1 yıl sonra Windows XP'nin desteği bitiyor. Peki şimdi ne olacak?

Windows XPİşletmenizde halen Windows XP kullanıyorsanız, şimdi modern işletim sistemine geçmenin tam zamanı.

Windows XP 2001 yılında lansmanı yapıldı, çok kısa sürede işletmelerin ve kullanıcılarının beğenisini topladı. Kullanıcılarının internet aracılığı ile daha verimli çalışabilmelerini sağlayan Windows XP hem ev hemde şirketlerde yerini aldı. 12 yıl önce Windows XP’nin kullanıcılarının isteklerini karşılayan mükemmel bir işletim sistemi olduğu aşikar.

 

 

Çıkışından 12 yıl sonra, teknolojinin hızlı ilerlemesi ile beraber kullanıcıların beklentileri ve istekleri de değişti. Kurumlar artık verilerini korumak ve güvenliklerinden emin olmak isterken, bunu kolaylık ve yönetilebilirlik ile yapmak istiyorlar. Kullanıcılar ise, teknolojinin kendi yaşam biçimlerine uyumlu olmasını, üretkenliklerinden ödün vermeden, istedikleri yerden ve istedikleri cihazdan çalışabilmenin özgürlüğünü istiyorlar.

Teknolojinin bu gelişimi ürün destek sürecinin kalbinde olan ilkedir. Bir yıl sonra Windows XP için son aşamaya gelmiş olacağız, ürünün desteği sona eriyor olacak. 8 Nisan 2014 tarihinden sonra Microsoft olarak Windows XP’ye destek vermiyor olacağız. Destek süresinin bitmesi ile birlikte artık müşterilerimiz ve iş ortaklarımız Windows XP güvenlik güncellemeleri ve Microsoft tarafından destek alamayacaklar.

Windows XP’den daha modern işletim sistemleri Windows 7 ve Windows 8’e geçerek BT altyapınızı geleceğin teknolojilerine hazırlarken, şirketinizin de büyümesine yardımcı olun.

Windows 8 modern işletmeler için modern bir işletim sistemi olup, Windows7’nin sağlam temelleri üzerine kurulmuş, alıştığınız hız, güvenlik ve güvenirlik sunmakla beraber, modern platformu ile beraber yepyeni donanım opsiyonları ile hayatımıza girdi. Her gün artan cihaz seçenekleri, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, tabletler, ister fare ve klavye ile kullanım isterseniz dokunmatik olarak işletmelerinizin kullanım ihtiyaçlarına göre size seçim şansı sunuyor.

Dünyanın farklı yerlerinde ki müşterilerimiz Windows 8 ile mobilite ihtiyaçlarının yanı sıra, en son teknolojiyi kullanarak kurumlarının güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılıyorlar. Emirates Airlines, Seton Hall University ve Toyota Racing Development Windows XP’den Windows 7’ye geçtiler ve Windows 8’in sunduğu mobilite imkanlarından yararlanmak için kurumları içerisinde yaygınlaştırmaya başladılar.

Şimdi tam zamanı! Windows’un modern işletim sistemine geçin ve kurumunuzun modern BT ihtiyaçlarını hızlıca karşılayın!

Windows XP kullanan kurumlar BT yatırımlarını modernize etmemek ile somut yararlardan mahrum kalıyorlar; geliştirilmiş güvenlik ve güvenirlilik, çalışanların mobilite ihtiyaçlarını karşılayan geniş cihaz yelpazesi, yüksek üretkenlik ve düşük maliyetler gibi.

Her kurumun ihtiyacı ve istediği çözümlerin farklı olmasından dolayı, kurumlar yeni bir işletim sistemine geçişlerinde farklı yöntemler tercih edebiliyor. Kimi kurum için tüm şirketi Windows 8’e geçirmek en doğru seçim ilen, kimi kurum için önce Windows 7’ye geçmek daha uygun bir seçim olabiliyor. Kimisi ise kullanım senaryolarına göre Windows 8 ve Windows 7’yi kurumlarında beraber yaygınlaştırmayı tercih edebiliyor, saha ekiplerine Windows8 tablet vermek gibi.

Kurumlar Windows XP’den geçiş süresini planlarken yeni cihaz alımları ile ilgili çalışanlarının kullanım senaryolarını göz önünde bulundurmalılar. Kullanıcılarının dokunmatik ekranlı tablet, masaüstü yada dizüstü cihazlar arasından hangisinden daha iyi yararlanabileceğini göz önüne alıp, kullanıcılarının üretkenliklerini arttırabilirler.

 

Risk almayın! Şirketinizi riske sokmayın!

8 Nisan 2014 tarihi ne kadar bir yıl uzakta gibi dursada, sürüm değiştirme ve yaygınlaştırma süreleri uzun sürebiliyor. Windows XP kullanmaya devam ederek şirketinizi risk altına sokmayın. Teknolojinin her gün ilerlemesi ile beraber, şirketinize ve verilerinize zarar verebilecek yeni yollar gelişmeye devam ediyor, kurumunuzu bu tehditlere karşı korumak adına modern Windows platformlarına geçişinizi planlamaya başlamanız çok önemli.

Birçok şirket Windows XP’den Windows 7 veya Windows 8’e geçiş süresini başlattı. Siz de en kısa zamanda, 8 Nisan 2014 tarihinden geç kalmamak adına hemen yükseltmelerinizi planlamaya başlayın!

Daha fazla bilgi için: www.gulegulexp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.