Sıradışı Eğlenmeye Hazır Mısınız?

Türkçe Xbox’a sıradışı sürpriz ve indirimlerle sahip olan ilk kişi.

Dünyanın en çok satan oyun ve eğlence konsolu Xbox 360 19 Kasım 2012 gece yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Microsoft Türkiye olarak Türkçe menü ile birlikte, yakın gelecekte sunulacak Türkçe servisleriyle Xbox kullanıcıların dijital hayatında yepyeni bir sayfa açacağına inanıyoruz.

Türkiye’deki kullanıcıları uzun bekleyişinin ardından Xbox ile Türkçe olarak tam anlamıyla buluşturabilmenin heyecanını yaşıyoruz. Xbox sadece önyüzde değil, tüm içerik, servis ve oyunların satın alınabildiği Xbox Mağaza’sında da Türkçe dil seçeneğini destekliyor. Böylece kullanıcılar konsol menüleri arasında Türkçe ilerleyebiliyorlar.

Ayrıca Microsoft Türkiye olarak Xbox için oldukça güçlü bir satış sonrası servis hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet kapsamında onarım gerektiği durumlarda cihazlar için evden alip eve teslim hizmeti ve müşteri hizmetleri telefon hattı da bulunuyor.

Oyun tutkunları artık Xbox 360 oyun konsolunun yanı sıra Xbox aksesuarları, en yeni Xbox oyunlarını, LIVE Gold ve puan kartlarını da Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağaza zincirlerinden satın alabiliyorlar.

Oyunseverler 19 Kasım’da Taksim’deydi

Xbox’ın Türkiye’ye gelişini kutlamak amacıyla Taksim İstiklal Caddesi’nde de çeşitli kutlamalar düzenledik. Müzik, eğlence ve gösterilerle renklenen geceyle birlikte Xbox’ın satışına Teknosa İstiklal Caddesi mağazasında başlandı. Üstelik Xbox’ın Türkiye’deki ilk sahipleri bu geceye özel süpriz hediyeler ve indirim fırsatlarından da yararlandılar.

En beğenilen ve yüksek ratingli oyunlar Türkiye’de

Lansmanla birlikte 4GB ve 250GB Xbox 360 konsollarının yanı sıra 320GB Limited Edition konsol da Türkiye’deki oyun severler ile buluştu. Bu konsollar birbirinden güçlü Xbox oyunları ve özel paketleriyle satışa sunuluyor. Halo4, Forza Horizon, Nike Training, Call of Duty Black Ops 2, Kinect Disneyland ve Kinect Sports gibi dünyanın en çok beğeni toplayan ve rating alan oyunları da Xbox 360 ile birlikte oyun severler ile buluşuyor. Xbox Live üzerinden sunduğu çoklu oyuncu desteği ile oyun tutkunlarına sevdiği oyunu eş zamanlı olarak dünyadaki milyonlarca insanla eş zamanlı olarak oynayabilme keyfi sunan Xbox, en geniş oyun kütüphanesine sahip konsol olarak da ön plana çıkıyor.

 


 

 

 

 

 

Guiness rekorlu Kinect de Türkiye’de

Microsoft’un 2010 yılının Kasım ayında lanse ettiği ve 3 ayda 10 milyon adet satarak Guiness Rekorlar Kitabı’nda en hızlı satılan tüketici cihazı olarak yerini alan Kinect de Xbox 360 ile birlikte Türkiye’ye geliyor. İnsan bedeninin ses ve hareket özelliklerini algılayarak konsolla iletişimde herhangi bir ekstra cihaz ihtiyacını ortadan kaldıran Kinect, sadece oyunlar için olağanüstü bir deneyim sunmakla kalmıyor aynı zamanda çocukların motor fonksiyonlarının gelişimi, eğlenerek öğrenme süreçlerini hızlandırıyor. Kinect aynı zamanda sunduğu teknoloji ile satın alma alışkanlıkları ve deneyimlerini de bambaşka yerlere taşıyor. Kinect için sadece Microsoft Studio’ları değil, tüm büyük oyun üreticileri de oyunlar tasarlıyor.

 

Smartglass ile Xbox tüm cihazlara taşınıyor

Çok üstün bir uzaktan kumanda sistemi olan Smartglass, Xbox deneyiminin tüm cihazlarda ortak ve entegre işlemesini sağlayan ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren bir teknoloji. Smartglass şu anda Windows 8 tabanlı tüm cihazlarda tam deneyim sağlarken diğer işletim sistemleriyle de entegre olabiliyor. Microsoft’un geliştirdiği Smartglass teknolojisi mobil cihazların Xbox konsolu aracılığıyla televizyonlarla adeta konuşur hale gelmesini sağlıyor. Bulut entegrasyonu sayesinde, telefon ve tabletler dünyanın en güçlü uzaktan kumandasına dönüşüyor. Böylece müzik ve videoları kolayca yönetmek de mümkün oluyor.

 

Xbox Live hizmetleri de hazır

Xbox’ın “Live” hizmetler adı verilen servisleri de Türkiye için hazır. Live hizmetler sayesinde, öncelikle oyun tutkunları dünyada sayıları 40 milyonu bulan Xbox kullanıcıları ile eş zamanlı oyun oynayabilme ve rekabet edebilme şansını yakalıyor. Live hizmeti dünyanın önde gelen sosyal paylaşım siteleri ile entegre çalıştığından oyun severler kendi başarılarını uluslararası oyun topluluklarıyla da paylaşma şansı buluyor. Tamamen bulut entegrasyonu ile çalışan Live hizmetler, oyuncuların bir başka cihazdan sisteme girmeleri halinde de kendi oyuncu profillerine ve oyun geçmişlerine ulaşmaları mümkün hale getiriyor. Böylece bir oyuncu yarım bıraktığı bir oyuna herhangi bir başka Xbox konsolundan devam edebiliyor. Live’ın en önemli özelliği ise kullanıcılara web üzerinden Xbox oyun pazarından binlerce oyun arasından seçim yapma ve oyun eklentilerini indirme imkanı sunması.