Karşınızda Eğitim için Microsoft Whiteboard

Sınıfınızda işbirliğini teşvik edebilecek yeni bir aracı sunmanın heyecanı içindeyiz. Ücretsiz sunulan yeni aracımız Eğitim için Microsoft Whiteboard önizlemesini sizlerle paylaşırken öne çıkan özelliklerini bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Analog beyaz tahtanın büyülü basitliğine interaktif işbirliği teknolojisini ekleyen Eğitim için Microsoft Whiteboard, sınıflara işbirliği yapabilecekleri, fikir geliştirerek tasarlayıp üretecekleri yeni bir alan kazandırıyor. Öğretmenler ve öğrenciler, dersleri, projeleri ve diğer çalışmaları için bir araya gelerek sınırsız bir tuval üzerinde beyin fırtınası yapabilir, fikir geliştirebilirler.

Eğitim için Whiteboard ile,

Nerede olursanız olun, gerçek zamanlı işbirliği yapabilirsiniz.

Whiteboard’un sınırsız tuvalini kullanarak fikirlerinize gelişme alanı yaratın. Bütün sınıfın görebildiği geniş bir ekranda interaktif ders yapın. Öğrencilerin bireysel cihazlarından notlar, resimler, şemalar gibi görüntülerle katkıda bulunmasını mümkün kılarak sınıfı dönüştürün. Başkalarıyla beyin fırtınası yapın, onların fikirlerinden gerçek zamanlı esinlenin. Ders işlemek için, öğrencilerin fikirleri ve grup projeleri için sınırsız bir alan sağlayın.

Yaratıcılığı ortaya çıkarır, doğal bir biçimde etkileşime girebilirsiniz.

Size en doğal gelen yöntemle çalışın. Öğretmenler ve öğrenciler, parmaklarını kullanarak kolayca eklemeler yapabilir ya da dijital kalemi kullanarak daha ince çizimler yapabilir. Önce kalem, önce dokunma teknolojisi öğrencilere anlık yaratma gücünü kazandırır ve parmaklarının ucuna getirir. Okulunuzdaki cihazlarda Dokunmatik Ekran Özelliği veya Kalem yok mu? Eğitim için Whiteboard, klavye ve fareyle de mükemmel çalışır.

Öğrenim deneyiminizi güçlendirebilirsiniz.

Eğitim için Whiteboard baştan sona öğretmenler ve öğrenciler düşünülerek, sizin zaten çalıştığınız biçimde çalışmak üzere tasarlandı.

Tahtanızı doğrudan OneNote Sınıf Not Defteri‘nize aktararak güvenle saklayın. Whiteboard’un arka planını (karatahta modu da dahil olmak üzere) çeşitli yeni renklere değiştirin, göz yorgunluğunu azaltın. Farklı çizgi stilleri deneyerek yazı ve çizimleri geliştirin. Öğrencilerinizle eğitim temalı çıkartmalar kullanarak anket yanıtlarını toplayın ve gerçek zamanlı geribildirim verin.

El yazısını analiz ederek otomatik olarak daha okunaklı çizgilerle düzelten Ink Beautification özelliğiyle hızlı yazılmış notların okunabilirliğini artırın. El yazısına daha fazla çekicilik ve canlılık katmak için farklı mürekkepler ve renkler seçin. Zaman zaman analog beyaz tahta da kullanan öğretmen ve öğrenciler, Ink Grab ile notlarının resimlerini dijital mürekkebe dönüştürerek, analogdan dijitale kolayca geçebilirler.

Kullanmaya hemen başlayın!

Eğitim için Whiteboard Windows 10 için sunulmaya başlandı, önümüzdeki günlerdeyse iPad için sunulacak. Yükledikten sonra, Office 365 Eğitim hesabınızla Whiteboard’a oturum açın ve Ayarlar menüsünde “Eğitim Önizlemesi”ni etkinleştirin. Daha fazla bilgi edinmek, geribildirimde bulunmak veya önizlemeyi kullanan diğer kişilerden esinlenmek için Eğitim için Whiteboard Facebook grubumuza katılın.