Microsoft Teams şimdi eksiksiz bir toplantı ve çağrı çözümü

Geçen yıl Microsoft Teams’in Office 365’te Akıllı İletişim için birincil istemci olmasına, zaman içinde giderek Skype for Business Online’ın yerini almasına yönelik planlarımızı duyurmuştukBugün Skype for Business Online’ın özelliklerini ve işlevselliğini Teams’e getirmeyi hedefleyen yol haritamızın sonuna geldik. Artık Teams tüm mesajlaşma, toplantı ve çağrı ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır.

Teams bugün Skype for Business Online kullanan kurumsal müşterilerin %70’inin de dahil olduğu 200.000’den fazla kurum tarafından kullanılıyor. Kurumunuzun da bu müşterilere katılarak hemen Teams’e geçmesini öneririz.

Teams, Akıllı İletişim sağlar

Geçtiğimiz haftalarda Teams’e birçok yeni iletişim özelliği ekledik.

  • Mesajlaşma: Teams şimdi birleşik iletişim durumuşirket dışı sohbet ve kişiler, ekip üyelerinin ana dillerinde konuşmalarına olanak tanıyan satır içi çeviri yetenekleri sunuyor.
  • Toplantılar: Bulut tabanlı toplantı kaydı250 katılımcıya kadar büyük toplantı desteği, birkaç kurum arasında toplantı düzenleyebilme yeteneği sağlayan şirket dışı toplantılar, toplantıya almadan önce çağrı yoluyla bağlanan katılımcıları doğrulayabileceğiniz toplantı lobisi ve kişilerin ağ sorunu olduğunda bile toplantıya katılabilmelerini sağlayan alternatif çağrı desteği.  Teams’in yeni toplantı yetenekleri hakkındaki diğer bilgileri Meet Now with Microsoft Teams blog yazısında bulabilirsiniz.
  • Çağrılar: Gözetmen ve temsilci desteği, çağrı sıraları, otomatik santral, danışmalı transferrahatsız etmeyin geçişiçağrıyı bir gruba iletme yeteneği ve işyeri dışında desteği. Bunlara ek olarak, Doğrudan Yönlendirme de kendi telefon servisinizi Teams’e getirmenizi mümkün kılıyor. Bu özellik, Çağrı Planlarıyla birlikte size Microsoft Teams’de ek çevir sesi seçenekleri sağlamaktadır.
  • Cihazlar ekosisteminde Teams için gelişmeler: Skype Room Systems’de odaların Teams toplantılarına katılmasını mümkün kılan bir güncelleştirme; Microsoft Store’da Surface Hub için Teams uygulaması; mevcut Skype for Business sertifikalı SIP tabanlı telefonları Teams ile kullanmanıza olanak tanıyan Teams Conferencing Gateway ve müşterilerin USB girişli çevre birimleri kullanarak çağrıları yanıtlamalarını, sonlandırmalarını, ses kapatmayı ve ses düzeyini denetlemelerini mümkün kılan Teams için USB HID Desteği. Bunların dışında, mevcut VTC sistemleriyle Teams toplantılarını destekleyen bulut video birlikte çalışma hizmetleri de Pexip, Polycom ve Blue Jeans’in bu yıl içinde genel kullanıma sunacağı ürünlerle kullanılabilecek.

Teams’e geçiş hamlenizi yapın

Son birkaç hafta içinde Skype for Business Online kullanan müşterilerin Teams’e yükseltmesine yardımcı olmak için kaynaklar, araçlar ve rehberler yayınladık.  Bunlardan bazıları:

  • Self servis rehber, Skype for Business ve Teams’i yan yana kullanmaya ya da tamamen Teams’e geçmeye hazır müşteriler için içerdiği en iyi uygulamalar, yönlendirmeler ve kaynaklarla, Teams’e yükseltme için başarısı kanıtlanmış bir temel oluşturmaktadır.
  • Microsoft Teams & Skype for Business Yönetici Merkezi’ndeki yükseltme araçları, müşterilerin kullanıcılarını Skype for Business’dan Teams’e geçirmelerini sağlamaktadır. Şimdi gönderilmeye başlanan bu araçları bu yıl içinde tüm Office 365 müşterilerinin kullanabilmesi bekleniyor.

Her kurumun Teams’e geçişini yönetebilecek özel bir BT ekibi olmayabilir. Bu müşterilere yardımcı olmak amacıyla kendilerine Teams’e geçiş için Microsoft tarafından denetlenen otomatik yükseltme sunmaya başlayacağız. Yükseltme seçenekleri için bu müşterilerle e-posta yoluyla ve Office 365 İleti Merkezi üzerinden doğrudan iletişime geçeceğiz.

Teams’e nasıl yükselteceğiniz hakkında daha fazlasını öğrenmek ve bugün başlamak için aşağıdaki kaynakları ziyaret edebilirsiniz: