Forza Horizon 4, Türkçe altyazı seçeneğiyle Türkiye’de

Geçtiğimiz Cuma düzenlediğimiz basın toplantısında, yeni oyunumuz Forza Horizon 4’ü heyecan verici detaylarıyla oyunseverlere tanıttık. Pek çok ilke imza atan Forza Horizon 4, ilk kez sunduğumuz Türkçe altyazı seçeneğine ek olarak dinamik hava koşulları, geniş araç seçenekleri, 4K ve HDR desteğiyle benzersiz bir yarış oyunu deneyimi sunmaya hazır.

Tüm dünyada merakla beklenen açık dünya yarış oyunu Forza Horizon 4, İngiltere’nin tarihi ve doğal coğrafyasında dört mevsim yaşatacak. Dünya’da ilk kez, bir açık dünya yarış oyununda, mevsim ve hava durumu dinamik ve eş zamanlı olarak tüm oyuncular için değişecek. Bu da tüm Forza oyuncuları için ortak bir deneyim demek.

Mevsim değişiklikleri, hava koşullarının yanı sıra mevcut haritada da değişikliklere neden olacak. Örneğin, yaz mevsiminde güzel bir manzara olarak görülen Derwent Gölü, kış mevsiminde donarak oyuncular için yarışılabilir bir piste dönüşebilecek. Her mevsim değişikliğinde oluşacak yeni pistler, yeni etkinlikler ve çok daha fazlası Forza Horizon 4 oyuncularını bekliyor.

Tüm bu çevre özelliklerine ek olarak 100’den fazla araba markası, 450’den fazla model ile Forza Horizon 4, klasik ve modern araçlarla dolu güçlü bir koleksiyonu oyunculara sunmakta.

Unutmadan, oyunu satın almayı tercih etmeyen Xbox oyuncuları, Xbox Game Pass aboneliği ile Forza Horizon 4, Sea of Thieves, State of Decay 2 ve daha 100’den fazla oyunu kütüphanelerine ekleyebilir.

Forza severler tek çatı altında buluşuyor

Xbox Türkiye olarak Forza Horizon 4 için kuracağımız resmi Forza Türkiye kulübüyle, Türkiye’deki Forza severleri tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyoruz. Haftalık mini yarışmalar ve ödüllerle canlı tutmayı planladığımız bu kulüp sayesinde Türk Forza severler ile sürekli iletişim halinde kalacağız. Kulüple ilgili detaylı bilgiler yarından itibaren Xbox Türkiye sosyal medya kanallarından takip edilebilir.