Yeni FastTrack avantajları: Windows 10 cihazlarda Ortak Yönetim için kurulum desteği

Bugün size (Microsoft 365 aboneliğinin planlama, kurulum ve benimseme için sağladığı bir avantaj olan) FastTrack for Microsoft 365’in Windows 10 cihazlarınızda Ortak Yönetim için kurulum desteği de sunduğunu duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kapsamda neler bulabileceğinizi ana hatlarıyla bu yazıdan takip edebilirsiniz.

Ortak Yönetim nedir?

Ortak Yönetim, Configuration Manager ve Microsoft Intune arasında entegrasyondur ve Windows 10 cihazların aynı anda hem Configuration Manager hem Intune tarafından yönetilmesini sağlar. Bu size, kaybolan veya çalınan cihazlarda uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlama veya seçici silme gibi bir cihazda uygulanabilecek uzaktan önlemleri etkinleştirme fırsatını sağlar. Diğer avantajlarından biri, kurumsal ağınıza erişen cihazların şirketinizin ilke ve gereklilikleri ile uyumlu olmasını sağlamanıza olanak veren koşullu erişim içermesidir. Windows 10 cihazınızla, Intune’da cihazları kaydeden otomatik kayıt özelliği olan Windows AutoPilot’unuz da vardır. Bu yolla yeni Windows 10 cihazınızda buluttan kullanıma sunma maliyetinizi azaltabilirsiniz. Ortak Yönetim, Configuration Manager’i Intune ile tamamlayarak tüm bunları daha kolay bir şekilde, aşağıdaki Şekil 1’de görüldüğü gibi, bulutun kurumunuz için anlamlı olduğu yerlerde bir araya getirme gücünü kazandırır.

Şekil 1: Ortak Yönetim mimarisi

Ne bekleyebilirsiniz?

Kurulum desteğimiz kapsamında FastTrack aşağıdaki etkinliklerde rehberlik sağlayacaktır:

  • Active Directory otomatik kayıt etkinleştirme
  • Hibrit Azure Active Directory etkinleştirme
  • Bulut Yönetimi Ağ Geçidini etkinleştirme
  • Configuration Manager’de Ortak Yönetim etkinleştirme
  • Desteklenen cihaz yönetim yeteneklerini Configuration Manager’den Intune’a geçirme:
  • Koşullu cihaz erişim ilkeleri
  • Resource Access profilleri
  • Windows Update for Business ilkeleri
  • EndPoint Protection İlkeleri
  • Yeni cihazlara Configuration Manager kurulumu için Intune ayarlama

FastTrack for Microsoft 365’in avantajları

FastTrack size uygun nitelikteki aboneliklerinizde planlama, işe başlatma ve benimsemeyi destekleyen uçtan uca hizmetler getirmek için yatırımlarına devam ediyor ve hiçbir ek ücret olmadan sunuluyor. Daha hızlı kurulum ve daha hızlı değere dönüştürme süresi ile Microsoft 365 yatırımınızın değerini gerçekleştirmenize yardımcı olmaya önem veriyoruz.

FastTrack, FastTrack uzmanlarımızla iletişim içinde olmanıza olanak tanır ve size, Microsoft 365’i ortamınızda hızlı ve kolay etkinleştirebileceğiniz en iyi uygulamaları, araçları, kaynakları, şimdi Windows 10 cihazlarda Ortak Yönetim özelliği ile birlikte sağlar.

Hemen başlayın!

FastTrack’ten yardım istemek için öncelikle FastTrack web sitemize gidebilirsiniz. “Sign In” düğmesine tıklayın ve şirket ya da okul kimliğinizi girin. Panoya gidip, burada Request for Assistance formuna erişmek için yönlendirmeleri izleyin. Başvurunuz incelenerek size özgü ihtiyaç ve nitelikleri karşılayan uygun ekibe yönlendirilecektir.

FastTrack web sitesi size ayrıca Microsoft Bulutu ile mükemmel bir kurulum deneyimine sahip olmanıza yardımcı olan en iyi uygulamaları, araçları ve uzman kaynaklarını da sunmaktadır.