LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 ve Microsoft MakeCode yaratıcılığı destekliyor

Bugün MakeCode for LEGO® MINDSTORMS® Education EV3‘ün lansmanını duyurmanın sonsuz heyecanını yaşıyoruz!  Bu işbirliği, LEGO Education ve Microsoft MakeCode ekipleri tarafından aylardır yürütülen mühendislik, tasarım ve kullanıcı test çalışmalarının başarılı bir sonucu.

LEGO MINDSTORMS Education EV3, tanıdık LEGO yapı parçalarını kullanarak uygulamalı, proje tabanlı öğrenimle teknolojiyi ve bilgisayar bilimini hayata geçirmeye yardımcı oluyor. MakeCode desteğiyle şimdi öğrenciler kolay ‘sürükle bırak’ blok kodları veya bir tarayıcıda (yazılım indirme ya da kurma gerekmeden) JavaScript metin programlama kullanarak, LEGO varlıklarının labirentten kaçmasını, farklı renkteki nesneleri algılamasını veya bir müzik aletine dönüşmesini sağlayabilir.

MakeCode ekibi öğrenimi eğlenceli hale getirmek için çalışıyor. Bu nedenle ekip, LEGO MINDSTORMS Education EV3 yapı parçasında, resimleri ve resimlerdeki duyguyu gösterme yeteneği de dahil olmak üzere ekranı programlamak için bazı eğlenceli bloklar oluşturdu. Buna verilebilecek iyi bir örnek, “sevgi” modu denen, ışığın yeşile döndüğü ve hafif bir çınlama efektiyle ekranda kalplerin gösterildiği blok.

Kodunuzu nasıl yorumlayacağınızı bilmek, bilgisayar biliminin kilit becerilerindendir. Büyük robotik programlar farklı öğrenci grupları tarafından oluşturulabildiği için yorumlama kodunun programınızın ne yaptığını göstermek için önemli bir yol olduğuna inanıyoruz. MakeCode, LEGO MINDSTORMS Education EV3 için, doğal bir biçimde Bloklar ile JavaScript görüntüleri arasında kalan yepyeni bir blok yorumlama sistemi uyguladı.

Geribildirimlerinizi heyecanla bekliyor, bu arada öğrencilerinizin tam potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak yeni ve destekleyici yöntemleri araştırmaya devam ediyoruz.

 Nasıl başlarım?

Microsoft ve LEGO Education’dan bekleyeceğiniz gibi, Microsoft MakeCode for LEGO MINDSTORMS Education EV3’ü kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak eğitim, proje ve kod örnekleri hazırladık. Lütfen makecode.MINDSTORMS.com sayfasını ziyaret edin ve bugünün öğrencilerinin yarının dünyasını yaratmalarına yardımcı olma çabamızda bize katılın!

LEGO, LEGO logosu ve MINDSTORMS LEGO Group’un ticari markalarıdır ve/veya LEGO Group’un mülkiyetindedir. ©2018 The LEGO Group. Tüm hakları saklıdır.