Microsoft Türkiye, bilişim sektöründe En Beğenilen Şirket Ödülü’nün sahibi oldu

Türkiye’nin en saygın dergilerinden Capital’in 17 yıldır düzenlediği, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” ödülleri geçtiğimiz hafta sahiplerini buldu. Microsoft Türkiye olarak Bilişim Sektörü Birincisi olarak ödül almanın gururunu yaşıyoruz.

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması, 2017 Ağustos – Kasım tarihleri arasında çevrimiçi anket tekniği uygulanarak gerçekleştirildi. Araştırmaya 59 sektörden 500’ün üzerinde şirketi temsil eden 1.400 yönetici katıldı. Ankete katılan yöneticilerden kendi şirketini dışarıda tutarak hem Türkiye’de hem kendi sektöründe en beğendikleri şirketleri belirtmeleri istendi.

Türkiye’deki 25. yılımızı kutladığımız bu anlamlı dönemde Microsoft Türkiye olarak tam çeyrek asırdır ülkemizin dijital dönüşümüne hizmet ederek uluslararası arenada rekabet gücünü artırma ve yazılım ekosisteminin gelişmesine katkılar sunmak en büyük hedeflerimiz arasında. Bu bağlamda Türkiye’de doğmuş ve büyüyen şirketlere destek vererek yerli yazılım şirketlerinin sunduğu çözümleri güçlendirip yurtdışına açılabilmelerini sağlamak bir diğer motivasyonumuz.