İşinizi yeni Microsoft 365 Business güvenlik özellikleri ile koruyun

Birçok küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ), işlerini siber saldırılardan koruyabilme ve verilerinin güvenliğini sağlayabilme konusunda kaygı yaşasa da en sıradan tehditlere karşı korumaya sahip değil. Yakın dönemde KOBİ’lerle yapılan bir anket çalışmasında, işletmelerin yüzde 71’inin kendilerini bir siber saldırıya karşı savunmasız hissettiğini, bugüne kadar bir güvenlik ihlâli yaşamış olanların oranının ise yüzde 87’ye vardığını gördük.

Yaşadıkları kaygıya rağmen KOBİ’lerin yalnızca yüzde 41’i bir cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda bu cihazdaki verileri uzaktan silebildiğini, ayrıca yalnızca yarısı e-posta şifreleme kullandığını söylemektedir. Aslen bunlar, büyük işletmelerin gerekli olduğunu düşündüğü iki temel yetenektir. KOBİ’lerin gelişmiş BT çözümlerini uygulayacak uzmanlığı yoktur; birçoğu bu uzmanlığın maddi olarak karşılanamaz ve fazlasıyla karmaşık olduğunu düşünmektedir. Aşağıdaki infografiklerden anket verilerini inceleyebilirsiniz.

Microsoft 365 Business: KOBİ’ler için tasarlandı

KOBİ’leri siber tehditlere karşı daha fazla korumak ve hassas bilgilerinin güvenliğini daha fazla sağlamak için, bugün Microsoft 365 Business‘da 300’e kadar çalışanı olan işletmelere çalışanlarını yetkinleştirmeleri ve iş verilerini korumaları için ekonomik, kapsamlı bir çözüm sağlayan yeni gelişmiş güvenlik özellikleri eklediğimizi duyuruyoruz. Microsoft 365 Business’da, üretkenlik ve işbirliği için Office 365 ile birlikte, çalışanların iş için kullandıkları tüm cihazlarda şirket bilgilerini korumak için cihaz yönetimi ve güvenlik yetenekleri bulunmaktadır. Şimdi de kimlik avı ve fidye yazılıma karşı korumanın ve iş verilerinin istenmeden sızdırılmasını önlemenin yeni yollarını getiriyoruz.

KOBİ güvenlik anketi

Koruma, algılama ve müdahale etme ile çalışanlarınızı ve işletmenizi kimlik avı ve fidye yazılımdan koruyun!

Siber suçlular kimlik avı ve fidye yazılım saldırıları ile insanların virüs ve kötü amaçlı yazılımları indirmelerini veya farkında olmadan hassas bilgileri vermelerini sağlar. Bu saldırılar, bir işletmede müşteri güvenini kaybetmek ve mali sıkıntılara neden olmak gibi pek çok ciddi soruna yol açabilir.

Kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve virüs gibi günümüz siber tehditlerine karşı güçlü bir savunma için Microsoft 365 Business şimdi gelişmiş koruma içeriyor. Örneğin:

  • Ekli dosyalar için gelişmiş tarama ve tehlikeli mesajların algılanması ve atılması için yapay zekâ ile çalışan analiz.
  • Bir kimlik avı planının parçası olup olmadığını anlamak ve kullanıcıların güvensiz web sitelerine girmesini önlemek için epostalar içindeki bağlantıların otomatik kontrolü.
  • Cihazların fidye yazılım ve diğer kötü amaçlı web konumlarıyla etkileşime girmesini engellemek için cihaz koruması.

İş verilerinin istenmeden sızdırılmasını önleyin

Birçok KOBİ hassas bilgileri işlemekte; yarısından fazlası sosyal güvenlik numaralarını toplayıp depolarken, yüzde 29’u banka hesap bilgilerini kullanmaktadır. Bu tip hassas bilgilerin istenmeden sızdırılmasını önlemek, çalışanların tüm çabalarına ve iyi niyetine rağmen zor olabilmektedir.

Hassas iş verilerinizi korumanıza yardımcı olmak için Microsoft 365 Business’a aşağıdaki yetenekleri ekliyoruz:

  • Sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı numaraları gibi hassas bilgilerin tanımlanması, izlenmesi ve korunması için veri kaybı önleme ilkeleri.
  • Outlook’da, sizin ve çalışanlarınızın e-postalardaki hassas verilere erişimi yönetmeniz için bilgi koruması. Örneğin, bir e-postanın iletilmesini, kopyalanmasını veya diğer programlara yapıştırılmasını engellemek için şifreleme kuralları belirleyebilirsiniz.
  • Sürekli veri yedekleme ve veri uyumluluğu ile verilerin doğru biçimde saklanmasını sağlamaya yardımcı olmak için eposta arşivleme ve saklama ilkeleri.
  • Bir cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda, cihazı veri hırsızlığına veya verilerin açığa çıkmasına karşı korumaya yardımcı olmak için BitLocker cihaz şifrelemeyi tüm Windows cihazlarda zorunlu kılma yeteneği.

Microsoft 365 Business endüstri lideri gizlilik korumaları da sunuyor. İşletmenizde kimlerin hangi verilere erişebildiğini belirleyen denetimlerle verilerinizin tek sahibi sizsinizdir.

Tek bir abonelikte kapsamlı koruma

Solace IT Solutions’ın CEO’su Chris Oakman, doğru teknolojiyle sistemlerini kurmalarına ve çalışmalarına yardımcı olmak için KOBİ’lerle birlikte çalışıyor. Oakman, ekibinizin üretkenliğini ve iş verilerinizin güvenliğini sağlamanın karışık ve pahalı olması gerekmediğini söylüyor.

“Birçok küçük işletmeyle çalışıyorum. Bunların birçoğunun geçmişte spam filtreleme ve kimlik avından korunma gibi bireysel güvenlik hizmetlerine ödeme yapması gerekmiş,” diyor. “Microsoft 365 Business, bunları ve daha başka veri koruma yeteneklerini daha entegre bir yolla içerdiği için bu işletmelere yılda 3000$’a varan tasarruflar sağlayabilir.”

Bu yeni yeteneklerin eklenmesiyle Microsoft 365 Business işletmenize eksiksiz bir üretkenlik, güvenlik ve cihaz yönetim çözümü sunuyor.

Daha fazlasını öğrenin

Gelişmiş siber saldırı ve zararlı yazılımlara karşı koruma ve arşivleme özellikleri, yeni Microsoft 365 Business müşterilerine sunulmaktadır; mevcut müşterilere de önümüzdeki birkaç hafta içinde gönderilecektir. Veri kaybı önleme ve Office masaüstü uygulamalarına bağımlı özellikleri desteği, önümüzdeki aylarda gönderilmeye başlanacak. Güvenlik geliştirmelerinin nasıl etkinleştirileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft 365 Business destek yazımızı okuyun.

Microsoft, tüm dünyada KOBİ’lerin güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olmak için çalışmaktadır. Microsoft 365 Business’ın işletmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazlasını öğrenmek için Microsoft Ofisinde bulunan Teknoloji Deneyim Merkezi seanslarına katılabilir ya da iş ortağınızla iletişime geçebilirsiniz.

Teknoloji Deneyim Merkezi kayıt ve rezervasyon için: aka.ms/tdmkayit