Uygulamaları, verileri ve altyapınızı Azure’a geçirmek artık daha da kolay

Bulut bilişim BT’yi temelden değiştiriyor ve işletmeleri benzersiz bir hızda dönüştürüyor. Şirketler, daha çevik olmak, daha hızlı inovasyon yapabilmek ve verimli operasyonlar gerçekleştirmek üzere farklı fırsatları değerlendirmek için hızla buluta geçiyor.

Artık müşterilerden en çok duyduğumuz soru buluta ‘neden’ geçmeleri gerektiği değil, ‘nasıl’ geçecekleri üzerine. İşletmelerini dönüştürmek için Azure’a geçen Hopi, Penti ve Sanko Holding gibi kurumlar ile birlikte çalışırken, diğer birçok kurum gibi onlar için de buluta geçişte esnek bir yaklaşıma duydukları ihtiyacı anlayan bir bulut sağlayıcısıyla çalışmanın ne derece önemli olduğunu gördük.

Yeni Azure inovasyon ve maliyet tasarrufu teklifleriyle şu anda uygulamalarınızı, verilerinizi ve altyapınızı Azure geçirmeniz için en iyi zaman. İşte nedenleri…

Hibrit destek ile esnek geçiş seçenekleri

Azure, sağladığı hibrit tutarlılık ile hem kurum içi varlıklarınız hem de bulut genelinde esnek bir geçiş yolu sunar. Her şeyi bir anda geçirmeniz gerekmez. İşiniz, hibrit bir durumu ister uzun dönemli ister yalnızca geçiş döneminde gerektirsin, tasarımı gereği hibrit olan Azure ihtiyaçlarınızı destekleyebilir.

Örneğin, Azure Güvenlik Merkezi ve Azure Active Directory, güvenliği ve kimlikleri kurum içi ve Azure varlıklarınız genelinde yönetmenize yardımcı olabilir. Aynı şekilde Windows Server ve SQL Server’de de hibrit bulut yeteneklerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Örneğin, yeni Windows Admin merkezi Windows Sunucularınızı, ister kurum içinde ister Azure’da olsun, her yerde yerel olarak yönetmenize olanak tanır.

Tüm geçiş deneyimi boyunca maliyet etkililiği

Azure, buluta geçiş yolculuğunuzun her aşamasında yüksek değer sağlar. Geçiş planınızı geliştirmenize ve geçişten sonra harcamalarınızı optimize etmenize yardımcı olacak ücretsiz değerlendirme, geçiş ve maliyet yönetim araçları sunuyoruz. Windows Server ve SQL Server müşterileri için ise Azure, Azure Hybrid Benefit ile en ekonomik buluttur. Azure Reserved Instances ile birleştirirseniz, kullandıkça öde fiyat modeline göre %82’ye kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu avantajlar Windows VM’lerde AWS RI’lere kıyasla %67’ye varan tasarruf getirir.

Daha düşük risk ve daha yüksek güvenle geçin

Kurumların yeni teknolojileri benimsemelerine yardımcı olduğumuz onlarca yılın deneyimiyle, iş kritik yatırımlarınızı buluta geçirmede yaşadığınız zorluğu anlıyoruz. Onun için de planlamanıza yardımcı olan araçlara, sizi bilgilendiren kaynak ve araçlara, ‘ya hep ya hiç’ riskini azaltan esnek, düşünceli bir yaklaşıma yatırım yaptık. Ayrıca, Microsoft’un ve iş ortaklarımızın uzmanlarından oluşan ve size yardımcı olabileceğimiz dünya çapında bir hizmet alanımız var.

Sağlık uygulamaları yönetimi ve elektronik sağlık kaydı teknolojisi sağlayıcısı Allscripts, şirketin hızla geliştiği bir dönemin ardından kısa süre önce Azure’a geçti.

Allscripts’in Bilgi Sistemleri ve Teknoloji Operasyonları Direktörü Peter Tomlinson, “Allscripts gibi satın almalar yoluyla bir anda büyüdüğünüz dönemlerden geçiyorsanız, Microsoft gibi esnek bir bulut iş ortağınızın olması gerekir. Azure Site Recovery gibi araçlar, Linux, MySQL, Windows ve SQL Server gibi yüzlerce kritik iş yükümüzü kolay, güvenilir ve güvenli biçimde geçirmemize yardımcı oldu,” diyor.

Azure’a geçişinizi başlatmak için Azure migration center‘ı ziyaret ederek rehberlik alabilir veya bir geçiş uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz.  Azure mühendislik liderleri Rohan Kumar ve Corey Sanders’den Azure’un geçiş yeteneklerini öğrenmek için 17 Mayıs 2018’de yapılacak web yayınına kaydolabilirsiniz.