Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri için başvurular başladı

KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı ile birlikte düzenlediğimiz Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmamız, bu yıl 3. kez sizlerle! Türkiye’nin dijital dönüşümünü ateşleyen ve sektörleri için önemli değişimlerin altına imza atan, teknoloji odaklı tüm kadınları yarışmamıza bekliyoruz!

Kadın girişimciler 18 Mayıs 2018 tarihine kadar internet sitesinden başvuru yapabilecek.

Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye’yi geleceğe taşıyor

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için ilk kez 2016’da Microsoft Türkiye ve KAGİDER’in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) hayata geçirdiği, 2017 yılında Aydın Doğan Vakfı’nın da desteklemeye başladığı Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması için gerisayım bir kez daha başladı.

Microsoft olarak geleceği inşa eden teknoloji sektörünün dünyayı güçlendirecek inovasyonlar üretmesinde cinsiyet eşitliğinin önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Kadın girişimciliği ve kadın istihdamını destekleyecek çalışmalarla kadının ekonomik ve sosyal yaşamdaki konumunu güçlendirmeyi amaçlayan KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve kız çocukların eğitim yoluyla güçlenmesini odak noktasına alan Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle teknoloji alanında başarılı kadınları ortaya çıkarmak için düzenlenen Teknoloji’nin Kadın Liderleri yarışması, başarı hikayeleriyle ilham veren kadınları bu yıl da desteklemeye devam ediyor.

Programa başvurular 9 ayrı kategoride yapılabiliyor. Gençler, girişimci ve liderler, 4 Mayıs 2018 son başvuru tarihine kadar https://www.microsoft.com/turkey/teknolojininkadinliderleri/default.aspx sitesindeki formu doldurarak yarışmaya katılabilecek.

Yarışma ile gençlere ilham verecek, daha çok kadının bilişim sektörüne katılmasının önünü açacak rol modellerini ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Bunun en güzel örneğini ilk senenin birincilerinden 17 yaşındaki Neval Çam. Neval, Türk İşaret Dili’nin tercümesini sağlayacak bir program üretti. Neval’in programı sayesinde işitme engelli bir bireyin söyledikleri ekranda yazıya dökülüyor ve işaret dili bilenle, bilmeyen karşılıklı iletişim kurabiliyor. Neval 17 yaşında teknolojiyi kullanarak engelliler için engeller ortadan kaldıran bir çözüm üretti. Neval, şimdi Stanford üniversitesinde tam burslu bilgisayar mühendisliği okuyor. Videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Girişimci kadınlar 9 ayrı kategoride yarışacak

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması, ortaokul ve lise öğrencilerinden profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek grubundan kadınların katılımıyla birbirinden özel başarı hikayelerinin gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

‘Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider, Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi, Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Kadın CIO’su, Engelleri Aşan Kadın, Yılın Bilim Kadını ve bu yıl Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider kategorilerinin yer aldığı yarışmada ödüller, 6 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek tören ile sahiplerini bulacak.

Başvurularınız için adresimiz burada.