Geliştiriciler bot teknolojisiyle inovasyona yön veriyor!

Dijital devrim şirketlerin iş yapma biçimlerini değiştirirken bunu yapabilmek için en çok ihtiyaç duyduğu şey sizlerin becerileri. Kullanıcının sorgularını anlayıp akıllı ve anlamlı yanıt verebilen özel bileşenler oluşturabilseniz nasıl olur? Peki, kullanıcının etkileşimlerini tahmin ederek, içeriğe uygun önerilerde bulunan fotoğraf ve ses tanıma yazılımı kullanma olanağına ne dersiniz?

Yapay Zekâ ile çalışan bot teknolojisinin gücü işte tam olarak da budur.

Botlar dijital etkileşimde yeni bir yolun önünü açıyor. Bu gelişmiş teknoloji, konuşma tanıma yazılımı yoluyla kullanıcı sorularını yanıtlamak, içerikleri yönlendirmek, önerilerde bulunmak için web sayfalarını canlandırıyor.

Geliştiriciler şimdi gerçek yaşam senaryoları temelinde sorun çözme ve bilgiye erişim gibi birçok görevi otomatik yürütme için tahmine dayalı arabirimler oluşturabilir. Her alanda faaliyet gösteren kurumlar, müşteri hizmetlerini ve süreç taleplerini geliştirmek için bu teknolojiden yararlanarak BT sistemlerini entegre etmenin yollarını arıyor. BT geliştiricisi olarak, bot teknolojisiyle her tür endüstrideki işletmeleri ve kurumları interaktif bir geleceğe taşıyabilecek konumdasınız.

BT geliştiricilerinin rolü güçleniyor

Bot teknolojisi iş operasyonlarında giderek önemli bir hâle gelirken BT profesyonellerinin ve geliştiricilerin bu teknolojinin başarıyla uyguladığını izleme ve kolaylaştırmadaki rolü de yükseliyor. İşletme müdürleri, operasyonlarını dijital çağa taşımalarında yardımcı olabilecek kişilere dönüyorlar.

Teknolojinin yenilikçi çözümleri nasıl sağlayabileceğine dair gelişmiş anlayışa sahip olanlar, bot yeteneklerini işletmelerine kazandırma sürecine liderlik etmelidir.

Bot teknolojisinden yararlanmaya hemen başlamak için temsilcilerimizle iletişim kurabilir; becerilerinizi artırmak ve son gelişmelerden haberdar olmak için Microsoft web yayınlarını, özel etkinlikleri ve duyurularımızı takip edebilirsiniz.