Kaçıranlar için Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018

Türkiye’nin en heyecan verici teknoloji etkinliklerinden Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018’e katılamayan ve canlı yayından takip edemeyenler için Microsoft Türkiye’nin beyin takımının konuşmalarını burada derledik.

Zirvemiz, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye’den ve dünyadan teknoloji alanında çarpıcı anekdotlara yer verdiği ilham verici bir konuşma.

CEO’ların ajandasındaki en önemli maddelerden Dijital Dönüşüm başlığını, bizzat CEO’lardan dinleyin. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu moderatörlüğünde Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, Denizbank Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Hakan Ateş ve Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane ile 1. Sanayi Devrimi’nden farklı sektörlerin rekabet dinamiklerine uzanan zihin açıcı bir oturum.

“Yapay Zeka Hayatımıza Girerken Zorluklar ve Fırsatlar” başlıklı konuşmasıyla Microsoft Yapay Zeka Araştırma Birimi’nde Kıdemli Araştırmacı olan Ece Kamar, son yıllarda en çok gündem teknoloji konusu olan yapay zekayı, güncel bir bakışla ve bilimsel donelerle ele alıyor.

“Nesnelerin İnternetinin Gücü, Hololens’in Renkli Dünyası ile Buluşunca” başlıklı konuşma içinse Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Yazılım Mühendisliği GMY Cavit Yantaç’ın arkaik dönemlerden günümüze uzanan ilham verici konuşmasını kaçırmayın.

Microsoft Türkiye CTO Onur Koç ve Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Mühendisi İbrahim Kıvanç “Daha İyi Bir Dünya için, Yapay Zeka ile İnsanoğlunun Hayalgücünü ve Yaratıcılığını Artırmak” başlıklı konuşmayla farklı arayışlara ve ihtiyaçlara hayal kurma yeteneğimizle nasıl yanıt verilebildiğimizi paylaştı.