SwiftKey 7.0: Küçük bir ‘+’ ile gelen büyük değişim

Kendini daha kişisel bir klavyeyle ifade etmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olan SwiftKey, Nisan 2016’da Microsoft bünyesine katılmıştı. O günden bu yana yazdıklarınıza uygun emoji tahmini gibi derin öğrenme gibi teknolojilerle sürekli kendini geliştiren pek çok yeniliği hayata geçirdik. Şimdiyse satın alma sürecinden bu yana en büyük güncellememiz olan SwiftKey 7.0’ı duyurmak istiyoruz.

Hem Android hem de iOS’ta kullanılabilen SwiftKey 7.0 ile sözcük tahmin çubuğunun solundaki yeni ‘+’ işaretinin altında, genişleyebilir bir menü olan Araç Çubuğu özelliği kullanıma açılıyor. Android kullanıcıları için Araç Çubuğu, Hub özelliğinin yerini alacak.

‘+’ simgesine dokunmak, SwiftKey klavyenizde alıştığınız ve kullandığınız özellik. Artık bu simge ayarlara erişmenizi sağlamanın yanı sıra bugünkü güncellemeyle gelen yeni ve heyecan verici özellikleri de parmaklarınızın ucuna taşıyacak. Kendinizi sözcüklerin ötesinde bir şekilde anlatmanız için yeni yollar sağlayan Yapışkanlar, bunlardan sadece bir tanesi. Yapışkanları mesajlarınıza olduğu gibi ekleyebilir ya da onları düzenleyerek mesajlarınızda tarzınızı ve karakterinizi yansıtabilirsiniz. Düzenlenmiş olsun olmasın, favori Yapışkanlarınızı, Araç Çubuğundaki ‘iğne’ simgesine dokunarak açılan Koleksiyonlara kayıt edebilir ve onlara dilediğiniz zaman yeniden erişebilirsiniz.

Yakında SwiftKey’de yerini alacak özel Microsoft Yapışkan paketleri için heyecan verici planlarımız var. Gözünüz tüm yeni özelliklerin ve Yapışkan paketlerinin bulunduğu Araç Çubuğunda olsun!

Sizlere yakında çıkacak olan yeni bir özelliği daha duyurmak istiyoruz. Takvim paylaşımı sayesinde birkaç dokunuşla takvim randevularınızı mesajlarınıza ekleyebileceksiniz.

Bugün tanıttığımız yeni özellikler SwiftKey’in hızlı ve kolay yazım için güvenilen akıllı otomatik düzeltme, Akış ve sonraki sözcük tahmini gibi çekirdek yazım özelliklerini tamamlıyor. Bugünkü güncellemeyle GIF’lere, Yapışkanlara, Ayarlara, Temalara, Panoya ve daha fazlasına erişiminiz olacak. Böylece yazım deneyiminiz kendinizi daha iyi ve kişisel bir şekilde ifade etmenizi sağlayacak şekilde değişecek.

Bu yeni özellikleri ve Araç Çubuğunu denemek için Android için SwiftKey ya da iOS için SwiftKey’i güncelleyin. Yorumlarınızı Twitter’dan bekliyoruz!