Gartner, Analitik ve İş Zekâsı platformlarında Microsoft’u art arda 11. kez lider olarak tanımladı

Microsoft’un Gartner’ın Analitik ve İş Zekâsı Platformları 2018 Magic Quadrant raporunda bu yıl da art arda 11. kez lider olarak konumlandığını duyurmaktan kıvanç duyuyoruz.* Ayrıca bu yıl üçüncü kez Microsoft vizyon bütünlüğü açısından Liderler kategorisinin sağında, en üstte konumlandı.

Bu, heyecan verici bir dönüm noktası. Microsoft olarak bunu, küresel liderliğimizi ve sürekli değişen bir pazarda müşterilerimize ve iş ortaklarımıza yüksek değer sağlama hedefiyle inovasyona, etkin ve hızlı uygulama kabiliyetine ve ileri görüşlü yol haritamıza olan güçlü inancımızı vurgulayan bir gelişme olarak görüyoruz.

Power BI, ölçekli self servis analitikler sağlayarak dünyanın her yanında yüz binlerce işletmenin dönüşümüne yardımcı oldu.

Müşterilerin, analiz platformu çözümü olarak Power BI’ı seçmelerinde öne çıkan nedenleri buradan keşfedin

Yüksek değer: Power BI Desktop ile kullanıcılar ücret ödemeden çalışmaya başlayabilirler. Kurumlar daha sonra kullanıcıları düşük bir aylık maliyetle bireysel olarak lisanslamayı veya Power BI Premium ile yalnızca ihtiyaçları olan kapasiteyi satın alarak, iş zekâsını daha geniş bir şekilde kullanmayı seçebilir. Power BI kullanmakta oldukları araçlarıyla entegre olduğu için tanıdıktır, yabancılık çekilmez ve geçiş kolaydır.

Kapsamlı analiz çözümü: Kapsamlı yetenekler kullanıcıların modelleme, analiz ve yazım yoluyla iş anlayışları sunmalarını sağlar.  Kurumlar, sorunsuz kurulum yoluyla Microsoft ve 3. taraf ürünleri ve teknolojileri ile güçlü entegrasyon sağlayan esnek mimariden yararlanır.

Merkezi yönetim: Kurumlar, kurulumlarını dakikalar içinde yapabilir ve iş zekâsı içeriklerini birkaç tıklamayla dağıtabilir. Power BI’ın BT yönetişim işleviyle self servis analizin çevikliğinden yararlanabilir.

Küresel ölçek: Kurumlar, iş zekâsı çözümlerini bulundukları yerden, küresel görünürlükle çalıştırma esnekliğine sahiptir. Power BI, güvenilen bir şirketin garantili güvenilirlik ve performansını sağlar.

Güvenlik, yönetim ve uyumluluk: Kurumlar, katı endüstri standartları ve sertifikaları ile uyumluluğa yardımcı olan bir iş zekâsı platformunda çalışabilir, aynı zamanda verilerinin güvenliğini sağlar ve verilerine nasıl erişildiğini, nasıl kullanıldığını denetleyebilir.

Power BI’ın müşterilere sürekli sağladığı olumlu etkiyi görmek ve müşterilerin geribildirimlerini duymak bize onur ve gurur veriyor

  • “Power BI’ı, lüks araba endüstrisinde gelecekteki yerimizi koruyabilmek amacıyla Office 365’de verileri anlayışlara dönüştürmek için kullanıyoruz.”  — Andrew Palmer, CEO, Aston Martin
  • “Power BI’ı iş ortaklarımıza daha iyi, daha etkili bir öykü anlatmak için kullanıyoruz. Ve işe yaradığını biliyoruz, çünkü abonelik, takipçi, retweet sayılarının giderek arttığını ve iş ortağı etkileşimlerinin sayısında yükselme olduğunu görüyoruz.” — Jessica Raymond, Pazarlama Direktörü, BitTitan
  • “Microsoft Power BI aracılığıyla Office 365 E5’de çalışanların interaktif, grafiksel raporlar ve panolara self servis erişimlerinin olduğu akıllı bir işyeri yaratıyoruz. Çalışanlarımız bu hizmeti kullanarak istek üzerine kendi raporlarını hazırlıyorlar. Henkel açısından bu, iş verilerine verimli, yaygın erişimin desteklenmesinin geçmişe göre görülmemiş bir hıza sahip bir pazarda daha fazla çeviklik gibi büyük bir avantaj kazandırıyor. Yürütülen bir reklam kampanyasının etkisini hemen değerlendirebilme olanağı bunun iyi bir örneği: Power BI kullanarak gerçek zamanlı satış verilerini analiz etmek ve satışları artırabilmek amacıyla pazarlama etkinliklerimizde gerekli ayarlamaları yapmak çok kolay.” – Markus Petrak, Kurumsal Direktör, Henkel

Yeni yapay zekâ tabanlı analitikler ile verilerin öykü anlatma yeteneklerini görmek için Microsoft Mechanics’in son bölümünü izleyebilirsiniz.

Son ve en önemlisi de Power BI çevresinde topluluğumuzdan aldığımız bu güzel geribildirimler ve gördüğümüz ilgi bizim için çok değerli ve bizi esinlendiriyor.  2015 Temmuz’undan bu yana mühendislerimiz, 200.000’i aşkın aktif topluluk katılımcısının geribildirimleriyle gelen 6.000’in üzerinde fikri dinledi ve değerlendirdi. Böylesine yoğun bir ilgi ürünlerimizin gelişimi üzerinde doğrudan etkili oldu. İş ortakları ağımız da sundukları 250’den fazla çözüm ile çok sayıda endüstri, teknoloji ve coğrafyaya deneyim zenginliği kazandırıyor.

Yolculuğumuzun ve vizyonumuzun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Veri görselleştirme, araştırma ve anlayışlar alanında daha fazla inovasyon, ilerleme ve değer oluşturmaya yönelik konumumuzu heyecanla sürdüreceğiz.

Microsoft’un endüstrideki lider konumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gartner’ın Analitik ve İş Zekâsı Platformları 2018 Magic Quadrant* raporunu buradan alabilirsiniz.

*Bu grafik Gartner Inc. tarafından daha geniş çaplı bir araştırmanın parçası olarak yayımlanmıştır ve belgenin bütününde yer alan bağlama göre değerlendirilmelidir. Gartner tarafından yayımlanan belge talep üzerine Microsoft’tan sağlanabilir. Gartner, yayımladığı araştırmalarda adı geçen herhangi bir tedarikçiyi, ürünü veya hizmeti doğrudan önermemektedir ve teknoloji kullanıcılarının yalnızca en yüksek değerlendirmeye ya da benzerine sahip tedarikçileri tercih etmesi yönünde fikir belirtmemektedir. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma kurumunun fikirlerinden oluşur ve doğruluk ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, bu araştırmayla ilgili, genel bir amaca yönelik pazarlanabilirlik ve uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder.