Microsoft 365 Business ile KOBİ’ler buluta çıkıyor

Microsoft 365 Business, dijital dönüşümde geleceği hedefleyen kurumların tüm ihtiyaçlarını tek bir paket ile karşılıyor. Office 365’ten Windows 10 Pro’ya, cihaz yönetiminden otomatik güncellemelere kadar her türlü ihtiyacı karşılayan yeni paket, küçük ve orta ölçekli şirketlere verimlilik ve rekabet gücü kazandırıyor.

Kurumlara ve bireylere daha fazlasını başarabilmeleri için güç katmayı misyon edinen Microsoft, kullanıma sunduğu Microsoft 365 Business paketi ile KOBİ’lere dijital dönüşüm yolunda yeni bir iş ortağı olmayı hedefliyor. Şirketlere dijital dönüşüm süreçlerinde rehberlik eden, onlara maliyet, çeviklik, inovasyon ve güvenlik konularında çözümler sunan Office 365, Windows 10 Pro ve daha birçok hizmeti içinde barındıran Microsoft 365, KOBİ’lerin bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Microsoft 365 Business hakkındaki daha fazla bilgi edinmek için videolarımızı aşağıdan ve buradan izleyebilirsiniz.

Her şey için tek çözüm: Microsoft 365

Microsoft 365 Business, KOBİ’leri düşünerek tasarlandı. Onların ihtiyaçları, beklentileri, imkanları ve personel sayısı göz önünde bulundurularak hazırlanan yeni çözüm paketi, Microsoft’un sunduğu her şeyin en iyi özellikleri bir araya getirilerek geliştirildi: Windows 10’un güvenlik özellikleri ve yenilikleri, Office 365’in gücü, bilinen özellikleri ve kolay yönetim araçları paketin içinde yer alıyor.

Microsoft 365 Business, işletmelerin çalışanlarının en üretken şekilde çalışabilmelerine yardımcı olmak için ihtiyaçları olan üretkenlik ve işbirliği araçlarını sağlar. Word, Excel, PowerPoint gibi üretkenlik ve işbirliği uygulamaları; e-posta için Outlook; müşteri, çalışma arkadaşları, tedarikçiler ile dosya paylaşımı için SharePoint ve OneDrive; sohbet tabanlı ekip çalışması için Microsoft Teams’in bulunduğu Office 365 paketini içerir.

Microsoft 365 Business, e-posta, sohbet, çevrimiçi toplantılar ile bağlanmayı kolaylaştırıyor. KOBİ’lere, en verimli iletişim yöntemi için doğru aracı kullanabilme imkânı tanıyor. Outlook, SharePoint ve OneDrive İş ile bağlantı ve uyumluluğunu hareket hâlindeyken de sürdürebilme fırsatı veriyor. Skype for Business, toplantıları sanki yüz yüze gibi görüntülü yapmayı, anlık sohbetlerle işleri hızlıca halledebilmeyi, her yerden birlikte çalışabilme imkânı sağlıyor.

Microsoft 365 Business ile şirket çalışanları ekip arkadaşları ya da şirket dışından kişilerle birlikte belge oluşturabilir, belgeleri paylaşabilir ve aynı belge üzerinde birlikte çalışabilir.

Ayrıca, Microsoft Teams şirket içi ekiplerin, her zaman ve her yerden, iletişimde kalmalarına ve birlikte çalışmasına yardımcı oluyor. Office 365, çalışanlara, şirket içinde ve dışında işbirliği yapabileceği, hareket hâlindeyken çalışmayı daha üretken ve kolay hâle getiren güçlü uygulama ve araçlar sağlıyor.

Uçtan uca güvenlik

Yapılan araştırmalara göre siber saldırıların yüzde 43’ü küçük işletmeleri hedefliyor. Özellikle son yıllarda yaşanan fidye saldırılarından binlerce küçük işletme etkilendi; bu işletmelerin iş planları sekteye uğradı ya da çalışamaz hale geldi. İşte Microsoft 365 Business bu tarz siber saldırılar için koruma sağlıyor.

Microsoft 365 Business ile kurumların ihtiyacı olan güvenlik hizmeti de otomatik olarak sunuluyor. Şirket verileri masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve mobil cihazlarda dahil olmak üzere her türlü ortamda siber saldırılardan korunuyor. Yeni paket şirketlerin cihazlarının ve yazılımlarının virüs, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımlara karşı otomatik olarak güncelleştirilmelerin yapılmasını sağlıyor. Üstelik her türlü güncelleme otomatik olarak yapılabilmekte. Bu da şirketlerin cihazlarının ve yazılımlarının sürekli güncel olmasını sağladığı gibi saldırılara karşı daha güçlü olmasına yardımcı oluyor.

Ayrıca Windows 10 Pro’ya otomatik güncelleme, çalışanların iş ya da kişisel cihazlarında bulunan verilerin korunması, işten ayrılan bir çalışanın cihazında bulunan şirket verilerinin silinmesi gibi birçok işlem otomatik olarak yapılabiliyor.

İşletme sahipleri ve ekiplerinin, zaman ve enerjilerini işlerini geliştirmeye ayırabilmeleri için basit kurulum ve yönetim sağlıyor. Tek bir konsoldan yeni personel kolayca eklenebilir, cihaz güvenlik ilkeleri yapılandırılabilir, kullanıcı kimlik ve erişimleri yönetilebilir, aynı zamanda tüm cihazlarda en güncel Windows 10 ve Office sürümlerini kullanılması sağlanabilir.

Microsoft 365 Business ile üretkenliğinizi artırmaya hemen başlamak, ilham verici müşteri hikâyelerine göz atmak, iş avantajlarını keşfetmek ya da sık sorulan soruların yanıtını bulmak için  burayı ziyaret edebilirsiniz.