Microsoft Eğitim, kişiselleştirilmiş öğrenim için Office 365 araçlarını ve STEM sevgisi aşılayan eğitim planı sunuyor

Her öğrenciye yarının dünyasını yaratma gücünü kazandırma sözümüzün bir parçası olarak, eğitim hayatını kolaylaştıracak ve ilham verecek yeni ürün ve teknolojileri buradan paylaşmanın heyecanı içindeyiz.

STEM’e ilgi uyandırmak3B’de öğrenmek, okuma, yazma veya anlamada farklı yeteneklere sahip öğrencilerin gelişimine yardımcı olmak ya da öğretmenlere zamandan kazandırmak ve işbirliği yapmalarına yardımcı olmak anlamında, teknolojinin sınırsız öğrenimi destekleme gücüne sahip olduğunu biliyoruz.

Microsoft Eğitim ürünlerini kullanan okullardan gelen heyecan verici sonuçlar bizi mutlu ediyor. Bu yıl giderek daha fazla okulun Windows’u tercih ettiğini de memnuniyetle görüyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen BETT fuarında, okullara daha fazla seçenek sunan Lenovo ve JP’nin yeni Windows 10 ve Windows 10 S cihazlarını gösterdik. Ücretsiz Office 365 Eğitim yazılımımıza, herhangi bir öğrencinin yalnızca sesini kullanarak ödev yazmasını mümkün kılan ve mobil cihazlardan Teams’e erişimi kolaylaştıran yeni yetenekler ekleyeceğiz. Minecraft: Eğitim Sürümü’ne gelen yeni Kimya güncelleştirmesi ve BBC Worldwide Learning, LEGO®* Education, PBS, NASA ve Pearson gibi iş ortaklarımızın yeni karma gerçeklik ve videolu ders planları ile STEM öğrenimini eğlenceli hâle getiriyoruz.

Ekonomik fiyatlarla Yeni Windows 10 cihazlar ve ücretsiz profesyonel gelişim

Ekonomi, birçok okulun önceliği. Bütçe kısıtlamaları okulları, sağladığı deneyimler azaltılmış ve sınırlı yaşam süresine sahip cihazları seçmeye yöneltebiliyor, ancak ne yazık ki bu cihazlar zaman içinde hem daha maliyetli olabiliyor hem de öğrencilere daha azını sağlıyor. Yeni Windows 10 cihazlarımız, okulları özelliklerden ödün vermeye zorlamadan onlara dokunma, mürekkep ve 3B gibi gelişmiş araçları ve farklı düzeyde öğrenme yeteneklerine sahip öğrenciler için okuma algılamayı yüzde 10 iyileştiren Öğrenme Araçları gibi ücretsiz erişim teknolojilerini sunuyor.

Eğitim için Intune ile Windows cihazları kurmak ve yönetmek kolay. Microsoft 365 Eğitim ile okullar, ücretsiz Office 365 Eğitim’in yer aldığı tam yazılım çözümlerimizi edinebilirler. Office 365 Eğitim planından ücretsiz faydalanmak için yapmanız gerekenler bu yazıda.

Önümüzdeki aydan itibaren ise belli Microsoft 365 Eğitim lisansları satın alındığında, öğretmenlerin yeni teknolojiden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini öğrenmelerine yardımcı olan Profesyonel Gelişim’i de ücretsiz almak mümkün olacak.

Kişiselleştirilmiş öğrenim daha iyi sonuçlar getiriyor

Office 365, yerel olarak yerleşik yardımcı teknoloji ve Word, OneNote ve Teams gibi sınıfta her çocuğun sesini duyurmasını sağlayan araçlar ile her tip öğrenciyi desteklemek için geliştirildi. Öğretmenlere 146 ülkede Office 365 Eğitim’i ücretsiz sunabilmekten onur duyuyoruz. Ayrıca önümüzdeki ay Office’e bazı yeni güncelleştirmeler de geliyor. Yeniliklerin tümüne blog yazımızdan göz atabilirsiniz. Bazıları ise:

Öğrencilerin seslerini kullanarak daha kolay yazmalarına yardımcı olmak için bu aydan itibaren Office 365’e dikte özelliğini getiriyoruz.

  • Microsoft Öğrenme Araçları tüm öğrenciler için, özellikle öğrenme süreci farklı olan her beş öğrenciden biri için, okuma, yazma ve anlamayı geliştirmektedir. Öğrencilerin seslerini kullanarak daha kolay yazmalarına yardımcı olmak için Şubat itibariyle Office 365’e dikte özelliğini getirdik. Tam Ekran Okuyucu işlevselliği, birçok dilde destek ile birlikte Mac için Word, iPhone, Outlook Masaüstü, OneNote iPad ve OneNote Mac uygulamalarına da genişleyecek.
  • Sınıf iş akışlarını daha da basitleştirmek için öğretmenlerden Sınıf Not Defterleri için gelen bir numaralı isteği yerine getiriyor ve geribildirimde bulunduktan sonra sayfaları salt okunur olarak kilitleme özelliğini sunuyoruz. OneNote’da, STEM öğretmenleri için popüler bir uygulamalar grubu olan Desmos interaktif matematik hesaplayıcıları etkinleştiriyoruz.
  • Sınıf için bir dijital iletişim merkezi olan Teams‘e şimdi iOS ve Android’den de erişilebilir; böylece hem öğretmenler hem öğrenciler ödevlerini ve sınıf konuşmalarını telefon ya da tabletlerinden takip edebilirler. Dil öğrenenlerin sınıf konuşmalarına katılabilmeleri için yeni güncelleştirmelerimiz herhangi bir konuşmayı veya sohbeti başka bir dile çevirmeyi kolaylaştıracak.
  • PowerPoint şimdi öğretmenlerin derslerini, slaytlar, interaktif mürekkep, video, anlatımlar da dâhil olmak üzere, kaydetmelerine ve Teams sınıflarında Stream kanalında yayınlamalarına olanak tanıyor. Bu sayede öğrenciler, ilgili dersten önce herhangi bir yerden izleyebilecekler; ders süresi konuşmalara ayrılabilecek. Stream, farklı öğrenme yeteneklerine sahip öğrencilerin erişimi için videolara otomatik olarak altyazı ekleyecek.

K12 için lider küresel eğitim teknolojileri platformu PowerSchool ile kısa bir süre önce duyurduğumuz iş ortaklığımız, sınıfta verimlilik oluşturmaya, işbirliğini sağlamaya ve öğretmenlerin ders vermeye daha fazla zaman ayırarak idari görevlere daha az odaklanabilmelerini mümkün kılan anlayışlar kazanmaya yardımcı olacak.

STEM ile yaratıcılığı destekleyin

Bugünün öğrencilerine STEM sevgisi aşılamak onların geleceğe hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Öğretmenlere, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) konularını 2020’de işverenlerin en çok aradıkları üç beceriden biri arasında olacağı tahmin edilen doğal yaratıcılığı güçlendiren eğlenceli ders planlarıyla öğretebilecekleri yeni yolları sağlamaya önem veriyoruz.

Bunun gerçekleştirdiğimiz yollardan biri, başlangıç olarak Windows’da kullanılabilen yeni bir Cue Education uygulamasını, Minecraft için MakeCode ile Bilgisayar Bilimi’ne yönelik yeni ders planlarını ve yeni bir micro: bit Windows 10 için MakeCode uygulamasını duyuran MakeCode.

Kimya, Minecraft aracılığıyla hayat buluyor

Hiçbir şey STEM eğitiminde yaratıcılığın gücünü şu anda 115’den fazla ülkede sınıflarda kullanılan Minecraft: Eğitim Sürümü kadar gösteremez. Bu ilkbaharda yayınlanacak yeni ve ücretsiz Kimya Güncelleştirmesi ile öğretmenler, Minecraft’ın tanıdık dünyasını ve oyun tabanlı öğrenimi her yaştaki öğrencilerine kimyaya karşı ilgi aşılamak için kullanabilecekler. Uygulamalı deneyler yoluyla öğrenciler, bileşik oluşturmaktan izotoplar gibi daha zor konulara kadar her şeyi öğrenebilecekler. Detaylar için blog yazımızı inceleyin.

Kapsayıcı öğrenim için karma gerçeklik

Araştırmalarımız, en etkili öğrenmenin beynin birkaç bölgesinin aynı anda kullanılmasıyla olduğunu gösteriyor. Genişletilmiş ve sanal gerçekliği içeren karma gerçeklik çağında, iş ortaklarımızla birlikte öğretmenlerin ders planlarının sınırlarını genişletmelerine yardımcı olan ürün ve deneyimler sağlamak için çalışıyoruz.

Geçtiğimiz yıl içinde, öğretmenlerin ve kurumların sınıflarında Microsoft HoloLens kullanarak 3B deneyimleri hayata geçirdikleri olağanüstü örnekler gördük. Yeni Windows Mixed Reality sanal gerçeklik başlık setlerinin piyasaya sunulmasıyla, sınıflarda karma gerçeklik kullanımını kolaylaştırıyoruz.

STEM öğreniminde yeni iş ortaklıkları

Uygulamalı ve görsel öğrenimi teşvik eden ders planları öğrencilerin daha derin katılımını getiriyor. Biz de öğretmenlere önümüzdeki eğitim yılına yetişmek üzere heyecan verici yeni dersler sağlamak için dünyanın en saygın markaları ile iş ortaklığı yapmanın heyecanını yaşıyoruz.

Mart’tan itibaren BBC Earth kanalının doğa tarihi filmi Okyanuslar: Mavi Dünya‘yı dünyanın her yanında sınıflara ve müzelere getirmek için BBC Worldwide Learning ile iş ortaklığı yapıyoruz ve ilk olarak bu Mart ayında filmin müzelerde gösterimiyle başlıyoruz. Bu çok yönlü iş ortaklığı kapsamında bu içeriği Microsoft Eğitim portföyü genelinde genişletmenin yollarını da arıyoruz.

LEGO® Education ile birlikte, öğrencilerin Pisagor Teoremini kullanarak 2B/3B uzamda topografya araştırmaları ve ölçümleri yapacakları ücretsiz yeni bir çevrimiçi Hacking STEM ders planı sunacağız. Öğrenciler, çevre araştırmacısı ve mühendis yaklaşımıyla Temel ve Motorlu Makine setinin LEGO® parçalarını veya karton kullanarak Excel’de bir Ulusal Park adası için ilk ulaşım planını oluşturacak ve görselleştirecekler. Sonra topografik öğeler ekleyerek Ulusal Parklarını hayata geçirecekler.

Önümüzdeki eğitim yılına hazır olacak tüm bu yeni deneyimlerle şimdi okulların Microsoft Eğitim‘i denemeleri için mükemmel bir zaman. Tüm dünyada eğitimcilerin farklı yeteneklere sahip öğrencileri için sınırsız öğrenimin kilidini açabilecekleri yenilikçi teknolojiyi sağlamak amacıyla çok çalışmaya devam edeceğiz.

*LEGO, LEGO logosu, LEGO Group’un ticari markaları ve/veya telif hakkına sahip olduğu markalardır. ©2018 The LEGO Group. Tüm hakları saklıdır.
** “Bringing the Universe to America’s Classrooms,” is a cooperative agreement awarded to WGBH from the ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından NNX16AD71A numaralı işbirliği sözleşmesiyle WGBH’ye tanınan bir işbirliği anlaşmasıdır.