Modern çağda siber güvenlik

Siber suçların dünya genelinde verdiği zararların 2021 yılına kadar 6 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu, siber suçların 2015’te işletmelere verdiği zararların getirdiği maliyetin iki katıdır. Dijital dönüşüm tüm dünyada hızla yayılırken, siber suç olasılığı da büyümektedir. Buna karşı siber güvenlik alanında yeni tekniklerin bu yeni ortama ayak uyduracak hızda geliştirilmesi gerekmektedir.

İşletmelerin yeni hedefi dijitalleşmeye öncelik vermektir. Bu dijital alanın, bilgilerin güvenle saklanacağı ve paylaşılacağı bir ortam olmasını istiyorsak, güvenliği destekleyen ve gelişen tehditlere uyum gösteren fırsatları hızlıca tanımlayabilmeliyiz. Microsoft’un bulut teknolojisi, kurumlara güvenliği geliştiren, devlet uyumluluğunu artıran, güvenlik eğitimini iyileştiren ve yeni tehditlerin önünü kesmek için endüstri işbirliği sağlayan araçları sunmaktadır. Microsoft, güvenli bir alanda dijital dönüşüme giden yeni bir yol oluşturmaktadır.

Bulut teknolojileri yoluyla şimdi BT profesyonelleri, siber güvenliğe gerçek zamanlı görünürlük ve tehditleri soruna dönüşmeden öngörülü olarak önlemelerini sağlayan gelişmiş araçları parmaklarının ucunda buluyor. Giderek daha fazla kurum buluta geçerken, güvenlik risklerinin yönetiminin de gerçek zamanlı olarak yapılması mümkün. Siber tehditlere karşı böyle gerçek zamanlı eylem, maliyet verimliliği oluşturulmasına yardımcı olur, yeniden yapılandırma gerektirmeden sık ve sorunsuz güncelleştirmeleri mümkün kılar ve BT liderlerine düzenleyici kurallarla uyumluluğu korumada avantaj sağlar.

Bulut tabanlı teknoloji ile, veri kaybı önlemede gerçek çözümler gelir. BT profesyonelleri çalışan verilerini yeni ve yüksek etkili yollarla korumak için buluttan yararlanıyor. Kurumlar, gelişmiş bulut şifreleme yetenekleri aracılığıyla hem aktarılan hem bekleyen hassas bilgilerin daha iyi korunmasına yardımcı olabiliyor. Siber suçlular ağınızı ihlâl etmeyi ve siber savunmanın ilk hatlarını aşmayı başarabilseler bile, şifreleme, kurumlar verilerin yetkilendirilmemiş ellere düşmesinin önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca multi-factor authentication (MFA) ve Single Sign-On (SSO) gibi gelişmiş önlemler de yalnız doğru kimlik bilgilerine sahip olanların bilgilere ve şirket platformlarına erişim kazandıklarından emin olarak ek güvenlik katmanları sağlar. Teknoloji güvenliğindeki bu çözümler ve yenilikler daha yalnızca bir başlangıç.

Yeni teknolojilerin gelmesi ve BT uzmanları ile profesyonellerinin iletişim yollarının dijitalleşmesiyle, işbirliği yapılan bir alanda bilgi daha hızlı yayılabilir. Uzmanlar, bulut teknolojilerinde hızlıca gelişmek, güvenlik kaygılarının en iyi nasıl ele alınacağını anlamak için yeni fikir ve kavramları paylaşıp araştırabilir. İş ortaklığı yaparak endüstriler, bilgilerin nasıl korunacağı, nasıl paylaşılacağı konularında yenilikler getirebilir; devletin, özel girişimlerin, eğitim sistemlerinin ve insanların dünyayı dijitale dönüştürme yolculuğunda nasıl ilerlediklerinde devrim yaratabilir.

Microsoft teknolojisinin önce dijital, önce bulut bir dünyada güvenliği nasıl dönüştürdüğünü keşfetmek üzere konunun uzmanlarının yönetiminde yapılan interaktif oturumları sizi de takibe alın. Microsoft, kurumların siber güvenlik çabalarını güncelleştirmek ve iyileştirmek için güncel teknolojileri nasıl kullanabileceklerini göstermek amacıyla pek çok web yayını gerçekleştiriyor. Sizi, BT profesyoneli meslektaşlarınız ve Microsoft uzmanlarına katılarak gelişen siber tehditleri karşılamanın yeni yollarını tartışmaya davet etmek istiyoruz. İşletmenizin güvenliği artırmak için bulutun gücünü nasıl kullanabileceğini keşfedin, Microsoft’un size sunduklarını yakından görmek üzere etkinlik ve web yayını duyurularımızı sosyal medya kanallarımızdan takip edin.