Minecraft Eğitim Sürümü, Chemistry Update ile kapsayıcılığını artırıyor

Microsoft Eğitim ekibi olarak, eğitim alanında bu yıl da pek çok heyecan verici gelişmeyi paylaşacağımızı duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni yılın ilk haberi, Minecraft dünyasında öğrenim için pek çok güncelleştirme ve etkinlik hazırlayan Minecraft Eğitim Ekibi’nden geldi. Minecraft: Eğitim Sürümüne gelen Chemistry Update isimli güncelleme ile kimya alanındaki çalışmalar ivme kazanacak.

Minecraft: Eğitim Sürümü, bundan böyle kimya da içeriyor

Minecraft: Eğitim Sürümü için yapılan yeni güncelleştirmeyle şimdi Minecraft’da kimya da var. Kimya öğretmenleri, öğrenciler ve Minecraft Global Mentors topluluğunun katkılarıyla gerçekleştirilen Chemistry Update, eğitimcilere ve öğrencilere Minecraft’ın kapsayıcı dünyasında kimyayı araştırabilecekleri etkili bir yol sunuyor.

Helyum gazlı balonlarla domuzcukları uçurun, sualtı dinamiti yapın ya da çimen bloklarını oluşturan elementleri inceleyin. Minecraft’da kazma yapabilen her katılımcı, kimya öğrenmek için ilk önemli adımı atmış oluyor. Ücretsiz güncelleştirme Şubat ayı başlarında tüm Minecraft: Eğitim Sürümü müşterilerine sunulacak.

Dünyanın her yanından on binlerce eğitimci, kodlamadan su döngüsüne, fotosentezden yenilenebilir enerjiye farklı kavramları öğretmek için zaten Minecraft: Eğitim Sürümü kullanıyor. Şimdi sınıflar, eğitimcilerin oluşturduğu ders planları ile kimyayı araştırabilir, yepyeni Minecraft ‘World of Chemistry’ ve başlamaya yardımcı olan öğretmenlerin laboratuvar günlüğü ile kimya çalışmaları yapabilirler. Öğrenciler, dört yeni yapım aracını kullanarak kimya yoluyla kendi bileşiklerini ve fosforlu çubuk, hızlı büyüten gübre ve sualtı fenerleri gibi bugüne kadar görülmemiş Minecraft öğeleri oluşturabilirler.

BETT 2018’de mentorlar yönetiminde workshop’lar

Minecraft Eğitim Ekibi, yarın Londra’da gerçekleşecek BETT fuarında tüm Avrupa’dan gelen binlerce eğitimciyle birlikte Chemistry Update sürümünün önizlemesini yapacak. Dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarlarından biri olan BETT, 100’den fazla ülkeden 34.000’i aşkın katılımcıyı bir araya getiriyor. Etkinlik boyunca her gün, Global Minecraft Mentors üyeleri tarafından yürütülen workshop’lar ve demo sunumları gerçekleştireceğiz. Katılanlar, Minecraft standına uğrayarak kimya özelliklerini ilk elden deneyebilecek.

Eğitim dünyasında neler konuşulduğunu siz de takip

Tüm dünyada sınıflarında Minecraft’a hayat veren siz eğitimciler topluluğuyla bu güncelleştirmeleri ve etkinlikleri paylaşmak bize heyecan veriyor. Topluluk sitemizde şu anda sayıları 300’ü aşan, öğretmenler tarafından hazırlanmış ders planlarını siz de inceleyin, ayrıca -sosyal medyada @playcraftlearn altındaki konuşmaları mutlaka izleyin. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, size severek destek verecek olan müşteri destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. 2018’in olağanüstü bir yıl olması için tüm elementler hazır.

Oyun temelli öğrenmeye verdiğiniz değer için teşekkür ederiz. Bu haberleri sizlerle paylaşabilmek bize büyük mutluluk veriyor.