Lider siber güvenlik uzmanlarından öğrenin

Tüm dünyada 170.000’den fazla teknoloji ve iş lideri, teknoloji ile ilgili iş sorunlarına yeni açıklamalar getirilmesinde Microsoft’un aylık web yayını Modern Workplace’e güveniyor. Son dört yılda, Bilgi Güvenliği Başkanları, Gizlilikten Sorumlu Başkanlar, Siber İstihbarat Danışmanları, Dijitalleşme Başkanları gibi dünyanın önde gelen uzmanları Modern Workplace’de güvenlik ve gizlilik gibi teknoloji alanının kritik konularına dair önerilerini paylaştılar. Yalnızca geçtiğimiz yıl içinde Modern Workplace’de,

gibi konular tartışıldı.

Bu bölümler güvenlik kontrol listeleri ve temel bilgilerden fazlasını içermekte, liderlerin her gün karşılaştıkları iş kararları çevresinde derin bir inceleme yapmaktadır. Örneğin verilerin gizliliğine ayrılan bir bölümde Glympse’in Gizlilikten Sorumlu Başkanı Hillery Nye, bu genç şirketin gerçek zamanlı konum paylaşım uygulamasından kolaylıkla toplayabileceği verileri çok bilinçli bir şekilde toplamamaya karar verdiğini anlattı. Şirket, müşteri verilerini topluyor ve bu verileri çok belirli amaçlarla kullanıyor, ama asla depolamıyor ya da satmıyor. Şirket, müşteri verilerini paraya dönüştürebileceği bazı fırsatlardan vazgeçmiş olabilir; ancak Nye, bu kararıyla sorumlu bir davranış ve gizlilik açısından iyi bir isim yaparak şirketin daha fazla kazandığını düşünüyor. Nye, bir şirketin markasının gizlilik ilkelerinden nasıl etkilendiğini ve işletmelerin gizlilik ilkeleri ile iş stratejilerini daha iyi uyumlandırarak nasıl uzun dönemli başarıya ulaşabilecekleri üzerinde durdu.

Modern Workplace dizisi, farklı bakış açılarını ve anlayışları yaratıcı bir biçimde sunması nedeniyle dört bölgesel Emmy® ödülüne aday gösterildi. Teknolojinin işinizi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazlasını öğrenmek için Modern Workplace bölümlerini kaçırmayın.