Azure üzerinde VMware sanallaştırma

Azure üzerinde VMware sanallaştırma teklifimiz büyük bir ilgiyle karşılanırken neler sunduğumuz ve kurumsal sınıf bir çözümü nasıl sağlayacağımız hakkında sorular da aldık. Önizlemeye dair merak edilenleri bu yazıda kısaca derledik.

Bu çözümü mümkün kılmak için birkaç VMware Bulut Sağlayıcısı Programı iş ortağımız ile birlikte ve çözümü mevcut VMware sertifikalı donanım üzerinde yürüterek çalışıyoruz. Örneğin, önizleme donanımımız NetApp depolama ile flexpod fiziksel sunucu konfigürasyonu kullanacak. Bu barındırılan çözüm, geçtiğimiz yıl sunduğumuz Azure’un fiziksel sunucu SAP HANA Large Instances çözümü ile benzerdir. Bu yaklaşımla, şu anda kurum içi veri merkezlerinizde kullanmakta olduğunuz aynı endüstri lideri yazılım ve hizmetleri kullanmanıza olanak tanıyacak; ancak Azure altyapısı üzerinde çalışarak, mevcut uygulamalar için Azure Active Directory, Azure Cosmos DB, Azure Functions gibi Azure tabanlı hizmetlerine L3 ağ bağlantısı sağlayacağız.

Önümüzdeki yıl bu hizmeti genel kullanıma sunduğumuzda mükemmel bir çözümünüzün ve destek deneyiminizin olması için VMware ve VCPP iş ortaklarıyla görüşmelerimizi hızlandırıyoruz. Burada, VMware’den bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda genel kullanılabilirlik planları ve iş ortakları hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız. Bu önizlemede yer almak isterseniz lütfen Microsoft satış temsilciniz ile iletişime geçin.