Office 365’in en son yenilikleriyle gündelik hayata dair yapay zekâ uygulamalarını keşfedin

Geçtiğimiz günlerde San Fransisco’da Microsoft’un Yapay Zekâ ve Araştırmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Harry Shum, Microsoft’un, insanların en iyisini başarmalarına yardımcı olmak hedefiyle yapay zekâyı herkes için kullanılabilir hâle getirmek amacıyla temel ürünlerimiz genelinde akıllı teknolojileri nasıl kullandığını gösterdi.

Office 365, Microsoft’un, makine öğrenimi ve yapay zekâyı her geliştirici ve her kurum için erişilebilir kılan güçlü yapay zekâ platformu üzerinde geliştirildi. Yapay zekâ, belge çevirmekten tehdit algılamaya kadar, 120 milyondan fazla ticari Office 365 kullanıcısının üretkenlik deneyimini daha şimdiden birçok alanda artırıyor.

Office 365’in yeni yapay zekâ özellikleri, abonelerin verilerden yeni bilgiler keşfetmeleri, kurumsal bilgiden yararlanmaları, etkinliklerine zamanında gitmeleri gibi birçok konuda yardımcı oluyor.

Yapay zekâ ile zengin bilgileri otomatik olarak ortaya çıkarın (önizleme)

Her gün milyonlarca Office 365 abonesi, karmaşık analizler yürütmek için Excel kullanıyor, Flash Fill ve gelişmiş veri dönüştürme gibi akıllı araçlardan yararlanarak kurumlarının sahip olduğu verilerden değer üretiyor. Bununla birlikte, yeni veri kümelerinden kilit bilgileri ayıklamak birçok kullanıcıya zor gelebilmekte. Algıladığı düzenleri otomatik olarak vurgulayarak herkesin verileri araştırması ve analiz etmesini kolaylaştıran yeni hizmetimiz Insights in Excel’in önizlemesini duyurmanın heyecanı içindeyiz. Makine öğrenimiyle çalışan Insights, eğilimleri, aykırı değerleri ve diğer yararlı görselleştirmeleri tanımlamaya yardımcı olarak verilere yeni, faydalı bakış açıları sağlıyor. Insights geçtiğimiz ay Office Insiders kullanıcılarına önizleme olarak gönderilmeye başlandı.

Excel otomatik anlayışlar sağlayacak.

Şirket terminolojinizde makine öğrenimi ile uzmanlaşın

Her işyerinin kendine özgü bir yapısı vardır; şirket içinde kullanılan kısaltmaları bilmek başarının önemli bir parçası olabilir. Microsoft Word’ün yeni bir özelliği olan Acronyms, son zamanların bir diğer önemli duyurusu. Makine öğrenimiyle çalışan Acronyms, Microsoft Graph kullanarak e-posta ve belgelerde tanımlanmış terimlerin tanımlarını bulup çıkararak çalışanların işyerlerinde yaygın kullanılan kısaltmaları anlamalarına yardımcı olur. Acronyms 2018’de Word Online için ticari Office 365 abonelerine gönderilmeye başlanacak.

Word Online ile şirket içi terminolojiye hâkim olun.

Microsoft Whiteboard Önizlemesi ile kişileri, fikirleri ve içerikleri bir araya getirin

Kişilerin, fikirlerin ve içeriklerin bir araya geldiği serbest formlu bir dijital tuval olan Microsoft Whiteboard’un Windows 10 cihazlar için önizlemesini de duyurduk. Microsoft Whiteboard Önizlemesi, farklı cihazlar ve konumlardan birlikte fikir üreten ve çalışan ekipler için geliştirildi. Geleneksel beyaz tahtaların aksine, bu uygulama, yapay zekâ kullanarak serbest formda yapılan çizimleri tanır ve bunları standart şekillere dönüştürür. Yalnızca bir kalem kullanarak çekici tablolar, şemalar ve akış şemalarını kolayca oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar paylaşılan içerikler üzerinde gerçek zamanlı olarak birlikte çalışabilir ve çalışmalarına daha sonra başka bir cihazdan devam etmek için buluta kaydedebilirler. Microsoft Whiteboard şimdi önizleme olarak Windows Store‘da sunulmaktadır.

Akıllı arama ile resimlerdeki metinleri bulun

2017’nin başlarında OneDrive ve SharePoint’da resimlerde yer alan içerikleri otomatik olarak tanıma ve beyaz tahta, ekran alıntısı, alındılar gibi belgeleri algılama yeteneğini sunmuştuk. Bugün, bu yeteneği, resimlerdeki aranabilir metni otomatik olarak ayıklama işlevine genişletiyor; hatırlanan arama terimlerini kullanarak ve resimlerin saklandığı konumu bilmeniz gerekmeden alındılar ve kartvizitler de dâhil olmak üzere çok çeşitli içerikleri bulmayı kolaylaştırıyoruz. Resim içinde metin arama işlevi geçen haftanın sonuna kadar tüm ticari Office 365 abonelerine sağlandı.

Office 365’de kayıtlı resimlerdeki metinleri aratın.

Office 365 abonelerine sunulan yenilikler hakkında daha fazla bilgi için: Office on Windows desktops | Office for Mac | Office Mobile for Windows | Office for iPhone and iPad | Office on Android. Office 365 Ev veya Bireysel müşterisiyseniz, Office üretkenliğinin en güncel ve en iyi özelliklerinden ilk yararlananlardan biri olmak için Office Insider programına kaydolun. Aylık Kanal ve Altı Aylık Kanal abonesi ticari müşteriler de Targeted Release (İstemciler, Hizmetler) yoluyla tam desteklenen sürüme erken erişim kazanabilirler. Bu sitede bugün duyurduğumuz özelliklerin size nasıl gönderileceğine dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Kullanılabilirlik:

  • Insights in Excel, ABD’de Office Insiders programına kayıtlı ticari Office 365 abonelerine bu ay önizleme olarak gönderilmeye başlanıyor. Bu özellik makine öğrenimiyle çalıştığı için, zaman içinde özellik kullanımının büyümesiyle birlikte giderek daha gelişmiş analizler sağlayacak.
  • Acronyms, Office Insiders programına kayıtlı olan Word Online için ticari Office 365 abonelerine 2018’de gönderilmeye başlanacak.
  • Microsoft Whiteboard Önizlemesi, şu anda Windows Store‘da Windows kullanıcılarına sunulmaktadır.
  • Text in image search, ticari Office 365 abonelerine gönderildi; 2017 sonuna kadar tüm dünyada kullanıma sunuldu.