Masaüstü için yeni Skype

Günümüz dünyasında kişisel bağlantılarımız geçmişte olduğundan çok daha önemli. Günlük yemek listesi planlamak, toplantı düzenlemek, aile bireylerinin faaliyetlerini koordine etmek, online kurslara katılmak… Tüm bunlarla dolu yoğun bir ajandaya sahip olan sizlerden gelen geribildirimlerle ürün ve hizmetlerimizde iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bugün bu yeni ihtiyaçları karşılayan yepyeni bir Skype sürümünü duyurmanın heyecanı içindeyiz. Hem profesyonel hem kişisel olarak iletişimde kalmayı kolaylaştıran yeni masaüstü için Skype sürümünü yayınladık, detaylar bu yazıda.

Masaüstü için Skype Önizlemesi (Skype for desktop) ve Mobil için Skype’ın yeni nesli (Skype for Mobile), kişilerinizle bağlanma biçimlerinizi geliştirdi ve Skype deneyimine kişiselleştirilmiş temalar, sohbet listeleri, @bahsetmeler (@mentions) gibi genişletilmiş yetenekler getirdi. Şimdi, önizlemesi tamamlanarak bugün gönderilmeye başlanan Skype masaüstü uygulaması tüm bu heyecan verici yeni iyileştirme ve özellikleri masaüstünüze getiriyor. Hepsi güvenilir bir platformda milyarlarca kişiye ölçeklenebilen yepyeni bir teknoloji üzerinde geliştirildi.

Kişisel bağlantılar için her gün gideceğiniz yer

Telefonda uzun saatler geçiriyorsunuz, ama bir o kadar da “büyük ekranın” başındasınız. Bugünden itibaren aynı Skype’ı tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Skype’ın yeni masaüstü sürümü, günlük konuşmalarınızı dönüştürebilen araç ve özelliklerle doğal bir biçimde bağlanmanızı sağlar. Bunlardan bazıları:

 • Özelleştirilebilir temalar: Havanızı, kişiliğinizi veya günün saatini yansıtan bir renk ve tema seçin.
 • Sohbet listesi: Kişiler listenizi zaman, okunma bilgisi veya duruma göre düzenleyin. Her zaman elinizin altında olmasını istediğiniz kişi veya grupları sabitleyin. Ekranınızda daha fazlasını görmek için görünümünüzü standarttan sıkıştırılmış görünüme değiştirin veya içeriğinize daha fazla odaklanabilmek için sohbet listesi görünümünüzü genişletin.
 • Bulut tabanlı: Skype artık bulut tabanlı; dosya, fotoğraf ve videoları paylaşmak daha kolay. Sürükleyip bırakarak 300 MB’a kadar olan dosyalarınızı Skype üzerinden gönderebilirsiniz. Bulutta olduğu için Skype şimdi daha az pil gücü kullanıyor.
 • Cihazlar arası işlevsellik: Skype, mobil, masaüstü, Xbox, akıllı hoparlörler gibi farklı cihazlar genelinde çalışır. Mesaj ve içeriklerinize, Skype’ın kurulu olduğu her yerden erişebilir, dünyanın her yanındaki kişilerle iletişiminizi sürdürebilirsiniz.

Daha üretken olun

Yeni Skype ile PC’nizde daha fazlasını yapabilirsiniz. Cihaz değiştirmenin akışınızı kesintiye uğrattığını biliyoruz. Kimse sadece daha iyi bir konuşma deneyimi olacağı için bilgisayarından telefonuna geçmek istemez. Şimdi, Skype mesajlarınızı gerçek zamanlı olarak gönderebilir ve alabilir, çağrıları doğrudan PC’nizden yanıtlayabilir, iş arkadaşlarınıza son fikirlerinizi göstermek için ekranınızı paylaşabilirsiniz.

Daha üretken olmanızı sağlayacak yeni yollar da geliştirdik:

 • Bildirim bölmesi: Kahvenizi, çayınızı alın, bildirim bölmesindeki çan simgesine tıklayıp siz yokken neler olduğunu görün. Bu merkezi bölmede mesajlarınıza gelen tepkileri, grup konuşmalarında @bahsetmeleri ya da birisinin sizden verdiği alıntıları göreceksiniz. Bildirim bölmesinde mesaja tıklayarak konuşmaya katılın.
 • Sohbet medya galerisi: Birkaç hafta önce arkadaşınızın gönderdiği o bağlantıyı mı arıyorsunuz? Sohbet galerisinde paylaşılan içerikleri kolayca bulabilirsiniz. Medya, bağlantı ve dosyaları görmek için Galeri‘ye tıklayın; türe göre de sıralatabilirsiniz.
 • Eklentiler (Şu anda Skype Insiders tarafından kullanılabilir): Şimdi, Skype’ta gündelik görevleri yürütmek her zamankinden kolay. Bir Giphy göndermekten bir etkinlik düzenlemeye ya da son haberleri çağırmaya kadar eklentilerimiz Skype ile daha fazlasını başarmanıza yardımcıdır.

Çok sayıda kişiyle kolayca iletişimde kalın

Ücretsiz görüntülü grup çağrısıyla aynı anda bütün kardeşlerinizle konuşmak istediğinizde ya da okul aile birliğinde bir konu hakkında tartışma başlatmak istediğinizde, Skype, tepkiler, @bahsetmeler, durum güncellemeleri ve botlarla kendinizi ifade etmenize ve iletişiminizi sürdürmenize yardımcıdır:

 • Tepkiler / Reactions: Konuşmalardaki mesajlara veya görüntülü arama sırasında söylenenlere tepki vererek duygularınızı kolayca dile getirin. Herkesin ne hissettiğinizi bilmesi için yalnızca tepkiler simgesine basmanız yeterli.
 • @bahsetmeler / @mentions: Bir grup sohbetinde bir kişinin dikkatini çekmek istiyorsanız, @ simgesini ve o kişinin adını girerek bildirim gönderdiğinizde o kişi mesajınıza kolayca yanıt verebilir.
 • Durum güncellemeleri geri geldi: İletişim durumunuzu değiştirerek iş arkadaşlarınız, dostlarınız ve ailenize sohbet için ne zaman uygun olduğunuzu ya da olmadığınızı belirtin veya o anda ne olduğunu paylaşmak için ruh hâlinizi belirleyin.
 • Botlar: Scoop, Hipmunk ve daha birçok bot plan yapmanıza ve bilgi edinmenize yardımcı olur. StubHub botu ile bire bir veya grup sohbetleri sırasında bilet fiyatlarını ve koltuk seçeneklerini getirin. Eski dostlarınızla hafta sonu bir yerlere mi gitmek istiyorsunuz? Uçak saatlerini ve ücretlerini öğrenmek için Expedia botu ile sohbet edin.

İndirin ve kullanmaya başlayın

Güçlü yeni masaüstü için Skype uygulamasını kullanmaya başlamak çok kolay. Mac için Skype ya da Windows 10 November Update (2016) ve daha eski, Windows 8, Windows 7 veya Linux sürümünü kullanıyorsanız ve otomatik güncelleştirme etkinse, güncelleştirme hazır olduğunda size otomatik olarak gönderilecektir. Güncelleştirmeyi manuel olarak almak isterseniz, yeni sürümü Skype.com adresinden indirip kurabilirsiniz. Windows 10 kullanıcıları, yeni özellikleri ekleyen bir güncelleştirmeyi kısa süre içinde alacaklar.