Microsoft 365 Business ile ekibinizi güçlendirin ve işletmenizi koruyun

Geçtiğimiz haftalarda genel kullanıma sunularak 300’e kadar çalışanı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel olarak geliştirilmiş yeni çözümlerimizin detaylarını bu yazıdan keşfedin. Dünya genelinde kullanıma sunulan Microsoft 365 Business, üretkenlik ve işbirliği araçlarının bulunduğu Office 365 paketi ile birlikte, şirket bilgilerini Windows 10 PC’ler, mobil cihaz ve uygulamalar genelinde koruyan cihaz yönetimi ve güvenliği araçlarını da içeriyor.

Microsoft 365 Business, küçük ve orta ölçekli işletmelerin BT süreçlerini basitleştirmek için tasarlanan entegre bir çözümdür.

Ayrıca, üç yeni iş uygulamasının genel kullanılabilirliğini de duyuruyoruz:

Microsoft Connections, Microsoft Listings ve Microsoft Invoicing. Bu üç yeni uygulama, Microsoft Bookings, Outlook Customer Manager ve MileIQ ile birlikte, küçük işletmelerin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak bir ‘yetenekler paketini’ oluşturmaktadır. Yeni uygulamalar şu anda ABD, Birleşik Krallık ve Kanada’daki müşteriler için Microsoft 365 Business ve Office 365 İş Ekstra paketleri içinde sunulmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak, ön planda çalışan personelin iş günlerini düzenlemesine yardımcı bir uygulama olan Microsoft StaffHub da Microsoft 365 Business ve Office 365 İş Ekstra aboneliklerine dâhil edildi.

İş yerinizi modernleştirin

Günümüzün modern, küresel iş yeri değişiyor. Bu değişim, farklı ölçekteki tüm işletmeler için büyük fırsatların yanı sıra zorlukları da beraberinde getiriyor. İşletmelerin, beş kuşağı içeren bir işgücünün ihtiyaçlarını karşılaması, giderek karmaşıklaşan bir siber tehdit ortamıyla mücadele etmesi ve müşterilerin gelişen beklentilerini karşılamak için hızlı yenilikler geliştirmesi gerekiyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerden aldığımız bir geri bildirim de bize yönetimi ve bakımı kolay çözümler istedikleri yönünde. Küçük işletme sahiplerine göre teknoloji seçenekleri çoğu zaman karmaşık ve maliyetli; bu da birçok işletme sahibinin eklemlenmiş hizmetlerle yetinmesine ya da yatırım yapmayı ertelemesine neden oluyor. Bu tür yaklaşımlar hem iş üretkenliğinden ödün verilmesine hem de güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Geçtiğimiz yıl yaşanan tüm siber saldırıların yüzde 43’ünün 100’den az çalışanı olan şirketleri hedeflemesinin bir nedeni bu olabilir.

İşletmenizi koruyun

Microsoft 365 Business, işletmelerin ihtiyaç duydukları üretkenlik araçları ve güvenlik hizmetlerini basit yönetilen tek bir üründe sağlamak için geliştirilmiştir. Güvenliği kullanıcılar, uygulamalar ve cihazlar geneline yayarak şirket bilgilerini korur. PC’lerin güncel ve güvenli olmasına, bu sayede siber saldırganların sıklıkla yararlandığı güvenlik açıklarının önlenmesine yardımcı olur. Kaybolan veya çalışan cihazlardaki şirket bilgilerini uzaktan kaldırma gibi yeteneklerle cihazlar genelinde şirket bilgilerine koruma da sağlar.

Çalışanlarınızı güçlendirin

Microsoft 365 Business, işletmelerin çalışanlarının en üretken şekilde çalışabilmelerine yardımcı olmak için ihtiyaçları olan üretkenlik ve işbirliği araçlarını sağlar. Word, Excel, PowerPoint gibi üretkenlik ve işbirliği uygulamalarının, ayrıca e-posta için Outlook; müşteri, çalışma arkadaşları, tedarikçiler ile dosya paylaşımı için SharePoint ve OneDrive; sohbet tabanlı ekip çalışması için Microsoft Teams’in bulunduğu Office 365 paketini içerir.

BT yönetiminizi basitleştirin

Microsoft 365 Business, işletmeler ve BT iş ortakları için teknoloji yönetiminin karmaşıklığını ve maliyetini azaltmak için tasarlandı. İşletme sahiplerinin ve ekiplerinin zaman ve enerjilerini işlerini geliştirmeye daha fazla ayırabilmeleri için basit kurulum ve yönetim sağlar. Tek bir konsoldan yeni personeli kolayca ekleyebilir, cihaz güvenlik ilkelerini yapılandırabilir, kullanıcı kimlik ve erişimlerini yönetebilir, aynı zamanda tüm çalışanlarınızın en güncel Windows 10 ve Office sürümlerini kullandığından emin olursunuz. Kullanıcı başına, aylık tek bir abonelik sistemi hem maliyetleri verimlileştirir hem de yönetimi basitleştirir.

Microsoft, tüm dünyada küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlendirilmesi ve korunmasına yardımcı olmaya önem vermektedir. Microsoft 365 Business hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft İş Ortağınızı arayabilir ya da Microsoft Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Üç yeni uygulamayla yeni müşteriler edinin ve işinizin büyümesini destekleyin

Bugün ayrıca, küçük işletmelerin yeni müşteriler kazanmalarına, gelirlerini artırmalarına, faturalama ve alacaklarını hızlandırmalarına yardımcı olan üç yeni uygulamayı da kullanıma sunuyoruz.

  • Microsoft Connections ile işletmeler, markalarını tanıtan ve satışları artıran profesyonel sunuşlu pazarlama e-postaları gönderebilir.
  • Microsoft Listings; Facebook, Google, Bing ve Yelp’te görünürlükle işletmelerin yeni müşteriler edinmelerine ve markalarını güçlendirmelerine yardımcı olur.
  • Microsoft Invoicing, ödemeleri hızlandırmaya ve nakit akışını yönetmeye yardımcı bütçeleme ve faturalama araçları sağlar.

Bu yeni iş uygulamaları Business Center’dan merkezi olarak yönetilebilmektedir. Yeni uygulamalar, hâlen kullanılan üç Office 365 uygulamasına dayanmaktadır:

  • Microsoft Bookings, müşteri randevularının planlanmasını ve yönetilmesini basitleştirir.
  • Outlook Customer Manager küçük işletmelere, doğrudan Outlook’un içinden, basit müşteri yönetimi sağlar.
  • MileIQ otomatik kilometre kaydı, iş veya kişisel olarak kolay sınıflandırma ve kapsamlı raporlama ile gidilen mesafeleri izlemenin akıllı bir yolunu sunar.

Bu uygulamalar bir arada küçük işletme sahiplerinin işletmelerini yönetmek ve büyütmek için kullanabilecekleri bir araç setini oluşturmaktadır. Bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgiyi bugün yayınlanan Office 365’ten iş uygulamaları duyurusunda öğrenebilirsiniz.

StaffHub ile ön planda çalışan ekiplerinize işlerini en iyi şekilde yapmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayın

Küresel işgücünün büyük bölümünü müşteri ilişkileri ya da saha çalışanları gibi ön planda çalışan ekipler oluşturmaktadır; bu ekipler aynı zamanda birçok küçük ve orta ölçekli işletmenin de kalbidir. Ön planda çalışan ekiplerinizin iş günlerini düzenlemelerine yardımcı olmak için amaca yönelik olarak geliştirilmiş olan StaffHub, işletme sahiplerinin ve çalışanların kolayca iş çizelgelerini oluşturmalarını ve yönetmelerini, görev atamalarını ve tamamlamalarını, birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanır.

İşletmenize özel olarak tasarlanmış tek bir çözüm olan Microsoft 365 Business ile işinize neler katabileceğinizi hemen görün, diğer işletmelerin neler başardıklarını ise buradan keşfedin.