Windows Azure Etkinliklerine Hepinizi Bekliyoruz…

Kurumlara kattığı esneklik ve çevikliğin yanı sıra sunduğu maliyet avantajlarıyla “Bulut Bilişim” günümüz bilgi teknolojilerindeki en önemli dönüşümlerden biri ve bu sebeple dünyadaki tüm CIO’ların en önem verdiği önceliklerden biri.

Windows Server 2012 Lansmanı ile beraber duyurduğumuz Bulut İşletim Sistemi çözümümüzün en temel 2 bileşeninden biri de Windows Azure. Windows Azure, Microsoft’un Genel Bulut uygulama ve altyapı platformu. Bu platformu pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin Windows Azure ile verilerini Microsoft veri merkezleri üzerinden çalıştıran ve saklayan bir internet uygulaması hazırlayabilirsiniz.

Windows Azure’u, verileri kurum içerisinde (yani genel bulut dışında) kullanan uygulamalar için sadece veri depolamak amacıyla da kullanabilirsiniz. Windows Azure’u geliştirme ve test işlemleri veya SharePoint ve diğer uygulamaları çalıştırmak amacıyla sanal makineler oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Windows Azure’u çok ama çok sayıda kullanıcıya sahip çok büyük ölçeklendirilebilir uygulamalar oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Platform pek çok hizmet sunduğundan tüm bunlar ve çok daha fazlası mümkündür.

IDC, Windows Azure’u işletmelerin kendilerinin barındırdığı BT ortamlarından hem kendi hem de bulut ortamının kullanıldığı hibrit ortamlara, sonrasında da tamamıyla bulut ortamına geçilecek evrimsel bir yol olarak görüyor. Windows Azure Platformu her boy işletmeye, girişimcilere ve yazılım geliştiricilere pekçok alanda büyük fırsatlar sunuyor, bu sebeple Microsoft olarak Windows Azure platformunun kurumların BT portföyünün esas öğelerinden biri olacağını öngörüyoruz.

Microsoft Windows Azure platformu hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve denemek için sizleri iş ortağımız Bilge Adam Bilişim Hizmetleri’nin katkılarıyla bir dizi etkinlik ve webcast düzenliyoruz. Bu etkinliklerin, sizlerin Bulut Bilişimin avantajlarından yararlanmanız için çok faydalı olacağına inanıyor ve bu etkinliklere davet ediyoruz:

Windows Azure Toplantısı

Tarih: 13 Ekim 2012
Saat: 10:00 – 13:30
Yer: Microsoft Türkiye, İstanbul Ofisi
Kayıt: http://mstr.to/SfHig1

Windows Azure Web Seminerleri Serisi

Windows Azure Nedir?
http://mstr.to/UqZ5my

Windows Azure Üzerinden Alınabilen Hizmetler
http://mstr.to/UqZ7uM

IT Profesyonelleri için Windows Azure
http://mstr.to/Qcci4I

Windows Azure ile IT Maliyetlerinde Tasarruf
http://mstr.to/UJ8Z61 

Bu fırsatla, iş ortağımız Bilge Adam’a tekrar teşekkür ediyor, hepinizin bu çok faydalı seminer ve eğitimlerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.