Dynamics 365’e giden yol

Yeni nesil akıllı iş uygulamalarımız olan Microsoft Dynamics 365’in kullanılabilirliğinden epeydir haberdarsınız. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve endüstriden olumlu geribildirimler almaya devam ediyoruz. Erken benimseyen müşteriler, Dynamics 365’in onlara kendi müşterileri için daha iyi deneyimler oluşturmalarına, çalışanlarına daha fazla yetkinlik kazandırmalarına olanak tanıyan gömülü zekâsını heyecanla karşıladılar. Ayrıca, çalışan üretkenliği sağlayan Office 365 ile kusursuz entegrasyonuna, uygulamalar arasında geçişleri kolaylaştıran kullanıcı deneyimine ve sağladığı mobil deneyime de bayıldılar.

Dynamics 365’in en etkileyici yanlarından biri güncellemenin kolay, esnek olması ve müşterilerimizin çalışmasına etkisinin çok az olması!  Dynamics 365’in güncellenmesine ilişkin süreç ve ilkeler geçmişte olduğundan farklı değil.  Müşteriler, ne zaman güncelleyeceklerini kendileri belirleyecek; şimdi süreci daha da kolaylaştırdık.  Dynamics 365, mevcut özelleştirmelerle uyumlu; ayrıca müşterilerimizin güncellemeye başlamadan önce entegrasyon ve süreçlerini test edebilmeleri için önemli yatırımlar da yaptık.

Dynamics CRM müşterileri için:

  • Dynamics CRM Online müşterileri, Customer Driven Update (CDU) süreciyle Dynamics 365’e kolayca geçecek. Müşteriler, Dynamics 365 for Sales, Dynamics 365 for Customer Service, Dynamics 365 for Project Service Automation ve Dynamics 365 for Field Service’e mevcut lisansları temelinde geçecekler (bkz. Güncelleme ilkeleri).
  • Dynamics CRM On-premises müşterileri, güncelleme hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilir.  Microsoft, destek yaşam döngüsü ilkelerimize uygun olarak mevcut Dynamics CRM sürümlerini desteklemeye devam edecektir.

Dynamics AX müşterileri için:

  • Dynamics AX Online müşterileri, Dynamics 365 for Operations’a kolayca geçebilmekte. Daha eski bir sürüm kullanıyorsanız, hazır olduğunuzda yükseltme ve geçiş yollarından, yanı sıra Dynamics 365’e giden yolu kolaylaştıran araçlardan yararlanabileceksiniz. Dynamics 365 for Operations’a geçiş hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
  • Dynamics AX On-premise müşterileri, Dynamics 365 for Operations’ı kendi veri merkezlerinde kurma seçeneğine sahip, aynı zamanda bulutun sağladığı zekâ ve esneklik yeteneklerinden de yararlanacaklar. Blog sayfamızda daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Microsoft, destek yaşam döngüsü ilkelerimize uygun olarak mevcut Dynamics AX sürümlerini desteklemeye devam edecektir.

Project “Madeira” önizlemesi katılımcıları, Dynamics 365 for Financials’a kolayca geçebilecekler.