Windows Server 2012 Lansmanı'nın Ardından…

Windows Server 2012 Türkiye Lansmanı 15 sponsor ve 1000’in üzerinde katılımcıyla 5 Eylül Çarşamba günü SwissOtel Bosphorus’ta gerçekleşti. Katılımcı sayısıyla Türkiye’nin en yoğun katılımlı ürün lansmanlarından biri olan Windows Server 2012 lansmanı ürünümüze duyulan ilginin yoğunluğunu gösterdiği için çok mutluluk verici.

HP, IBM ve NetApp’ın ana sponsor olarak yer aldığı etkinliğin keynote bölümü Facebook üzerinden canlı olarak dünyada 3 ülkeden, Turkiye’den 8 farklı şehirden 1600 izleyiciye daha ulaştı. Lansmanımız hem basında hem de sosyal medyada çok yoğun bir ilgi gördü ve keynote süresince Twitter’da “Windows Server 2012” Trend Topic oldu. Hepinize bu yoğun ilginiz için çok teşekkür ederiz.

 

4 Eylül tarihinde Amerika’da yapılan global lansman ile Windows Server 2012’nin genel kullanıma sunulduğu açıklandı. Dünyada sadece çok sınırlı şehirde yapılan bir lansmanla, global lansmanın hemen ertesi gününde Windows Server 2012’yi Türkiye’de sizlerle buluşturduğumuz için çok gururlu ve mutluyuz.

Etkinlik sunumları ve videolarına http://mstr.to/WS2012trVideo adresinden ulaşabilirsiniz. Çok yakında Microsoft Showcase ve diğer populer medya siteleri üzerinden de sizlerle paylaşılacak.

Etkinliğimiz boyunca Windows Server 2012’yi kullanmaya başlamış 5 müşterimizin (Turk Telekom, Koçsistem, Fintek, Finansbank, DorukNet) başarı hikayesini sizlerle paylaştık. Bu başarı hikayelerine şu adreslerden ulaşabilirsiniz: Fintek, Finansbank, DorukNet. Diğer başarı hikayelerimiz Turk Telekom ve Koçsistem’in başarı hikayelerini de en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.

Windows Server 2012’yi siz de hemen deneyebilirsiniz: Windows Server 2012’nin dünya lansmanı ile birlikte ürünün 180 günlük deneme sürümü de hazır ve şu adresten ISO ya da hazır kurulu bir VHD olarak indirilebilir.

Windows Server 2012 ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız ise kaynaklarımız sizler için hazır:

• Windows Server 2012 ile ilgili en önemli bilgilere ve diğer kaynaklara ulaşabileceğiniz Ürün Sayfası
• Windows Server 2012 Overview: Windows Server 2012 hakkında özet doküman bulunabilir.
Introducing Windows Server 2012 e-kitabı indirilebilir (250 sayfa).
• Windows Server 2012 Hyper-V’nin farklı çözümlerle detaylı karşılaştırması.
• Windows Server 2012 Hyper-V bileşenleri final posteri ve yardımcı dokümanları.
• Windows Server 2012 test lab rehberlerinin toplu bir listesi ulaşılabilir.
• Windows Server 2012 Technet sayfası
• Windows Server 2012 Sanal Akademi Eğitimleri

Windows Server 2012’nin genel kullanıma açılmasıyla büyük bir heyecan ve mutluluk yaşıyoruz, ama Windows Server 2012’yi kullanmaya başlayan müşterilerimiz ve iş ortaklarımızdan aldığımız çok olumlu geri bildirimlerle bu heyecanımız artıyor.

 

Vizyonumuz Bulut İşletim Sistemi ve Windows Server 2012 ve Windows Azure ile kurumların Bulut Bilişimin avantajlarından hemen faydalanmaya başladıklarını görmek çok güzel. Sizleri de hemen Windows Server 2012’yi kullanmaya davet ediyoruz.