Çevreci çalışma tüyoları

Birleşmiş Milletler’in 1972’de gerçekleştirdiği Çevre Konferansı’ndan bu yana 5 Haziran her yıl Dünya Çevre Günü olarak kutlanmakta. İklim değişikliğinin etkileri tüm dünyada hissedilirken tüm canlı türlerine sağlıklı yaşam alanları sunmak birey ve kurumlar için öncelikli konulardan biri olmalı. Bu özel gün vesilesiyle bu alanda Microsoft olarak yaptıklarımıza kısaca değinirken çalışma hayatında çevreyi korumaya devam etmek adına ürünlerimizle neler yapabileceğinizi paylaşıyoruz.

Bulut ile dünyaya yer açın!

Klasörlediğiniz yazılı çıktıların ne kadarına ne sıklıkta başvuruyorsunuz? Dosyalarınızın önemli bir kısmını OneDrive ile bulutta tutarak hem çalışma ortamınızda yerden kazanın, hem ağaçları koruyun. Üstelik dosyalarınıza istediğiniz cihazdan, istediğiniz an ulaşın! Detaylar için buraya tıklayın.

Kontrolü ele alın!

Cihazlarınızın enerji tüketimi sizin kontrolünüzde. Kullanmadığınız zamanlarda öylece açık bırakmak yerine cihazlarınızı kapatın ya da uyku moduna alın. Windows 10’da hem cihazlarınızın tam performansından faydalanmak hem de enerji tasarrufu yapmak üzere güç planı yapabilirsiniz. Detaylar burada.

İkisi bir arada cihazlar ile akıllı ve çevreci bir tüketim mümkün

Yeni bir cihaz mı almak istiyorsunuz? İkisi bir arada cihazlar ile hem bilgisayar hem de tablet ihtiyacınızı tek bir cihaz alarak çözebilirsiniz? Böylece hem ekonomi yapmış, hem de tüketiminizi azaltmış olacaksınız. Üstelik batarya ömrünü uzatmak üzere enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanan laptop ve tablet teknolojileri, en çevreci seçeneklerden. İkisi bir arada cihazlardan bazılarına buradan göz atmakla başlayın.

Daha etkin toplantılar!

Dünyanın pek çok yerinden pek çok ekip; Skype üzerinden yaptıkları şehir içi, şehirler arası, hatta kıtalar arası toplantılar, konferans görüşmeleri ve mesajlaşmalarla anında aksiyon alıyor, üretkenlikleri artırıyor. Seyahat için ayrılan bütçe ve zamandan kazanırken daha az yakıt harcayacak olmak Skype’ın gezegenimize sunduğu en büyük artı. Çevreci toplantılar için Skype Kurumsal hakkında daha fazla bilgiyi buradan ve blog yazımızdan okuyun.

İşinizi buluta taşıyın!

Bazı rakamlar başlı başına çarpıcıdır. İşte bunlardan biri: Hizmetlerini, şirket içinden buluta taşıyan işletme ve kurumlar, kullanıcı başına enerji tüketimini %30 ile 90 oranında azaltıyor. Detaylar burada.

Ekip ruhuna güç katan çevreci çözümler!

Yazıcıya göndermeden önce her zaman durup düşünün: Gerçekten bunun çıktısını almanız gerekiyor mi? İşte bu noktada Office 365 ile entegre çalışan ve takım içi iletişim ihtiyaçlarını karşılarken dijital dönüşüme hız katan Microsoft Teams’i deneyin. Sohbet tabanlı ekip çalışma platformu Microsoft Teams ile dokümanların çıkışını almadan ortak belge üzerinde birlikte çalışmak çok daha pratik. Detaylar blog yazımızda ve websitesinde.

Kağıt tüketimini azaltmak için bir yol daha!

OneNote ile yığılan kağıtlara dur deyin! İçeriklerinize her yerden ve tüm cihazlardan ulaşın; istediğiniz zaman yazın, çizin, paylaşın! Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Karbon ayakizimizi azaltıyoruz!

Microsoft olarak Haziran 2012’den bu yana operasyonlarımızı %100 karbonsuz yürütmenin gururunu yaşıyoruz. Bunu tüm kurumların başarabileceğine olan inancımız sonsuz. Nasıl yaptığımızı buradan keşfedin.