Xamarin Üniversitesi ücretsiz web semineri dizisi ile mobil geliştirmeyi uzmanlardan öğrenin

Bugünden itibaren Xamarin Üniversitesi’nin mobil uzmanlardan oluşan ekibi (özel konuk olarak yazar Charles Petzold’un da katılacağı yayınlar ile), beş yeni web yayınına ev sahipliği yapacak.

Xamarin için tam yerel iOS, Android, Windows ve diğerleri için mobil uygulama geliştirirken Visual Studio Araçları’nın nasıl kullanıldığını sizlere göstermek amacıyla tasarlanan web yayınları bolca demo içeriyor.

Her Perşembe yeni bir başlıkla buluşuyoruz. Başlıklar, Visual Studio 2017’nin güncel özelliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanılabileceğinden, buluta bağlı oyun geliştirmeye, Azure Makine Öğrenmesi ile zekâ oluşturmaya kadar öğreneceğiniz birçok konuyu içeriyor. Visual Studio ve C#+ kullanarak etkileyici uygulamalar sunmak için ihtiyacınız olan eğitim, örnekler ve danışmanlığı alacaksınız. Her oturum tamamen ücretsiz ve herkese açıktır; Xamarin Üniversitesi’nin uzmanları tüm sorularınızı canlı olarak yanıtlamak için hazır olacak.

Web semineri dizisine şimdi kaydolun. Bir oturuma katılamayacak bile olsanız, kaydınızı yapın; her yayın gününden sonra oturum kayıtları size gönderilecektir.

  • 1 Haziran 09.00 PDT: Visual Studio 2017 için Xamarin.Forms’a giriş

Visual Studio 2017 Xamarin.Forms ile .NET becerilerinizi mobile nasıl taşıyacağınızı öğrenin. Xamarin Üniversitesi eğitmeni Jesse Dietrichson, kodun yeniden kullanımını artırmak, Android, iOS ve Windows için tam yerel uygulamaları her zamankinden daha hızlı tasarlamak, geliştirmek ve test etmek için en yeni Visual Studio özelliklerini nasıl kullanacağınızı gösterecek.

  • 8 Haziran 09.00 PDT: Visual Studio ve Azure ile iOS, macOS ve tvOS için oyun geliştirme

Xamarin Üniversitesi eğitmeni René Ruppert ile iPhone’dan tvOS’a kadar en yeni Apple cihazları için çok oyunculu oyunlar geliştirin. Ruppert, temel SpriteKit bilgilerini ve bulut arka uç hizmetleriyle entegrasyonu anlatacak, C# oyun mantığı, kullanıcı arayüzü ve altyapı kodunu platformlar arasında paylaşmak için en iyi uygulama örneklerini gösterecek.

  • 15 Haziran 09.00 PDT: Xamarin.Forms için SkiaSharp Graphics

Dizinin özel konuğu, popüler yazar Charles Petzold ile grafik alanında ciddi adımlar atın. Xamarin.Forms uygulamalarınızı çekici 2B grafiklerle genişletmek için Google’ın Skia grafik kitaplığı ile desteklenen SkiaSharp’ın nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

  • 22 Haziran 09.00 PDT: Xamarin.Forms Kullanıcı Arabirimini Özelleştirme

Yerel Android ve iOS denetimlerini Xamarin.Forms uygulamalarınıza yerleştirin. Yerel denetimlerin nasıl entegre edileceğini, kodunuzun büyük bölümünü paylaşacak şekilde görsel özelliklerin her platform özelinde nasıl ayarlanacağını, Xamarin Üniversitesi eğitim müdürü Rob Gibbens’den öğrenin. Güncel OS’a özgü kullanıcı arabirimi kalıp ve tasarımlarından tam olarak yararlanmak için ihtiyacınız olan adım adım rehberliği alacaksınız.

  • 29 Haziran 09.00 PDT: Azure Machine Learning’e giriş

Uygulamalarınıza, akıllı ve tahmine dayalı analiz entegre etmeye başlayın. Xamarin Üniversitesi eğitmeni Jason DeBoever ile temel Makine Öğrenmesi bilgilerine giriş yapacak, Azure Machine Learning Studio ile çalışmaya başlayacak, ilk “akıllı” mobil uygulamanızı kolayca nasıl geliştireceğinizi demolu olarak göreceksiniz.

Bugün kaydolun, sorularınızı hazırlayın, öğrenmeye hazırlanın. Görüşmek üzere!