Bilgisayarınızı 79 TL'ye Windows 8 Pro'ya Yükseltin…

Windows 8 heyecanını bizimle paylaşanlara çok güzel bir haberimiz var. Windows 8’in son sürümünün piyasa çıkışından itibaren 31 Ocak 2013’e kadar çıktığında, Windows XP, Windows Vista, veya Windows 7’li PC’nizi sadece 79 TL’ye Windows 8 Pro’ya yükseltebileceksiniz. Üstelik eğer isterseniz, yükseltme sonrasında Windows 8 Pro içindeki “özellik ekle” seçeneği ile Windows Media Center’ı da ücretsiz olarak ekleyebileceksiniz.

PC’nizi Windows 8 Pro’ya yükseltmek için Windows.com’u ziyaret ettiğinizde, Windows 8 Yükseltme Yardımcısı satın almadan kuruluma kadar tüm işlemlerde size adım adım eşlik edecek ve Windows 8 Pro’yu kolayca PC’nize kurmanızı sağlayacak.

 

Kurulum sırasında Windows 8 Yükseltme Yardımcısı’nın ilk yapacağı, PC’nizin Windows 8 için hazır olup olmadığını kontrol etmek olacak Bu kontrolden sonra ise, eğer yükseltme işleminden önce ve sonra almanız gereken aksiyonlar var ise size bunlarla ilgili detaylı bir uyumluluk raporu sunacak.

Yükseltme Yardımcısı daha sonra, sizi uygulama veya cihaz uyumluluğu ile ilgili bilgi verecek ve mevcut Windows kurulumunuzdan neleri saklamak istediğinizi soracak. Windows 7’nin herhangi bir tüketici sürümünden Windows 8 Pro’ya geçerken, Windows ayarlarınızı, kişisel dosyalarınızı ve uygulamalarınızı taşımanız mümkün. Eğer yükseltme işlemini Windows Vista’dan gerçekleştiriyorsanız, Windows ayarlarınızı ve kişisel dosyalarınızı,, Windows XP’den ise sadece kişisel dosyalarınızı taşıyabilirsiniz. Tabi eğer tertemiz bir PC’nizin olmasını tercih ediyorsanız, hiçbir şey taşımadan da geçiş yapabilirsiniz. Son olarak,yükseltme deneyiminizin bir parçası olarak sabit diskinizi formatlamak isterseniz, bunu da önyüklemenizi medyadan (USB veya DVD) yaptıktan sonra Windows 8 kurulum adımları sırasında gerçekleştirebilirsiniz. (Windows 8 Yükseltme Yardımcısı ile veya medyadan kurulumlarda bilgisayarda eski versiyon bir Windows’un yüklü olması gereklidir).

Siz yükseltmeyi satın alır almaz, Windows 8 Yükseltme Yardımcısı Windows 8 Pro’yu indirmeye başlar. Yükleme Yönetici sayesinde indirme işlemini istediğiniz zaman durdurup devam ettirebilirsiniz ve yüklemenin başarıyla tamamlandığının teyidini alabilirsiniz.

Yükleme işleminiz tamamlandığında, ‘’şimdi kur” seçeneği ile yükseltme işlemine devam edebilir veya masaüstünüzden ya da kendi medyanızı oluşturarak kurulumu daha sonra yapmayı seçebilirsiniz. Kendi medyanızı oluşturmayı tercih ederseniz, yükleme yapabileceğiniz bir USB veya DVD’ye kaydedebileceğiniz bir .ISO dosyası oluşturmanız mümkün. Ayrıca dilerseniz ek bir nakliye ücreti ödeyerek, yedekte tutabileceğiniz bir DVD de satın alabilirsiniz.

Son derece hızlı bir işlem olması ve eski Windows versiyonları ile uyumluluğu sayesinde, Windows 8 yükseltme deneyiminiz olabildiğince kolay olacak. Yükseltme sırasında dil seçeneğini değiştirmekten, istediğiniz an indirme işlemini durdurma seçeneğine kadar her konuda size destek veren Windows 8 Yükseltme Yardımcısı’nın amacı da tam olarak bu. Daha tecrübeli kullanıcılarımız ise, kurulum işlemini istedikleri şekilde yönetmenin rahatlığını yaşayabilecekler.

Tabi isterseniz Windows 8 Pro’yu internetten indirmek yerine bir mağazadan da almanız mümkün olacak. 31 Ocak 2013’e kadar sürecek kampanyada, Windows 8 Pro’yu mağazalar tarafından belirlenecek kampanyalı fiyattan temin edebileceksiniz.

Son olarak, yükseltmeyi Windows’un eski bir sürümünden yapmıyorsanız, kendi PC’nizi oluşturuyorsanız veya Windows 8’i sanal bir makinede kuruyorsanız, Windows 8’i ve Windows 8 Pro System Builder ürününü alıp, kurulumu gerçekleştirebileceksiniz.