Türkiye, Microsoft Imagine Cup Yarı Finali’nde!

Microsoft’un 2003’ten beri 150’den fazla ülkede düzenlediği, milyonlarca üniversite öğrencisinin yaratıcı ve yenilikçi fikirleriyle kıyasıya rekabet ettiği teknoloji yarışması Imagine Cup’ın 18-20 Mayıs tarihlerinde Beyrut, Lübnan’da gerçekleşecek olan yarı finalinde Türkiye’den Crystal Ball ekibi de yarışacak.

Bu yıl Code.FTW*. sloganıyla gerçekleştirilen Imagine Cup’ın Türkiye Finali’nde birbirinden yaratıcı projeler yarıştı. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite öğrencileri hayallerindeki yazılım fikrini yapay zeka ve bulut bilişim teknolojilerini kullanarak gerçeğe dönüştürdüler.

Imagine Cup Türkiye Şampiyonu Crystal Ball ile tanışın

Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri Dilan Fatma Öncevarlık, Kemal Doruk Yıldız ve Mert Kurt’un hayata geçirdiği Crystal Ball projesi Azure Machine Learning teknolojisini kullanarak şirketlerin satışlarını artırmayı hedefliyor. Müşterilerini mümkün olan en kısa zamanda en doğru ürünlerle buluşturmaya çalışan şirketler için maliyet azaltmayı da amaçlayan proje Lübnan’da Türkiye’yi temsil edecek.

Büyük ödül 100.000 dolar!

24-25 Temmuz tarihlerinde Seattle’da gerçekleşecek olan Imagine Cup 2017 Dünya Finali’nde 1. olan ekip Imagine Cup Dünya Şampiyonu unvanının yanında Imagine Cup’ın 15. yılı sebebiyle 100.000 ABD dolarına çıkarılan büyük ödülün de sahibi olacak.

20 Mayıs’taki Yarı Final heyecanını yerinden izlemek isteyenler buradan kayıt olabilir.

Crystal Ball ekibine güzel bir Yarı Final deneyimi ve başarılar dileriz!

*Code.FTW: Kazanmak için kodla!