Şimdi Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen olma zamanı

Biliyor muydunuz? Türkiye’de şu an 100 tane Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmenimiz (MIEE) var. Onlar da yolculuklarına Türkiye’de aktif 13 bin eğitimcimiz gibi, Microsoft Yenilikçi Eğitmeni (MIE) olarak başladılar. Bu eğitmenlerin 5000 kadarıysa her ay Microsoft Eğitmen ağında mesleki gelişim eğitimlerini tamamlıyor ve içerik paylaşıyor. Gelin siz de bu topluluğun bir parçası olun. Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen olma yolunda atmanız gereken tüm adımları bu yazıda topladık.

2017-18 Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen Programı için başvurular 15 Temmuz’a kadar devam ederken bu değerli topluluğun bir parçası olmak, sınırsız kaynaklardan faydalanmak ve dersliklerinizde dijital dönüşümü başlatmak için neler yapabileceğinizi buradan keşfedin.

Nasıl aday olacaksınız?

MIE Expert Programı, teknoloji kullanarak meslektaşları için etkin teknoloji kullanımının zeminini hazırlamak, daha iyi öğrenim, daha fazla öğrenci başarısı sağlamak için çalışan vizyoner eğitimcileri öne çıkarmak amacıyla geliştirilmiş küresel bir programdır.

Başvuru formunu doldurmak için lütfen http://aka.ms/mieexpert adresine gidin.

Zaten MIEE iseniz, Öğretmen Katılım Yöneticiniz, programa devamınızın teyidi için sizi arayacaktır.

MIEE olmanın adımları

  1. Öncelikle Microsoft Eğitmen Ağı’na üye olun ve profilinizi oluşturun.
  2. MIE Expert olmak için Sertifikalı MIEolmanız gerekmektedir. Microsoft Eğitmen Ağı’nda 1000 puan kazandığınızdan ve Sertifikalı MIE rozetiniz olduğundan emin olun.
  3. Office Mix, video veya Sway ile hazırladığınız iki dakikalık bir çalışmayla Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmenliğine neden uygun olduğunuzu yaratıcı bir biçimde dile getirerek aşağıdaki soruları yanıtlayın:
    1. Neden Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmeni olmaya uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorsunuz?
    2. Microsoft teknolojilerini sınıftaki uygulamalarınızla nasıl bütünleştirdiğinizi anlatır mısınız? Lütfen yenilikçiliğinizi tanımlayan uygulama ve ürünlerinizden de söz edin.
    3. MIE Expert olursanız, bu niteliğin şu andaki göreviniz üzerinde nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?

Adaylık başvurunuzu 15 Temmuz 2017’den önce almayı ve yeni MIE Uzmanları sınıfımızı 25 Ağustos 2017’de açıklamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bizi takip etmeye devam edin!

MIE Uzmanları Microsoft Education Exchange’de yenilikçi proje ve fikirlerini paylaşırlar.

MIE Expert olmanın anlamı nedir?

MIE Expert olmanın birçok anlamı vardır. Bazı eğitimciler için, dünyanın dört bir yanındaki kişilerden yeni şeyler öğrenmek, onlarla bilgi ve fikirleri paylaşmak demektir. Bazıları içinse, öğretim ve öğrenimi dönüştürmek amacıyla teknoloji kullanımını benimseyen benzer anlayışa sahip eğitimcilerden oluşan geniş bir grubun üyesi olmak demektir.

“Hayatımda, beni sonsuza dek değiştiren anlar var … mezuniyet, evlilik, çocuklarımın doğumu. Benzer biçimde, MIE Expert olduğum an da hayatımı sonsuza kadar değiştiren bir kariyer adımıydı. Bana destek veren, beni yüreklendiren yeni arkadaşlıklar kurdum. Yeni teknolojiyle ders planlarım şimdi bambaşka bir görünüme büründü. Bu, öğretmenlik kariyerimin en doyurucu deneyimi!” – Jeanne Parrent Caudill, Kentucky, ABD

MIE Expert’ler, ders planları, Sınıfta Skype etkinlikleri, kişisel öğrenim gibi birçok kaynağa ücretsiz erişime sahiptir. Eğitimde dönüşümünün savunucuları olarak, eğitimde teknolojinin etkili kullanımıyla ilgili fikirlerini meslektaşları ve fikir önderleriyle paylaşarak önemli bir rol oynarlar. MIE Expert’ler, Microsoft’a eğitime yönelik yeni ürün ve araçlara dair fikir verir, öğretim ve öğrenimde yeniliği teşvik etmek amacıyla birlikte çalışarak en iyi uygulamaları paylaşırlar.

“MIE Expert olmak, işini seven öğretmenlerden oluşan bir kişisel öğrenim ağı oluşturmak demektir. İşbirliği yapma, esinlenme ve daha fazlasının başarılmasına yardımcı olma fırsatını bu tür kişisel öğrenim ağlarında bulabilirsiniz. Olağanüstü deneyimlerin yaşandığı büyüleyici bir yer. Denemeniz lazım.” – Àngels Soriano Sánchez, Valensiya, İspanya

“Benim için MIE Expert olmak, olağanüstü bir ağın parçası olmak demek. Bu ağ gelişmeme, öğrenme ve paylaşmama yardımcı oluyor; bu da daha iyi bir öğretmen ve daha iyi bir insan olmamı sağlıyor. MIEE ağı sayesinde artık tüm dünya benim için bir derslik. Birlikte fark yaratabiliriz.” –  Emma Nääs, Jonslund, İsveç