Minecraft Eğitim Sürümü’ne gelen en son yenilikler!

Minecraft Eğitim Sürümü’nde Kod Oluşturucusu, Komut Blokları ve fazlası!

Minecraft, erken benimseyenlerin sınıflarındaki kullanımlarından aldığımız esinle ivme kazanmaya devam ediyor. Yüzü aşkın ülkedeki sınıflarda açılan oturumlarla işbirliği yapılıyor, yenilikler yaratılıyor.

Biz de yolculuğunuzda, sizlere katılan 120.000’den fazla kullanıcıdan gelen geribildirimlerle Minecraft Eğitim Sürümü’nü geliştirmeye devam ediyoruz. Şu anda, education.minecraft.net sitesindeki profesyonel öğrenim topluluğumuzda 30.000’den fazla profil ve eğitimciler tarafından hazırlanan yüzlerce ders planı var.

Minecraft, eğim hesaplama, Boole mantık geçitleri oluşturma, hattâ empati öğretmenin bir aracı olarak kullanılabiliyor. Minecraft, yalnızca açık bir dünya oyunu olarak değil, kodlamaya giriş kapısı olarak da her öğrenciye ulaşması gibi eşsiz bir avantaja sahip. Eğitimcilerden en çok duyduğumuz istek, yüksek öğrenim ve kariyere hazırlıkta kodlamanın ve bilişimsel düşünmenin taşıdığı önem. Code.org ile yaptığımız iş ortaklığıyla, kodlama öğretme ve öğrenmenin ilgi çekici ve yenilikçi yollarına olan istekliliği ortaya koyan 50 milyonu aşkın hours of code’a tanık olduk.

En iyi öğrendiğiniz zaman; öğrendiğinizi düşünmeden, yalnızca keyif aldığınızı düşünerek çalıştığınız zamandır!

Bugün, tam da bu bakışla duyurmaktan gurur duyduğumuz bir haberimiz var: Minecraft: Eğitim Sürümü için Kod Oluşturucusu. Yepyeni bir özellik olan Kod Oluşturucusu, eğitimci ve öğrencilerin yalnızca kod yazarak çekici bir Minecraft dünyasında araştırmaları, yaratmaları ve oynamalarını sağlıyor.

Şimdi oyuncular, ScratchX, Tynker gibi kod öğrenme paketlerine ve Microsoft MakeCode adlı yeni bir açık kaynak platformuna bağlanarak, tanıdıkları araç, şablon ve öğreticilerle çalışmaya başlayacaklar.

Code.org bu yıl içinde daha da fazla öğrenme fırsatını desteklemek için Code Studio’yu Kod Oluşturucusu’na getirecek. Tesla STEM Lisesi Eğitimcisi Melissa Wrenchey, “Öğrencilerin yine algoritmaları ve problemleri nasıl çözebileceklerini düşünmelerini sağlıyor, bunu da Ajan’la gösterebiliyorlar,” diyor. Melissa Wrenchey ve öğrencilerinin Kod Oluşturucusu ile ilgili deneyimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Minecraft’te her şeyden önce oyuncular gelir. Bu baharın sonlarında yeni bir güncellemeyle Minecraft: Eğitim Sürümü 1.0.1’i yayınlayacağız. Bu güncellemede Komut Blokları, yeni diller, doku paketi desteği, kırsal ticaret, macera modu, beton ve kil bloklar ve hatta inanmayacaksınız ama lamalar geliyor! Ayrıca, öğretme ve öğrenmeyi destekleyen yeni ikili durumlarla Minecraft: Eğitim Sürümü için Derslik Modunu da güncelliyoruz. Eğitimciler şimdi sohbeti, lav ve patlayıcı gibi hasara yol açan blokları, hava durumu ve çeteleri yönetebilir.

Bir haberimiz daha var!

Bugünden başlayarak, Minecraft: Eğitim Sürümü için Kod Oluşturucusu açık betamıza katılabilirsiniz. Bunun için education.minecraft.net indirme sayfasına gitmeniz yeterli. Kod Oluşturucusu’nu kendiniz denemek isterseniz, sizi bekleyen demo deneyimini yaşamak için bugünden itibaren herhangi bir Microsoft Mağazası’na da gidebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, dileğimiz, bu yolculuğu hepinizle birlikte sürdürmek ve Minecraft’ın öğretme ve öğrenme deneyiminizi nasıl dönüştürdüğünü görmektir.