Yarının dünyasını yaratmak için geliştirdiğimiz eğitim alanındaki yeni ürün ve hizmetlerimizle tanışın

Microsoft, öğrenciler ve öğretmenlerden ilham alarak geliştirdiği yeni eğitim ürün ve hizmetlerini piyasaya sürdü. Bunlara Windows 10 S adını verdiğimiz yeni bir Windows deneyimi ile K-12 sınıfları için üretilen Windows 10 S bilgisayar serisi, öğrencilerin sınıfta birlikte daha verimli çalışabilmeleri için Microsoft Teams, Minecraft için yeni özellikler ve yaratıcılığı artıracak mixed reality özellikleri dâhil. Şimdi bu heyecan verici haberlerin detaylarına geçiyoruz.

Biz teknolojinin, geleceği inşa edecek nesillerin yaratıcılığını tetikleyebileceğine inanıyoruz. Yeni nesil, teknolojiyi ana dilleri gibi benimsiyor, dünyanın her yerinden insanlarla iletişim ve işbirliği içinde öğreniyor. Dokunarak yaratmak, sesle komut vermek, 3D ile hayata geçirmek onlar için büyük önem taşıyor.

Yeni nesli yarının işlerine hazırlamak en büyük sosyal çabalarımız arasında yer alıyor. Çünkü bugünün öğrencilerinin yüzde 65’i şu anda var olmayan bir iş alanında çalışacak.

Microsoft olarak görevimiz, daha fazlasını başarmak için dünyadaki tüm birey ve kuruluşları desteklemek. Bu görevin bir parçası olarak teknolojinin öğrencilere ve öğretmenlere, yarının dünyasını yaratırken destek verecek bir araç olarak kullanılabileceğine inanıyoruz.

Windows 10 S ile tanışın: Öğretmenler ve öğrencilerden ilham alan yeni bir Windows deneyimi

Windows ekibi olarak amacımız, hepimizin içindeki yaratıcılığa ilham veren bir platform inşa etmek.

Autodesk SketchBook, Adobe Photoshop Elements, Minecraft ve çok yakında Windows Mağazaları’na gelecek olan zengin Office 365 (mobil deneyim değil) gibi yaratıcılığı tetikleyen zengin uygulamalarla Windows, tüm dünyada öğretmenlerin tercih ettiği bir numaralı eğitim platformu.

Öğretmenler Windows’u ayrıca Arduino akıllı tahtasıyla yeni STEM ders planlama aracı, LEGO® Education, WeDo® 2.0, erişilebilirliği sağlayan araçlar, sanal gerçeklik başlıkları, interaktif tahtalar ve bunlar gibi zengin yan destekleri yüzünden tercih ediyor.

Daha fazlasını nasıl yapabileceğimizi anlamak için ekiplerimiz bütün dünyayı dolaşarak okul yöneticileriyle, öğretmenlerle ve sınıflarında Windows kullanan öğrencilerle konuştu. Öğretmenler şu konuda hemfikir: Çocukların dikkati çok kolay dağılıyor ve yönlendirmeleri her zaman dinlemiyorlar. Öğretmenler, okul yılı boyunca yüzlerce farklı genç ve çocuğun kullandığı Windows’un daha dayanıklı olmasını, mevcut güçlü pil ömrünü sürdürmesini ve en azından okulun ilk gününde oturum başlatma süresinin kısa olmasını istiyorlar.

Öğretmenlerden ve öğrencilerden esinlenen Windows 10 S sadelik, güvenlik ve üstün performans için hazırlandı. Windows’un ruhunu en iyi şekilde yansıttığına inanıyoruz.

Windows 10 S ile öğrencilerin ve öğretmenlerin indirdiği bütün uygulamalar, önce güvenlik kontrolünden geçtikleri Windows Mağazası’ndan geliyor. İndirilen uygulama ardından yerel olarak güvenli bir ‘kapsayıcıda’ çalıştırılıp, sistemin performans sürekliliği garantiye alınıyor. Bunun anlamı sınıfta oturum açma süresinin hızlı, performansın sürekli olması. Bu sayede sınıftaki herkes hızla öğrenmeye başlıyor ve dikkatleri dağılmadan odaklanabiliyor.

Windows 10 S, Windows Mağazası’ndaki bütün tarayıcılarda çalışabilir. Ek olarak eğitimcilerin kullandığı Google Docs gibi sitelerle uyumluluğunu sağlayarak Microsoft Edge’i de sınıf kullanımı için harika bir duruma getirdik. Microsoft Edge’in Sekme Önizleme Çubuğu gibi yeni özellikleri, öğrencilerin araştırmalarını ve okul projelerini düzenlemelerini kolaylaştırıyor. Microsoft Edge’de bulunan Windows Ink ile öğrenciler bir web sayfası üzerine kolaylıkla not alabiliyor ve sınıf arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.

Ayrıca dünya genelindeki okul bilgi işlem birimi yöneticileri için Windows Mağazası’nda şimdi Set Up School PC uygulaması var. Bu uygulama bir USB yardımıyla, tüm sınıftaki kişiselleştirilmiş deneyimlerle dolu cihazların kurulumuna, cihaz başına 30 saniyeden az bir sürede olanak sağlıyor. Microsoft Intune for Education ile şimdi tüm öğrenci bilgisayarlarının yapılandırıp yönetmesi için öğretmenlere ve okullara bire bir çözümler sunuyor.

Windows 10 S ile internetten herhangi bir uygulama indirmenin risklerini bilen öğretmen veya yöneticilerin bunu yapabilmelerini sağladık. İstedikleri zaman Windows Mağazası’na gidip Windows 10 Pro’ya geçebilirler. Bu tek yönlü geçişle kullanıcı Windows 10 Pro kullandığı sırada istediği her programı kurabilir. Windows platformunun sihri de işte burada ve bu sihri Windows 10 S ile de sürdürmeyi planlıyoruz.

Öğretmenlerden ve öğrencilerden esinlenen Windows 10 S, yeni bir Windows deneyimi. Windows 10 S’in temelinde bugünün Windows’unun ruhu olduğuna inanıyoruz.

Eğitim için Windows 10 PC’ler 189$’dan itibaren

Windows 10 S ile amacımız, bugün sahip olduğumuz açık, dinamik, partner merkezli ekosistemi geliştirmek. Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, Samsung ve Toshiba’nın da aralarında olduğu iş ortaklarımız bugün yeni Eğitim için Windows 10 PC serisini 189$’dan başlayan fiyatlarla sunuyor. Önümüzdeki aylarda bu iş ortaklarımız güçlü ve uygun fiyatlı Windows Ink’lerden dokunmatik PC’lere ve premium cihazlara uzanan bir Windows 10 S cihaz serisi sunacak.

Microsoft Teams sınıflara giriyor

Microsoft Teams’in yeni sınıf deneyimleri, işbirliğine yeni bir boyut kazandırıyor. Teams, öğretmenler ve öğrenciler için bir dijital buluşma merkezi haline geliyor.

Word, Excel ve PowerPoint Online sayesinde öğrenciler belgelerini zaten gerçek zamanlı olarak ortaklaşa hazırlayabilmekte. Microsoft Teams’in yeni sınıf deneyimleri işbirliğini yeni bir boyuta taşıyor ve Microsoft Teams’i öğretmenler ve öğrenciler için dijital merkez haline getiriyor. OneNote Class Notebook’lar ile yeni ödev ve test deneyimleri sayesinde öğretmenler için içerik paylaşımı, ödev değerlendirme ve kişiselleştirilmiş öğretim ile öğrenci, veliler ve çalışanlar ile iletişim kolaylaşıyor. Teams ayrıca öğretmenlerin internet, konuk konuşmacılar ve busuu, Canvas, Flipgrid ve Kahoot! gibi eğitim iş ortakları üzerinden zengin ve cazip içerikler alabilmelerini sağlıyor. En önemlisi, Teams öğrencilerin ileride başarılı olmak için ihtiyaç duydukları iletişim ve işbirliği yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Teams’in yeni sınıf deneyimleri hakkında daha fazla bilgi için Office Blog’u ziyaret edin.

Minecraft için Kod Oluşturucusu ile Tanışın: Eğitim Sürümü

Minecraft hakkında beni hâlâ hayranlığa düşüren şey, çocukların böyle derin bir bağ kurduğu bir oyunun, takım çalışması, mantıksal düşünme ve problem çözmeyi öğretmekte bu kadar önemli bir eğitim aracı haline gelmesi. Minecraft sadece tarihteki en popüler oyunlardan biri değil. Aynı zamanda okullarında yaratıcılığı ve sınıf içinde işbirliğini teşvik etmek için Minecraft: Eğitim Sürümü kullanan 100 ülke olduğu gerçeğiyle eğitimde devrim yaratan bir niteliğe sahip olması.

Bugün, Minecraft’ın açık dünyalarını Tynker, ScratchX ve Microsoft’un yeni bir açık kaynak platform olan MakeCode gibi popüler kod öğrenme platformlarıyla birleştirerek öğrencilere kod yazmanın temelleri ve gücü hakkında ilham vermek üzere tasarlanan Minecraft için Kod Oluşturucusu: Eğitim Sürümü’nü yayınladık. Oyuncular kod yazarak hareket edebiliyor, inşa edebiliyor ve yaratabiliyor. Minecraft için Kod Oluşturucusu: Eğitim Sürümü hakkında daha fazlası için blog yazımızı okuyun.

Öğretmenler ve öğrenciler için ücretsiz fırsatlar

Sınıfa kolay ve uygun fiyatlarla Windows 10, Microsoft Teams’le Eğitim için Office 365 ve Minecraft götürebilmeleri için öğretmenlere ve öğrencilere fırsatlar sunuyoruz:

-189 $’dan başlayan fiyatlarla yeni Windows 10 eğitim PC’leri

– Yeni Windows 10 Education PC’leri için Minecraft: Eğitim Sürümü’ne bir yıl ücretsiz üyelik

– Bütün okullarda mevcut ve lisanslı Windows Pro PC’ler için ücretsiz Windows 10 S

-Ücretsiz Eğitim için Microsoft Office 365 ile beraber Microsoft Teams

-Eğitim için Microsoft Intune ücretsiz denemesi

Windows 10 S, Microsoft Teams’le Eğitim için Office 365, Minecraft: Eğitim Sürümü ve Eğitim için Microsoft Intune öğretmen ve öğrencilere, Chromebook ve G Suite’deki tavizler olmaksızın kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Yaratıcılığı canlandırmak için sınıfa 3D ve Windows Mixed Reality deneyimlerini götürün

Mixed Reality sınıf içinde öğrenme ve öğretmeye yepyeni bir boyut getirebilir. 3D ve Windows Mixed Reality ile öğrencileri ve meslektaşları için öğretim programı oluşturmalarına yarayacak yepyeni araçlarla öğretmenleri destekliyoruz.

Bugün dünyanın en büyük eğitim şirketlerinden biri olan, 3D ve mixed reality’yi ortaöğretim ve üniversite müfredatına dâhil etmek için çalışan Pearson’la yeni stratejik ortaklığımızı açıkladık. 2018 eğitim yılında Pearson bütün Windows Mixed Reality cihazlarında sağlık, ticaret, tarih ve STEM konularında müfredat sunacak. Bu özellik sayesinde 3D içerik, basit bir RGB kamera sayesinde ekranınızdan mixed reality olarak gerçek dünyanıza yansıyacak.

Bu sonbaharda Windows 10’a yeni bir özellik geliyor: View Mixed Reality. Bu özellik sayesinde 3D içerik, basit bir RGB kamera sayesinde ekranınızdan mixed reality olarak gerçek dünyanıza yansıyacak.

*Test, Microsoft tarafından Nisan 2017’de, ön-üretim Intel Core i5, 256 GB, 8 GB RAM ile yürütülmüştür. Video süresince düşük mars devrinde gerçekleştirilmiştir. Wi-Fi bir ağ ile bağdaştırılmış ve Auto-Brightness kapatılmıştır. Bunlar dışında bütün ayarlar fabrika ayarlarıdır. Pil ömrü ayarlara, kullanıma ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir.