Windows 8'in İşinize Sağlayacağı Faydalar Neler Olacak?

TechEd Kuzey Amerika’da Windows 8’in kurumsal müşterilerimiz için uçtan uca hazır olduğuna dair yapılan konuşmayı dinledikten sonra, hemen Türkiye’deki kurumsal müşterilerimize bu haberlerin yansımalarını iletmeyi düşündüm. Bu zamana kadar pek çok kurumsal müşterimiz Windows 8’in iş uygulamaları hakkındaki geri bildirimlerini bizimle paylaştılar, Windows 8’in kurumlarına kattıkları değerlerden bahsettiler.

Bu yazıda ise TechED’deki üç müşterimizin Windows 8 Enterprise deneyimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

En başarılı örnekler arasında, ABD’deki altıncı büyük inşaat firması olan PLC Construction yer alıyor. PLC Consturction’ın Windows 8 deneyimi, firmanın 3700 kişilik profesyonel ekibine esnek iş hayatı çözümlerini sunmasına dayanıyor. Windows 8 Enterprise ile beraber gelen Windows To Go özelliği sayesinde, çalışanlar kurumsal masaüstünü PC’yi yanlarında taşımak yerine, küçük bir USB bellek ile gittikleri her yere taşıyabiliyorlar – sahaya, şantiyeye, ofise, ya da evlerinin konforundaki özel bilgisayarına. PLC Construction firması, çalışanlarının Windows 8 deneyimini erkenden keşfetmesinin bir avantaj olduğunun farkındalığı ile hareket etti. Bu sayede hem çalışanlarından Windows 8 hakkında geri bildirim alma olanağına sahip oldu, hem de çalışanlarının Windows 8’e geçiş sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştirdi.

Shane Crawford, PCL Construction altyapı hizmetleri müdürü: ‘’Windows 8 mobil iş gücününü yönetilebilirlik ve güvenlikten ödün vermeden destekleyerek, şirketimizin ihtiyaçlarına tamamıyla cevap veriyor. Yöneticilerimiz ve sahadaki çalışanlarımız Windows To Go özelliği sayesinde yanlarında PC’leri olmadan, farklı cihazlardan kendi kurumsal masaüstlerini ceplerindeki bir USB bellekte taşıyarak diledikleri bilgisayardan dokunma destekli uygulamalara güvenli bir şekilde erişebiliyorlar.”

Diğer bir başarı hikayemiz ise ABD’de ulusal parekende mobilya şirketi olan Rooms To Go’nun geliştirdiği bir Windows 8 uygulaması ile ilgili. Rooms To Go, tabletlerde kullanılabilen bir iş uygulaması sayesinde müşterilerilerine daha kaliteli müşteri hizmeti sunarak, satış elemanlarının müşterinin yanından ayrılmadan mağazada olan ve olmayan tüm mobilya portföyünü sunmasını sağlayarak müşteri ilişkilerini güçlendirdi.

Russ Rosen, Rooms To Go’nun CIO’su: “Windows 8’in sürekli bağlı olma ve doğal dokunma arayüzü özelliklerini kullanarak özel bir satış uygulaması geliştirdik. Etkinliği çok yükselten bu uygulama, firmamıza ait olan 175 satış mağazasına büyük bir avantaj sağladı.”

Son başarı hikayemizin kaynağı ise the Dutch Public Prosecution Service (Hollanda Kamu Savcılık Hizmeti), tüm çalışanlarına Windows 8’li tablet dağıtmayı ve böylece iş ortakları Sparked aracılığla çalışanlarını arka planda Microsoft SharePoint hizmetlerine erişebilen Windows 8 önyüz uygulamaları ile donatmayı planlıyorlar. Bu uygulamalar, savcılık yetkililerine hem ofisten hem de mahkeme salonundan çalışma imkanın sunarak, işlerinde etkili ve üretken olmalarını sağlayacak. Dr. Edwin C. Mac Gillavry, başsavcı yardımcısı: “Savcılık yetkililerinin içinde bulunduğu gizlilik dereceki ortamdan dolayı, verilerimizin ve cihazlarımızın hem virüse hem de hırsızlığa karşı koruma altında olması bizler için büyük önem taşıyor. Windows 8’in BitLocker özelliği, verilerimizin korunması konusunda tam aradığımız çözüm. Diğer tablet platformlarında ekstra ücret ödemen bu tarz bir çözümü bulmak ya da yararlanmak çok zor.”

Kuzey Amerika’daki başarı hikayelerimizin yanına Türkiye’deki kurumsal müşterilerimizin başarı hikayelerini hazırlıyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız. Yukarıdaki örneklerde bahsettiğimiz üzere, kurumunuzda en kısa sürede Windows 8’e geçmeniz hem şirketinize hem de çalışanlarınıza büyük faydalar sağlayacak. Windows 8 Release Preview’u windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8 release-preview sayfasından indirebilirsiniz. Windows 8’in tamamlanmış sürümünü ise kurumsal müşterilerimiz Volume Licensing sitesi üzerinden Ağustos ortasında indirebiliyor olacaklar. Ağustos ortasını sabırsızlıkla bekliyoruz!