Office 365 ProPlus güncellemeleri

En değerli kurumsal uygulamalarımızın bulut bağlantılı ve her zaman güncel sürümlerini sunan Office 365 ProPlus ile ilgili üç önemli duyuruyu paylaşma heyecanı içindeyiz. Bunlar:

 • Office 365 sistem gereksinimlerinde değişiklikler;
 • ProPlus güncelleme modeline getirilen Windows 10 ile uyumluluk geliştirmeleri;
 • ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmek için yeni araç ve programlar.

Office 365 sistem gereksinimleri değişiklikleri

Office 365 ProPlus, Office 365 hizmetlerinden yararlanmanın en iyi yoludur. BT için, ProPlus mevcut en güvenilir ve en verimli üretkenlik uygulamaları paketini sağlar. Buluta bağlı ve her zaman güncel uygulamalar, yeni güvenlik özellikleri ve yeni yönetim yetenekleriyle sürekli olarak daha da gelişmektedir.

Modern bir uygulama, modern bir servise bağlandığında en yüksek verim elde edilebilmektedir. İnsanlar yepyeni yollarla birlikte çalışabilir ve gelişmiş güvenlik hizmetleri, kullanıcıları çalışırken koruyabilir.

Müşterilerimiz Office 365’e Office’in eski bir sürümüyle bağlandıklarında hizmetin sunabileceği tüm hizmetlerden yararlanamamaktadırlar. BT avantajları, özellikle de güvenlik, eksik kalmakta, son kullanıcının uygulamalarla yaşadığı deneyim ise bir dönem yayınlanmış olan özelliklerle sınırlı kalmaktadır. Bu nedenlerle müşterilerimizin Office 365 aboneliklerinden en iyi şekilde yararlandıklarından emin olmak için sistem gereksinimlerimizi güncelleştiriyoruz.

 • Office 365 hizmetlerine bağlanabilmek için Office 365 ProPlus veya temel destek seviyesindeki kalıcı bir Office paketi gerekecektir. 13 Ekim 2020’den itibaren Office 365 hizmetlerine bağlanmak için Office 365 ProPlus veya temel destek seviyesindeki kalıcı bir Office paketi gerekecektir. Office 365 ProPlus her zaman en iyi deneyimi sunacak; ancak 2020 yılına kadar buluta geçmeye hazır olmayan müşterilerimiz için, kalıcı bir Office paketinin temel desteği kapsamında bağlantı desteği de vereceğiz.
 • Sadece Office 365’in kurumsal hizmetleri için geçerlidir: Bu güncelleme, müşterilerimizin kalıcı Office paketleri ile kendi kurum içi sunucularına bağlantı kurması, kalıcı Office paketleri kullanımı ya da herhangi bir tüketici hizmetimize ilişkin sistem gereksinimlerini ya da destek ilkelerimizi değiştirmemektedir.
 • Üç yılı aşan bildirim süresi: BT birimlerinin bu değişiklik temelinde gerekli plan ve bütçelerini hazırlayabilmesi için bildirimimizi üç yılı aşkın bir süre öncesinde yapıyoruz. 2020 yılında bu yeni gerekliliğin geçerli olacağı tarihe kadar Office 2010, Office 2013 ve Office 2016 kalıcı sürüm müşterileri Office 365 hizmetlerine bağlanabilecekler.

Daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızı uzmanlara sormak için Office 365 Tech Community sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ProPlus güncelleme modelinde Windows 10 uyumluluğu ve diğer geliştirmeler

Office 365 ProPlus’a geçmek için önce bir ilk güncelleme yapılması, ardından güncellemelerin düzenli olarak yönetilmesi gereklidir. Müşteriler, bu geçişin kendilerine sağladığı yararları kısa sürede görse de güncelleme sürecini basitleştirmemiz ve Office ile Windows arasındaki koordinasyonun iyileştirmemiz için talepler de aldık. Müşterilerin bu geribildirimini karşılamak için, Office 365 ProPlus ve Windows 10 güncelleme modellerini uyumlandıracağımızı mutlulukla duyuruyoruz. Bu değişiklik, Secure Productive Enterprise kullanan müşterilerin hem Office hem de Windows güncellemelerini planlamasını ve yönetmesini kolaylaştıracak.

Eylül 2017’yi hedefleyerek, Office 365 ProPlus güncelleme modelinde aşağıdaki değişiklikleri yapacağız:

 • Yılda iki güncelleme: Office 365 ProPlus güncelleme aralığını yılda üçten yılda ikiye indireceğiz. Windows ve Office 365 ProPlus için yarı yıl özellik güncellemeleri Mart ve Eylül ayları için hedefleniyor olacak.
 • 18 ay süreli destek: BT uzmanlarının yılda bir veya iki kez güncelleme yapma arasında tercih kullanabilmeleri için Office 365 ProPlus’ın altı ayda bir yayınlanan yarı yıl güncellemelerinin destek süresini (ilk sürümden başlayarak) 12’den 18 aya uzatacağız.
 • System Center Configuration Manager desteği: System Center Configuration Manager, Office 365 ProPlus ve Windows 10’un yeni uyumlu güncelleme modelini destekleyerek, iki ürünün birlikte kurulumunu ve güncelleştirilmesini kolaylaştıracak.

Daha fazla bilgiyi Office 365 ProPlus güncelleme yönetiminde yapılacak değişiklikler makalesinde bulabilirsiniz.

ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmek için yeni araç ve programlar

Müşterilerin Office’in yeni bir sürümüne geçme konusundaki en büyük kaygılarından biri uygulamaların uyumluluğu. Office eklentileri ve Visual Basic for Applications (VBA çözümleri) temel iş süreçlerinde genellikle önemli bir rol oynar; uygulama uyumluluğu ise hem yükseltmelerin hem güncellemelerin önemli birer boyutudur. Müşterilerin ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmelerine yardımcı olmak için dört yeni yatırım yaptık.

 • Değerlendirme araçları yükseltmesi: Bugünden başlayarak, kuruluşunuzda kullanılan eklentileri ve VBA çözümlerinin dökümünü yaparak, Office 365 ProPlus’a geçişle ilgili olası sorunları belirleyecek ve iyileştirme adımlarını önerecek yeni araçlar için sınırlı bir önizleme sunuyoruz.
 • Uygulama uyumluluk testi: Her yeni Office 365 ProPlus sürümü için en yaygın üçüncü taraf eklentilerinin uyumluluk testlerini yapacak, potansiyel sorunları belirleyerek, bunları düzeltmeye yönelik adımlar atacağız.
 • Office 365 ProPlus izleme hizmetleri: ProPlus kurulumlarınızı izleyebileceğiniz, uygulama ve eklentilerin kullanım ve tutarlılığını görebileceğiniz yeni hizmetler sağlayacağız.
 • Sorun raporlama, izleme ve giderme: Uygulama uyumluluğu sorunlarının raporlanması, izlenmesi ve giderilmesine yönelik mevcut hizmetimizi geliştirecek; bu amaçla, en iyi yaklaşımı bulmak için müşteriler ve yazılım şirketleriyle ortak çalışacağız.

Yükseltme değerlendirme araçlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda uygulama uyumluluk testi programımız, yeni Office 365 ProPlus izleme hizmetleri ve yeni sorun raporlama, izleme ve giderme hizmetlerimize dair yeni paylaşımlarda bulunacağız.

Size yardımcı olmak için çalışıyoruz

Office 365’e Office’in eski bir sürümüyle bağlanıyorsanız, Office 365 hizmetinin sunabileceği tüm hizmetlerden yararlanamıyorsunuz demektir; amacımız size yardımcı olmak. Office 365 ProPlus kurulumu hakkında daha fazla bilgiyi Office 365 ProPlus Kurulum Kılavuzunda ve ProPlus Ignite On-Demand oturumlarında bulabilirsiniz. ProPlus’a geçmeye hazır olduğunuzda, Microsoft FastTrack müşteri başarı hizmetleri size detaylarda yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek ve planlama, değerlendirme, kurulum süreçlerinizde yardım talep etmek için FastTrack web sitesini ziyaret edin. ProPlus, Office 365 hizmetlerini deneyimlemenin en iyi yoludur. Biz de sizin bu deneyime güvenle yükseltmenize yardımcı olmaya önem veriyoruz.