Windows 10 Creators Güncellemesi’ni nasıl alacaksınız?

Windows 10 Creators Güncellemesi, öncelikli yeni cihazlar olmak üzere tüm dünyada Windows 10’lu PC’lere aşamalar hâlinde gönderilmeye başlandı. Bu yazıda pek çok heyecan verici yenilik ve iyileştirme sunan güncellemeyi nasıl yapacağınızı paylaşıyoruz.

Windows 10 Creators Güncellemesi’ni aşamalı olarak göndermemizin önemli bir nedeni, gelen tüm geri bildirimleri yakından dinleyerek, gönderme sürecinde gerekli ürün güncellemelerini yapabilmek. Bu bize, bir yandan geniş bir kapsam dahilinde, kullanıcılara yüksek nitelikli deneyimler sunarken bir yandan da Windows 10’un kalite ve güvenliğini sürekli olarak yükseltme olanağını vermekte.

Insider üyeleri ve güncellemeyi ilk yapan kullanıcılardan gelen geri bildirimleri baz alarak yaptığımız toplu güncellemeleriniz oldu; belirli yazıcılara bağlanmak için sürücü uyumluluğu gibi düzeltmeler bunlar arasında öne çıkanlardı.

Lütfen sizler de Geri Bildirim Merkezi üzerinden bize deneyimlerinize dair geri bildirimlerinizi göndermeye devam edin.

En iyi deneyim için, Windows 10’un cihazınıza otomatik olarak gönderilmesini beklemenizi öneririz. Ancak beklemek istemezseniz, aşağıdaki adımları izleyerek Yazılım İndirme Merkezi üzerinden güncellemeyi manuel olarak alabilirsiniz. Bu seçenek, cihazlarında lisanslı bir Windows 10 sürümü çalıştıran ileri düzey kullanıcılara önerilmektedir.

Windows 10 Creators Güncellemesi’ni iki yoldan alabilirsiniz:

1. Güncellemeyi aşamalı gönderim yoluyla otomatik olarak yapın

Daha önce duyurduğumuz gibi, cihazınız Creators Güncellemesi’nin gönderimine uygun olduğunda, Creators Güncellemesi’nin kurulabilmesi için önce gizlilik ayarlarınızda önemli bazı seçimler yapmanız istenecek.

Kurulumu tamamlamanız için müşteri geri bildirimlerine dayanarak belirlediğimiz geniş seçenekleriniz olacak. Size uygun zamanı belirleyebilecek, sıradaki güncellemeleri birkaç gün bekletebilecek, güncelleme işlemiyle rahatsız edilmek istemediğiniz “etkin saatler” için zaman aralığını genişletebileceksiniz.

2. Yazılım İndirme Merkezi üzerinden manuel olarak güncelleyin

İleri düzey kullanıcılar için iki manuel kurulum seçeneği bulunmakta.

Önerilen yöntem Güncelleme Yardımcısı’nı kullanmanız. Bunun için Yazılım İndirme Merkezi’nde Update Now düğmesine tıklayın.

Alternatif olarak, sıfırdan kurulum yapmanıza veya Windows 10’u yeniden yüklemenize yardımcı olan Medya Oluşturma Aracı’nı indirip çalıştırabilirsiniz. Manuel güncelleme sırasında gizlilik ayarları deneyimi size Creators Güncellemesi’ni ilk çalıştırdığınızda gösterilecektir.

Nisan sonunda gönderilmeye başlanacak olan Windows Phone için Creators Güncellemesi için de yine aynı şekilde aşamalı bir yöntem izlenecek. Güncellemenin kullanılabilirliğinin cihazınızın üreticisi, modeli, bulunduğunuz ülke veya bölge, telefon operatörü veya servis sağlayıcınız, kurulu olan belirli yazılım ve donanımın sınırlamalarına ya da müşterilerden gelen geri bildirimler gibi diğer etmenlere göre değişebileceğini belirtmek isteriz.

Windows 10 Creators Güncellemesi’ni ve getirdiği çok sayıdaki yeni özellikleri beğeneceğinizi umuyoruz. Deneyiminize dair geri bildirimlerinizi lütfen Geri Bildirim Merkezi uygulamasını kullanarak bizimle paylaşın.

Teşekkürler!