Microsoft Teams: Kurumların yeni çalışma ortamı

Günümüz iş hayatı değişiyor. Çalışanlar daha mobil. Esnek çalışma saatleri, evden çalışma gibi konular iş hayatına girdi. Her geçen gün daha fazla bilgi tüketiyor, veri saklıyoruz. Yeni iş hayatında takım olmak, takım olarak birlikte çalışmak artık daha zor. Bu noktada ekip çalışmasını güçlendirmek için yeni bir çalışma ortamı gerekmekte.

Tüm iş senaryoları düşünülerek yaratılmış yeni çalışma ortamı Microsoft Teams, dijital dünyanın A takımlarını buluşturacak bir platform olmaya hazır.

Takım çalışmasına dinamizm katacak bir hizmet

Microsoft Teams ile Office 365’in kolaylıklarını ekip ruhuyla taçlandırın.

Sohbet tabanlı ekip çalışma platformu Microsoft Teams ile:

 • Ortak belge üzerinde birlikte çalışmak,
 • Farklı konularda ekip içinde görüş paylaşmak,
 • Grup konferans görüşmesi yapmak,
 • Toplantı notlarını paylaşmak gibi çok daha kolay, hızlı ve güvenli.

Microsoft Teams: Şimdi Tüm Office 365 kullanıcılarının hizmetinde

Günümüzde çalışanların yüzde 70’i ofis dışında vakit geçiriyor. Microsoft, şirketlerin giderek artan takım olarak çalışabilme ihtiyaçlarını karşılamak için Teams hizmetini geliştirerek tüm Office 365 kullanıcılarına sundu.

Şirket içinde:

 • Ekiplerin grup kurma,
 • Bire bir görüşme yapma,
 • Takvim paylaşma,
 • Office 365 uygulamaları kullanma (Word, Excel ya da PowerPoint gibi),
 • Skype desteği
 • GIF/Emoji paylaşımı

gibi özellikleri ile Microsoft Teams, Office 365 aboneleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Yeni çalışma biçimleri, yeni ihtiyaçlar, yeni çözümler

Dünya çapında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 181 ülkede kullanıma sunulan Microsoft Teams ile ilgili detayları, geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz bir basın toplantısında paylaştık.

Şirketlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak ve ekiplerin takım içi iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen Microsoft Teams, Office 365 ekosistemi ile entegre olarak çalışabilmekte.

Günümüzün kurumsal dünyasında takımların birlikte daha uyumlu çalışmaları ve daha üretken olmaları için aynı ortamda bir arada olmalarına gerek yok. Esnek çalışma saatleri, evden çalışmak gibi konular iş hayatında yerini alırken, çalışanların yüzde 70’e yakını artık mobil.

Sohbet tabanlı birlikte çalışma platformu Microsoft Teams’i geliştirirken ekip ruhunu kaybetmeden, çalışanlara istedikleri an istedikleri yerden birlikte daha güzel işler yapmalarına imkan tanımaya odaklandık.

Her geçen gün daha fazla bilgi tüketiyor, veri saklıyoruz. Bu kadar çok bilgi arasında anlamlı veriler çıkarmak, gündemi takip edip, iletişimde kalmak için çaba harcıyoruz. Bütün bunlara bakacak olursak bu yeni iş hayatında takım olmak, takım olarak birlikte çalışmak için teknolojinin nimetlerinden yararlanmamız gerekiyor.

Ofise gitmeye gerek kalmadan, çalışmanın rahatlığı

Türkiye’de 4,5 yıldır kullanılan Office 365; KOBİ’lerden büyük kurumlara, öğrencilerden tüketicilere kadar herkes tarafından kullanıyor.

Bu paket artık sadece Office uygulamalarını değil onlarca farklı hizmeti de üzerinde barındırıyor.

Office 365’e son bir yılda 150’yi aşkın güncelleme geldi. Bunlar arasında Microsoft Teams, Outlook Customer Manager, Booking gibi yeni hizmetlerin yanı sıra Office uygulamalarında da Maps, Zoom, QuickStarter, Researcher, Editor gibi yeni özellikler eklendi.

Office artık bildiğiniz Office değil

 • Excel’de yapmak istediğiniz pek çok işlem için gerekli formülü kendisi oluşturuyor.
 • PowerPoint sizin verdiğiniz konu başlığında sunumu sizin için hazırlıyor.
 • Word, sadece kelimelerinizi dil bilgisi açısından düzeltmiyor, artık daha vurucu cümleler oluşturmanız için öneride bulunuyor.

Kısaca: Her geçen gün yeni servis ve hizmetlerin sayısı artıyor. Tüm bunlar sayesinde kullanıcılar artık ofislerine gitmeden, istedikleri yerden, istedikleri an çalışabilecekler. Birlikte üretmek bu yeni araçlarla kolaylaşırken siz de ekibinizi Microsoft Teams ile tanıştırarak işinize hız katın.

Gelin siz de Microsoft Teams ile kurumunuzda neler başarabileceğinizi keşfedin.

Microsoft Teams kullanmaya hemen başlayın.