Windows 10 Creators Güncellemesi ile yeni deneyimler, iş ortaklarımızın Windows 10’lu cihazlarında

Yenilikçi cihazlar ve Windows 10 Creators Güncellemesi bir arada hayat buluyor.

11 Nisan’da tüm dünyada müşterilere gönderilmeye başlanacak olan Windows 10 Creators Güncellemesi, zaten Windows 10 çalıştıran cihazlara heyecan verici yeni özellik ve güvenlik geliştirmeleri getiriyor. Son birkaç ayda, müşterilerimizin kullanmakta oldukları cihazlarda keyifli Windows 10 Creators Güncellemesi deneyimleri yaşamaları için cihaz üreticisi iş ortaklarımızla yakın bir işbirliği yürüttük. Onlar da biz de heyecanlıyız! OEM iş ortaklarımız, Creators Güncellemesinin mümkün kıldığı yeni yaratıcılık ve oyun deneyimlerini ateşleyecek yepyeni cihazlar tasarlıyor.

 

Dell Canvas

Windows 10 Creators Güncellemesinde bulacağınız yeni Paint 3D uygulaması, Remix3D.com topluluğu, oyun oynamadaki yenilikler, Windows Karma Gerçeklik, Windows Defender Güvenlik Merkezi gibi heyecan verici yeni özellikleri, blog yazımızda okuyabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerle gelen ek güvenlik özellikleri ve gizlilik araçları; iş ortaklarımızın geliştirdikleri muhteşem cihazlarda tam anlamıyla hayat buluyor. Dell Canvas, ASUS Zenbook Flip, HP Spectre x360 ve daha birçok cihaz önümüzdeki aylarda iş ortaklarımız tarafından piyasaya sunulacak.

Örneğin Dell Canvas, Windows 10 Creators Güncellemesinin yenilikçi olanaklarının önünü açan akıllı bir çalışma alanı teknolojisi. Bugüne kadar benzeri olmayan bu 27 inç QHD akıllı çalışma alanı, içerik oluşturucuları ve tasarımcıların dokunma, dijital kalem, totem veya kadranlarla fikirlerini doğal bir biçimde üretip, iletmelerine, ifade etmelerine olanak tanıyor. Dell Canvas ile Windows Ink kullanarak veya Microsoft Edge’de web sayfalarını işaretleyerek çizimleri dijital iş akışının bir parçasına dönüştürebilirsiniz.

Windows 10 ile herkes için 3B

Paint 3D ile kolayca renk ve dokuyu değiştirebilir veya 2B resimleri 3B sanat yapıtlarına dönüştürebilirsiniz. Remix3D.com, giderek büyüyen çevrimiçi kitaplığında önceden hazırlanmış 3B resimlerin yanı sıra kendiniz 3B resimler bulup, yaratabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir alan sunuyor. Windows 10’da yarattıklarınız, güçlü HP Spectre x360 üzerinde ışıl ışıl parlayacak. Hafif, tamamen dönüştürülebilir bu incecik cihaz, 14 saatlik pil ömrüne sahip. Cihazda Windows Hello ve pili yalnızca 90 dakikada yüzde 90’a kadar doldurabilen HP Hızlı Şarj özelliği bulunuyor.

HP Spectre

Herkes için 3B’nin gücünden yararlanan diğer bir mükemmel cihaz, 13,9 mm kadar ince ve 1,3 kg kadar hafif olan ikisi bir arada ASUS ZenBook Flip UX360UA, çekici alüminyum gövdeye ve seçkin bir dokunuşa sahip. FHD veya QHD+ ekranıyla tamamen dönüştürülebilir; 12 saatlik pil ömrü var; isteğe bağlı olarak Windows Hello parmak izi okuyucu ile kullanılabilir.

ASUS ZenBook Flip UX360UA

İkisi bir arada Lenovo Miix 720’nin çıkarılabilir klavyesi, Windows Ink ile çalışan Lenovo Active Pen 2 ekran kalemiyle birlikte mükemmel bir ikili oluşturuyor. Windows Hello yüz tanıma ile birlikte çalışan entegre infrared kamerası, üstün ekran çözünürlüğüne sahip 12 inç ultra ince QHD+ ekranı ve olağanüstü bir giriş deneyimi sağlayan hassas dokunmatik yüzeyli klavyesiyle Herkes için 3B’ye gerçekten can veriyor.

Lenovo Miix 720 ikisi bir arada, çıkarılabilir

Windows 10’lu PC oyuncuları için Oyun Modu ve Beam ile daha fazlası

Windows 10 Oyun Modu, PC oyunlarınıza daha fazla sistem kaynağı ayırarak Windows 10’lu PC’nizde en iyi ve en tutarlı oyun deneyimi sağlamayı amaçlamaktır. Microsoft’un yeni satın aldığı ‘saniye altı gecikme süresi’ akış çözümü Beam, Windows 10 kullanan Yaratıcıları oyunlarını yayınlamaya ve hiçbir ek donanım ya da yazılım gerekmeden Beam’in ultra düşük gecikme süresinden yararlanarak neredeyse gerçek zamanlı olarak toplulukla etkileşim kurmaya davet ediyor.

ASUS ROG Strix GL502

ASUS ROG Strix GL502 ve Dell Alienware 15 R3, PC kullanan oyuncuların Windows 10 Creators Güncellemesinde Beam ve Oyun Modunu deneyebilecekleri harika seçenekler sunuyor. Her iki cihaz da sanal gerçeklik hazır NVIDIA GeForce GTX 10 serisinden ve olağanüstü görüntü veren 15.6 inç Full HD grafik özelliklerine sahip.

Dell Alienware 15 R3

Windows Ink

Windows Ink, Creators Güncellemesi ile çok daha eğlenceli ve üretken. Şimdi, yerleşik Harita ve Fotoğrafları kullanarak doğrudan harita, fotoğraf, video üzerine çizim yapabilir ya da yazabilirsiniz. Paint 3D ile sıfırdan 3B nesneler yaratın. Hatta doğrudan Microsoft Edge’de web sayfasına yazın veya çizin, Microsoft Word’de dijital belgelerin üzerine işaretler koyun.

Acer, HP, Lenovo, Toshiba; hepsi yeni cihazlarında benzersiz Windows Ink deneyimleri sunuyor. Dönüştürülebilir Acer Spin 7’nin 13 inç tümüyle alüminyum tek parça gövdesi incecik kenarlı 14 inçlik Full HD IPS Corning Gorilla Glass dokunmaya duyarlı bir ekrana sahip. Windows Ink ile çizim yapmak ya da Microsoft Edge’de web sayfalarını işaretlemek için mükemmel. Güçlü, ince ve hafif tasarımlı HP EliteBook x360 ise 16 saat 30 dakikaya varan pil ömrüne sahip. Windows Ink için iyileştirilmiş cihaz, tam boyutlu bir Wacom kalem ve çizim tablası da sunuyor. İkisi bir arada Lenovo Yoga Book, kâğıt ve ekran üzerine yazan çift kullanımlı Wacom kalem ve çok amaçlı klavye paneli üzerinde yer alan kâğıtlara yazabilmeniz için gerçek mürekkep bilgileri sunuyor. Karalamalardan çizimlere, notlara kadar kâğıda yazdığınız her şey anında dijitalleştirilip Microsoft OneNote’a kaydediliyor. Toshiba Portege X20W’de bulunan TruPen, kullandığı Wacom Feel teknolojisiyle, 2048 farklı düzeyde bastırma etkisini algılayabiliyor. Not almak, Microsoft Edge’de web sayfalarına çizim yapmak ve Windows Ink kullanmak için mükemmel.

OEM’ler ve ODM’ler Windows 10 Creators Güncellemesini dünyadaki tüketicilere ve işletmelere getirmemize yardımcı oluyor. İş ortaklarımızın Windows’a olan bağlılığı bizi son derece heyecanlandırıyor; Windows 10 deneyimlerini geliştiren yeni cihazlarla ilgili çalışmalarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Yakında başka yeni cihazları da sabırsızlıkla bekliyoruz.