STK’lar “Sivil Toplumda Bulut Çözümleri” etkinliğinde buluşuyor!

Sosyal sorumluluk çalışmalarında Eğitim, Girişimcilik ve İstihdam alanlarına özellikle odaklanarak projelerimizi hayata geçirirken, farklı sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar geliştirmeye özen göstermekteyiz.

Microsoft Türkiye olarak ülkemizdeki bilişimle kalkınma vizyonunun gerçekleşebilmesinin farklı kurumların uzmanlıklarının ortak bir şekilde, işbirliği halinde hareket edebilmesine bağlı olduğuna inanıyoruz.

Tam da bu ortak çalışma alanını genişletmek ve farklı sivil toplum kuruluşlarıyla iletişimini kuvvetlendirmek amacıyla her yıl NGO DAY/Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması Günü etkinliğini düzenliyoruz.

Bu yılki 7 Nisan’da, Mövenpick Ankara’da gerçekleşecek olan Sivil Toplumda Bulut Çözümleri etkinliği kapsamında, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını daha verimli kılacak teknoloji ve haberleri paylaşmanın heyecanı içindeyiz.

Neler konuşacağız?

Bulut teknoloji çözümlerine yönelik eğitimler, STK’ların bulut teknolojilerini etkin kullanabilme sorunlarına değinen atölye çalışmalarının yanı sıra Microsoft Philanthropies Yazılım Bağışı programlarının tanıtımı gerçekleştiriyoruz.

STK temsilcileri, eğitimler ile çalışmalarında kullanabilecekleri, faydalı Microsoft teknolojilerini birinci ağızdan Microsoft uzmanlarından bizzat dinleme fırsatı yakalayacaklar. Etkinlikte bir deneyim paylaşımı ortamı da yaratılarak halihazırda teknoloji çözümlerini etkin kullanan STK’ların sunumlarına da yer verilecek.

STK temsilcilerine yönelik Microsoft’un Türkiye çapında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk programları konusunda bilgilendirme sunumunun da yapılacağı bu etkinlikte, tüm sivil toplum kuruluşlarını aramızda görmeyi bekliyoruz. Bulut teknolojileri ile kurumunuzu nasıl geliştirebileceğinizi ve etki alanınızı nasıl arttırabileceğinizi öğrenmek ve Microsoft’un STK’lar için sunduğu özel fırsatlar hakkında bilgi edinmek için bu etkinliği kaçırmayın.

Detaylı bilgi için t-gose@microsoft.com’a mail atabilirsiniz.