Office 365’ten son haberler: Yeni ve daha akıllı hizmetler

Office 365 hizmetlerine sürekli olarak yaptığımız yenilikler ile hizmetlerimizi her ay daha da iyileştirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay içinde gelen bazı heyecan verici yenilikleri bu yazımda sizlerle paylaşmak isterim.

PowerPoint’te sunumları QuickStarter ile başlatın

QuickStarter şimdi PowerPoint’te kullanılıyor. Eylül ayında duyurduğumuz QuickStarter sunum hazırlama yönteminizi yeniden oluşturuyor. Sunumunuzun konusunu girdiğinizde, QuickStarter, otomatik olarak sunumunuza dahil etmek istediğiniz kategorilere sorar. Seçimleriniz sonrasında da internet üzerinden derlediği resim ve bilgi önerileriyle başlangıç slaytlarınızı sizin için oluşturur. Neler yapabileceğinizi keşfetmek için QuickStarter’ı çalışırken aşağıdaki videoda inceleyebilirsiniz.

PowerPoint’te sunumları QuickStarter ile başlatın.

Kullanılabilirlik: QuickStarter şu anda PowerPoint’te, Office 365 aboneleri için Office Insider Hızlı programı içinde Windows masaüstü sürümüyle sunulmaktadır.

Düzenleyici ile hepsi bir arada yazma yardımcısı

Word’deki dijital yazma yardımcınız olan Düzenleyici artık size daha da fazla yardımcı olacak. Yeni Düzenleyici bölmesi; gelişmiş yazım, dilbilgisi ve yazma stili önerileriyle daha fazla bilgi sağlıyor. Ayrıca belgenin bütününü görmenizi de kolaylaştırıyor. Yazım ve Dilbilgisi bölmesinin yerini alan bu deneyim, görme zorluğu olan kullanıcılar için en iyi tasarım uygulamalarını da içermekte. Düzenleyici hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni Düzenleyici bölmesi, daha fazla bilgi ve içerikle yazınızı nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmenize yardımcı oluyor.

Kullanılabilirlik: Yeni Düzenleyici bölmesi şu anda Word’de, Office 365 müşterileri için Office Insider Hızlı programı içinde Windows masaüstü sürümüyle sunulmaktadır.

Mac için Office’te Dokunma Çubuğu desteğiyle sezgisel komutlar parmaklarınızın ucunda

Dokunma Çubuğu desteği şimdi Mac üzerinde Word, Excel ve PowerPoint’te kullanılabiliyor. Daha önce duyurulduğu gibi en sık kullanılan komutlar, belge, elektronik tablo veya sunum üzerinde ne yaptığınıza bağlı olarak akıllı bir yaklaşımla parmaklarınızın ucuna geliyor. Örneğin, tek bir dokunuşla, Word’de dikkatinizi dağıtacak şeyler olmadan çalışabileceğiniz Odak Modu’na geçebilir ya da PowerPoint’te küçük resimlerle gelişmiş bir slayt gösterisi deneyimi oluşturabilirsiniz. Mac için Outlook’ta Dokunma Çubuğu desteği de yakında yayınlanacak.

Dokunma Çubuğunda, belge üzerinde yaptığınız çalışmaya bağlı olarak en sık kullandığınız Office komutlarına erişirsiniz.

Kullanılabilirlik: Dokunma Çubuğu desteği şu anda tüm Office 365 abonelerine ve Mac için Office 2016 müşterilerine Mac üzerinde Word, Excel ve PowerPoint’te sunulmaktadır.

Yeni Office 365 yetenekleri güvenlik ve uyumluluk risklerini öngörülü bir yaklaşımla yönetmenize yardımcı olur

Geçtiğimiz haftalarda risk yönetimi ve tehditlerin önüne geçilmesine yardımcı bazı yeni Office 365 becerilerini duyurduk. Kuruluşunuzun güvenlik yapılandırmasını ve güvenliği geliştirmek, riskleri azaltmak için atabileceğiniz adımları anlamanıza yardımcı olan yeni güvenlik analiz aracı Office 365 Secure Score’u açıkladık. Bunun yanında Office 365 Threat Intelligence de Microsoft Akıllı Güvenlik Grafiği’nden gelen milyarlarca veri noktasını değerlendirerek siber tehditlerin önünde olmanıza yardımcı oluyor. İşletmenizle ilgili analiz, kötü amaçlı yazılım sıklığı ve güvenlik önerilerini görebilmeniz için kuruluşunuzun içinde ve dışındaki kötü amaçlı yazılım ailelerine dair bilgi verir ve diğer Office 365 güvenlik özellikleriyle uyumlu bir biçimde entegre olur. Ayrıca, gizliliğin aşılması durumunda risk oluşturabilecek gereksiz, geçersiz ve/ya önemsiz verileri kaldırıp önemli verileri bulup saklamanıza yardımcı olan Office 365 Gelişmiş Veri Yönetimi’ni de yayınladık. Özellik, makine öğrenmesi kullanarak akıllı ve öngörülü ilke önerilerinde bulunuyor; ayrıca veri türü, yaşı ve veriyle çalışan kullanıcılar gibi otomatik analiz faktörleri temelinde verileri sınıflandırıyor ve gerekli adımları atmanıza yardımcı oluyor. Daha fazla bilgiyi bu ayın güvenlik ve uyumluluk blog sayfasında bulabilirsiniz.

Kullanılabilirlik: Office 365 Secure Score şu anda tüm ticari müşterilere sunulmaktadır. Ticari müşteriler, Microsoft hesap temsilcilerini arayarak Office 365 Threat Intelligence özel önizlemesine kayıt yapabilir ya da Gelişmiş Veri Yönetimi’nin sınırlı önizlemesine kaydolabilirler.