Microsoft Teams: Office 365’in yeni dijital çalışma alanı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft genel merkezinden yapılan bir küresel web yayınında, Office 365’in sohbet tabanlı çalışma alanı Microsoft Teams’in 181 pazarda Türkçenin de dahil olduğu 19 dilde genel kullanıma sunulduğunu açıkladık. Kasım ayında önizlemesini duyurduğumuzdan bu yana aralarında Accenture, Alaska Havayolları, Cerner Corporation, ConocoPhillips, Deloitte, Expedia, J.B. Hunt, J. Walter Thompson, Hendrick Motorsports, Sage, Trek Bicycle ve Three UK’in de bulunduğu 50.000’i aşkın şirket Microsoft Teams kullanmaya başladı.

Seksen beş milyonu aşkın aktif kullanıcısıyla Office 365; birey, ekip ve kuruluşlara işbirliği yapmaları için en kapsamlı ve en derin araçları bir arada sağlıyor. Office 365, her grubun kendine özgü çalışma tarzını karşılayan amaca yönelik, tümleşik uygulamalarla geliştiriliyor: Kurumsal sınıf e-posta için Outlook; akıllı içerik yönetimi için SharePoint; kuruluş genelinde ağ iletişimi için Yammer; sesli ve görüntülü kurumsal iletişimin belkemiği olan Skype Kurumsal. Şimdi de Office 365’in yeni sohbet tabanlı çalışma alanı Microsoft Teams bu platforma ekledi.

Microsoft Teams: Office 365’te sohbet tabanlı çalışma alanı

Microsoft Teams, herkesin katılımına izin veren sürekli sohbet ile modern bir konuşma deneyimi sağlıyor. Önizlemeden bu yana, mobil cihazlardan sesli çağrı ve Android’de video gibi birçok yeni iletişim özelliği yayınladık; video özeliği yakında iOS ve Windows Phone için de geliyor. Müşterilerden gelen birçok isteği de yerine getirip kanala dosya ekiyle birlikte e-posta gönderme, markdown tabanlı formatlamayla mesaj gönderme ve bir kanaldaki tüm gönderilere dair bildirim alma yeteneklerini ekledik.

Microsoft Teams rolls out to Office 365_1

E-postadaki bir konuşmayı, ekleriyle birlikte ve zengin biçimlendirmeyle Microsoft Teams’e taşıyın.

Ekip çalışması için bağlantı merkezi

İnsanların her gün kullandığı Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Power BI* gibi Office 365 uygulama ve hizmetleri, kullanıcılara gereksinim duydukları bilgi ve araçları sağlamak için Microsoft Teams’de yerleşiktir. Kısa bir süre önce kuruluş içinde açık, ortak ekipler için destek ekledik. Ayrıca, zamanlama yetenekleri, ekip üyeleri için serbest/meşgul olma durumu entegrasyonu, yineleme işlevi ekleyip, sohbetten yüksek kaliteli ses ve görüntüye geçişi kolaylaştırarak toplantı deneyimini geliştirdik.

Plansız veya planlı sesli ve görüntülü toplantılarınızı doğrudan Microsoft Teams’in içinden yapın.

Plansız veya planlı sesli ve görüntülü toplantılarınızı doğrudan Microsoft Teams’in içinden yapın.

Her ekibe göre özelleştirilebilirlik

Her ekibin kendine özgü bir yapısı vardır. Onun için, ekiplerin çalışma alanlarını Sekmeler, Bağlayıcılar ve Botlar kullanarak özelleştirmelerini kolaylaştırdık. Hipmunk, Growbot ve ModuleQ Botları da dâhil olmak üzere mevcut ve yakında çıkacak olan 150’den fazla özellik var. Ayrıca, yeni entegrasyonlar da geliştirmek için SAP ve Trello ile birlikte çalışıyoruz. SAP SuccessFactors, Microsoft Teams ile günlük çalışma biçimlerinin bir parçası olarak çalışanların ve yöneticilerin hedefleri ve performansı izlemelerine yardımcı olacak. Trello, ekiplerin doğrudan Microsoft Teams’in içinden pano, liste ve kartlar kullanarak projelerini kolayca yürütmelerini sağlayacak. Bu iş ortaklıkları, kullanıcıların önemli uygulama ve hizmetleri Microsoft Teams’e getirerek, ekip çalışması için tam anlamıyla kendilerine özgü bir bağlantı merkezine dönüştürmelerine olanak tanıyor.

Yeni Botlar görevlerinizi konuşmaların içinden yürütmenize yardımcıdır.

Yeni Botlar görevlerinizi konuşmaların içinden yürütmenize yardımcıdır.

IT ekipleri için de güvenebilecekleri ve yönetebilecekleri bir platform

Son olarak da hiper ölçekli, kurumsal sınıf bulut tabanlı Office 365 üzerinde geliştirilen Microsoft Teams, müşterilerimizin bekledikleri gelişmiş güvenlik ve uyumluluk yeteneklerini sağlamakta. Microsoft Teams, SOC 1, SOC 2, AB’nin Koşul Modelleri, ISO27001 ve HIPAA gibi küresel standartları desteklemektedir. Ayrıca, kanallar, sohbetler ve dosyalar için denetim günlüğü aramasıeKeşif ve kanallar, sohbetler, dosyalar için  yasal saklama* ile, Microsoft Intune* üzerinde mobil uygulama yönetimi de ekledik. Microsoft Teams bugünden itibaren otomatik olarak Office 365 ile birlikte gelecek.

Bu güvenlik ve uyumluluk yetenekleri özellikle kurumsal müşteriler için önemli olmakla birlikte Microsoft olarak sorumluluğumuz bunun ötesindedir. Misyonumuz, yeryüzündeki her kişiye, her kuruluşa daha fazlasını başaracakları yetkinliği kazandırmaktır. Bu misyonumuz temelinde her bir ekip üyesinin, ekran okuyucu desteği, yüksek karşıtlık ve yalnız klavye ile gezinme gibi yeni erişebilirlik özellikleriyle etkileşim kurabildiğinden emin olmak için çalışıyoruz. Bu, Microsoft Teams’in daha kapsayıcı olmasını, kolektif beyin gücünden ve her bir bireyin potansiyelinden yararlanmasını sağlayacak.

Müşteriler, Microsoft Teams ile daha fazlasını yapabiliyor

Trek Bicycle gibi, Microsoft Teams’i günlük çalışma yöntemlerinin bir parçası hâline getiren müşteriler bize heyecan veriyor.

“Office 365’in entegre uygulamaları Trek’in dünya genelindeki tüm ekiplerine işlerini geliştirmeye yönelik işbirliği yapacakları ortak araçları sağlıyor. Microsoft Teams bizim için Office 365’in proje iletişim merkezi. Herkes, güncel belgeleri, not ve görevleri, ekibin konuştuklarına uygun ve eksiksiz olarak Microsoft Teams’de bulacağını biliyor. Teams, giderek daha fazla Trek’in hızlı iş bitirme kültürünün kilit bir parçası hâline geliyor.”
—Laurie Koch, Trek Bicycle Küresel Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı

Microsoft Teams kullanmaya bugün başlayın

Bundan sonra yeni özellik ve yetenekleri düzenli bir biçimde sunacağız. Örneğin, Haziran’da konuk erişim yetenekleri, Outlook ile daha derin entegrasyon ve daha zengin bir geliştirici platformu sunmayı hedefliyoruz. Bizden, müşterilerin gereksinimlerini karşılayan hızlı ve duyarlı bir çalışma bekleyebilirsiniz.

Microsoft Teams kullanmaya bugün başlayın.

Microsoft Teams ve nasıl işlediğine dair daha fazla bilgi edinmek için, 22 Mart 2017 günü saat 09.00 PDT’de (TSİ 19.00) Microsoft Tech Community ile gerçekleştireceğimiz Ask Us Anything oturumunda aramıza katılın.

*Ek abonelik gerektirebilir.