Güvenli Pazartesi: Microsoft SDL’deki yenilikler

Microsoft on yılı aşkın bir süredir güvenli ve güvenilir bir yaklaşımla yazılım tasarım, geliştirme ve test etme süreçlerine odaklanıyor; Güvenlik Geliştirme Yaşam Döngüsü (Security Development Lifecycle / SDL) metodoloji ve kaynaklarını yazılım geliştirme topluluğuyla paylaşıyor. SDL ve ekosistemin yeni teknolojilere, sürekli değişen tehdit ortamına uyum sağlamasına yardımcı olan kaynakların geliştirilmesine yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Bugün, SDL web sitesine getirilen önemli bazı güncellemeleri ve yeni teknik içerikleri duyuruyoruz. Bu güncellemeler, Güvenlik Geliştirme Yaşam Döngüsü ile birlikte gelişen güncel bir rehber ve en iyi uygulamaları sağlamak amacıyla yayınlanıyor. Güvenlik araçları rehberi, derleyici ve şifreleme önerilerinde ve SDL Geliştirici Başlangıç Seti’nde güncellemeler yaptık.

SDL, ekosistem genelinde güvenliği geliştirmeye yaptığımız stratejik yatırımın bir parçası; önümüzdeki birkaç ay içinde Güvenlik Geliştirme Yaşam Döngüsü web sitesine daha başka yenilikler de getireceğiz. Sürekli Yayın, Sürekli Geliştirme ve DevOps dünyasında SDL’yi nasıl kullanacağınız hakkında yeni içerikler için siteyi sık sık kontrol edin.