OneNote Sınıf Defteri eklentisi güncellendi

OneNote Sınıf Defteri eklentisinin güncellenmesiyle eğitim hayatında fark yaratacak yeni not baremi, gelişmiş Öğrenim Yönetim Sistemi entegrasyonu ve çıkartma özelleştirme gibi özelliklere bakıyoruz.

Bir yıl önce yayınladığımız OneNote Sınıf Defteri eklentisini bugüne kadar yüz binlerce öğretmen yükleyip kullanmaya başladı. Dünyanın her yerinde öğretmenler, ödev verme, öğrenimi bireyselleştirme, mevcut sistemlerindeki ödevlere/notlara bağlanmaöğrenci ödevlerini okuma gibi çalışmaları Sınıf Defterlerinin içinden yaparak zamandan kazandı.

OneNote masaüstü güncellemesinin bugünkü Sınıf Defteri eklenti güncellemelerinde:

  • Tuval ve Skooler için not baremi desteği var.
  • Skooler, OneNote eklenti ailesine katıldı.
  • Çıkartmalar şimdi özelleştirme yeteneğine sahip.

Tuval ve Skooler için not baremi desteği

Geçtiğimiz ilkbaharda OneNote Sınıf Defteri için Ödev ve Not entegrasyonunu yayınladık. Öğretmen ve okullardan çok sık gelen bir istek, 1-100 puanlama sisteminin dışında daha fazla ödev değerlendirme puanlamasının desteklenmesi oldu. Birçok öğrenim ve yönetim sisteminde özel puanlar, harf temelli, geçti/kaldı ya da yüzde temelli puanlama yöntemleri de kullanılıyor; öğretmenler de ödevleri notlarken daha fazla esnekliğe sahip olmak istiyorlar.

Bugün, kullanılan not baremi kullanımını destekleyen ilk güncellemeleri yayınlıyoruz. Not baremlerini ilk olarak Tuval ve Skooler ikilisi destekliyor. Sınıf Defteri eklentisi, kullanılan belirli Yönetim Sisteminde hangisinin kullanıldığına göre farklı not baremlerini destekleyecek.

Aşağıdaki örnekte, öğretmen ödevi hazırlarken “Harf Notu” [Letter Grade] tipini seçtiğinde, o ödev Tuval’de bu özellikle oluşturulacaktır. Öğretmen Öğrenci Ödevini Gözden Geçir bölümünde notları girmek istediğinde, harf notu kullanabilir.

Tuval’de not baremi desteğine bir örnek.

Tuval’de not baremi desteğine bir örnek.

Skooler OneNote eklenti ailesine katıldı

Sınıf Defteri eklenti ailesinin yeni üyesi Skooler ile tanışın. Skooler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Skooler ile çalışmaya başlayın başlıklı videoyu izleyebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi Skooler entegrasyonu not baremi desteği de getiriyor.

Eğitim iş ortaklarımızın güncel listesini görmek için lütfen yeni OneNote Eğitim İş Ortakları sayfamızı ziyaret edin.

Çıkartmalar şimdi özelleştirme yeteneğine sahip

Geçen ay, OneNote Online ve Windows 10 için çıkartmaların geldiğini duyurduk. Bugün de OneNote 2013 ve OneNote 2016 masaüstü sürümleri için Sınıf Defteri eklentisinin özelleştirilebilir çıkartmaları içerdiğini duyuruyoruz. Sayfanıza bir çıkartma eklemek için, eklentinin son sürümünü yükledikten sonra Ekle menüsüne bakın. İleride, öğrenci ve öğretmenlerin geri bildirimlerine göre başka çıkartma paketleri de yayınlayacağız. Haberlerimizi bekleyin!

OneNote masaüstü sürümünde özelleştirilebilir çıkartmalar.

OneNote masaüstü sürümünde özelleştirilebilir çıkartmalar.

Okulların açılmasından bu yana, OneNote masaüstü sürümünün Sınıf Defteri eklentisinde iyileştirmeler yaptık. OneNote Sınıf Defteri eklentinizi güncellemek için araç kutunuzda Güncelle düğmesini tıklatarak son sürümü indirip kurabilirsiniz. Daha önce hiç Sınıf Defteri eklentisi kurulumu yapmadıysanız, eklentiyi OneNote Sınıf Defteri web sitesinden alabilirsiniz.