Microsoft, herkes için 3B inovasyonunu hızlandırmak için Simplygon’u satın aldı

Microsoft acquires Simplygon1

Microsoft olarak otomatik 3B veri optimizasyon çözümlerinin önde gelen geliştiricisi Simplygon’u satın aldığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu satın almayla birlikte, geçtiğimiz Ekim ayında New York’taki Windows 10 Creators Update etkinliğimizde tanıttığımız “Herkes için 3B” vizyon ve stratejimiz hızlanmakta.

Simplygon’un teknolojisi ve yetenekleri 3B geliştirmedeki konumumuzu güçlendirecek. Ayrıca 3B yakalama, yaratma ve paylaşmayı kolaylaştıracak. Bununla, Windows 10 Creators Güncellemesi, Paint 3D ve çevrimiçi yaratıcılar topluluğumuzla birlikte Remix3D.com’da yeni bir yaratıcılık dalgasını gerçekleştirme arzumuz daha da güçlenip gelişiyor.

Kısaca Simplygon

Microsoft acquires Simplygon2

Simplygon İsveç merkezli bir özel şirket olan Donya Labs AB tarafından geliştirildi. Donya 2006’da otomatik 3B veri optimizasyonu çözümlerinde lider bir geliştirici olmak hedefiyle kuruldu. 3B oyun optimizasyonunda bir lider olan Simplygon’un odağı, 3B veri yaratıcılarına ve kullanıcılarına tüm endüstrilerde satış potansiyeli olan içeriklerini iyileştirmeleri ve iş akışlarını kolaylaştırmalarına yardımcı olmak.

CEO Matt Connors, kurucu ve CTO Ulrik Lindahl, kurucu Koshi Hamedi’nin öncülüğündeki liderlik ekibi, 3B yaratı optimizasyonuna derin bir bilgi getiriyor. Bu ekibi Microsoft’ta görmek bize heyecan veriyor.

Simplygon liderlik ekibinin düşüncelerini paylaştıkları haberleri burada bulabilirsiniz.