Microsoft Ankara Zirvesi başlıyor

microsoft_tr_office_logo

Microsoft Türkiye olarak “Kamuda Güvenilir Teknoloji İş Ortağı” misyonuyla yola çıktığımız Microsoft Ankara Zirvesi başlıyor.

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen zirvede ele alınan ana başlıklar “Kamuda Siber Güvenlik Çözümleri” ve “Yeni Nesil Teknolojiler ve Kamuda Dijital Dönüşüm”. Zirvede kamu sektöründen başarılı bilişim hikayeleri ve iş ortağı çözümlerini de paylaşacağız. Etkinliğe, aralarında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de olduğu 1000’e yakın davetli katılacak.

Microsoft olarak kurumlara ve bireylere daha fazlasını başarabilmeleri için güç katmak temel misyonumuz. Bu bağlamda Microsoft Ankara Zirvesi’nin temelini de kamuda dijital dönüşüm için nelerin yapılabileceği oluşturuyor.

Açılış konuşmasını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun gerçekleştireceği zirve boyunca Microsoft’un Bulut Vizyonu, Siber Güvenlik Çözümleri, Dijital Dönüşüm konuları konuşulacak. IoT, ChatBots, Büyük Veri, Machine Learning, Yapay Zeka gibi son zamanların en sıcak teknoloji başlıklarını ise Yeni Nesil Teknolojiler adı altında en güncel bilgiler ışığında paylaşacağız.

Konuşmacılar arasında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Başkanı Ali Faramawy, Kamu Sektöründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Erkan, Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç ve Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç gibi önemli isimler var.

Çeşitli paralel oturumlarla devam edecek olan zirvede, gün boyunca fuaye alanındaki Microsoft Teknoloji köşesinde gerçekleşecek birbirinden ilgi çekici aktivitelerle keyifli vakit geçirirken en yeni Microsoft teknolojilerini deneyimleme fırsatı sunulacak.