OneNote’dan en son haberler

OneNote Sınıf Defteri, Öğrenim Araçları, Office Lens güncellemeleri ve çıkartmalar! OneNote ekibi, eğitim kurumlarının daha üretken olmalarına nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için öğretmenleri dinlemeye devam ediyor.

OneNote Sınıf DefteriÖğrenim Araçları ve Office Lens genelindeki tüm iyileştirmeler, öğretmenlerle düzenli olarak yaptığımız görüşmelerin sonucunda oluştu:

  • Daha fazla platformda Sınıf Defteri Araçları kullanılabilmesi.
  • Öğretmenlerin Sınıf Defteri’nde öğrencilerine çıkartma vermeleri.
  • İş ortaklarından yeni, yerleştirilebilir içerik türleri.
  • OneNote Sınıf Defteri ve Eğitim Yönetim Sistemi (LMS) güncellemeleri.
  • Office Lens’in, Öğrenim Araçları da dâhil olmak üzere iPad’de kullanılabilirliği.

Sınıf Defteri Araçları şimdi OneNote Online ve Windows 10 uygulamasında

Öğretmenlerin tüm platformlarda daha da verimli çalışmalarına yardımcı olmak için OneNote Sınıf Defteri Araçları’nın şimdi OneNote Online ve Windows 10 için OneNote ile kullanılabildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Updates for OneNote Class Notebook1

OneNote Online’da Sınıf Defteri Araçları.

 

Windows 10 için OneNote’da Sınıf Defteri Araçları.

Windows 10 için OneNote’da Sınıf Defteri Araçları.

OneNote Online ve Windows 10 için OneNote’da Sınıf Defteri Araçları’nı kullanarak neler yapabilirsiniz?

Bir sayfa veya bölümü öğrencileriniz arasında dağıtabilirsiniz: Öğrencileri, belirli bir sayfayı kopyalamaları için İçerik Kitaplığı’na göndermek yerine, öğretmenler yalnızca iki tıkla sayfayı sınıftaki tüm öğrencilere gönderebilirler.

Öğrenci çalışmalarını sıralı okuyun: Tıpkı OneNote 2013 veya 2016 için Sınıf Defteri eklentisinde olduğu gibi öğretmenlere; öğrencilerine dağıttıkları sayfaların listesi ve çalışmaları (ev veya sınıf ödevleri, kısa sınavlar gibi) gözden geçirmesi için kolay bir yol sağlanıyor. Yalnızca öğrencinin adına tıklayarak o öğrencinin defterine gidebilirsiniz.

Updates for OneNote Class Notebook3

OneNote Online bugün Office 365 Eğitim müşterilerinin kullanımına açıldı; Windows 10 için OneNote güncellemeleri önümüzdeki günlerde Windows Mağazası’nda sunulacak. OneNote Windows 10 uygulamasını indirip, Seçenekler menüsünden özelliği etkinleştirebileceksiniz.

Daha fazla bilgi için, OneNote Online için Sınıf Defteri Araçları ya da Windows 10 için OneNote Sınıf Defteri Araçları başlangıç kılavuzlarını ziyaret edebilirsiniz.

Eğlenceli çıkartmalar

Öğretmenlerden aldığımız taleplerden biri de OneNote’da öğrencilere not yazmanın biraz daha “eğlenceli” hale getirilmesiydi. Bundan böyle öğretmenler OneNote’da öğrencilerine çıkartmalar verebilecek, bu çıkartmalara kişiselleştirilmiş mesajlarını yazabilecekler. Ayrıca, 2017 boyunca yeni çıkartma paketleri yayınlamayı da düşünüyoruz. Öğrencilerinize geri bildirimlerinizi daha “eğlenceli” biçimde iletmek için yenilikleri kaçırmayın!

Çıkartmaları bugünden itibaren OneNote Online uygulamasında bulabilirsiniz; önümüzdeki haftalarda da masaüstü (2013 veya 2016) için OneNote Sınıf Defteri eklentisi ve Windows 10 uygulamasında sunulacak.

Updates for OneNote Class Notebook4

İş ortaklarından yeni, yerleştirilebilir içerik

Geçen sene, OneNote’un interaktif içeriklerin yerleştirilmesini desteklediğini (örneğin YouTubeVimeoSlideshareSwayDocs.com ve Office Mix gibi) duyurmuştuk. Bugün, OneNote tuvaline içerikleri yerleştirilebilen yeni iş ortaklarımızı  duyuruyoruz:

Desteklenen tüm yerleşik içerikleri görmek için, @OneNoteC tarafından oluşturulan bu genel OneNote defterini ziyaret edin.

OneNote’da Quizlet desteği.

OneNote’da Quizlet desteği.

OneNote Online’da Geogebra desteği.

OneNote Online’da Geogebra desteği. 

OneNote Sınıf Defteri ve Eğitim Yönetim Sistemi (LMS) güncellemeleri

Kısa bir süre önce OneNote Sınıf Defteri için aşağıdaki güncellemeleri duyurduk:

  • OneNote Sınıf Defteri eklentisinde sayfa dağıtımı ve ödevleri için Okundu/Okunmadı desteği.
  • OneNote Sınıf Defteri eklentisinde yeni LMS’ler desteği.

Ayrıca masaüstü için OneNote Sınıf Defteri eklentisinin bundan sonraki güncellemesinde Skooler için yeni LMS ödev ve not desteği yayınlayacağız. Eğitim İş Ortakları sayfamızda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. 2016’da olduğu gibi bu araçları 2017’de de sürekli olarak iyileştirmeyi planlıyoruz. OneNote için 2016 yılı özetine bakın.

iPad için Office Lens ve Immersive Reader

Bugün iPad için Office Lens’in kullanılabilirliğini de duyuruyoruz. iPad için Office Lens, iPhone için Office Lens’in geliştirilmiş bir sürümüyle birlikte piyasaya sunuluyor ve her iki uygulamada da Öğrenim Araçları yerleşik olarak bulunuyor. iPad veya iPhone kameranızla belgeleri, beyaz tahtaları taratabilirsiniz. Lansmanı yapılan Immersive Reader ile basılı sayfa üzerindeki metni sesli olarak okutabilirsiniz. Tüm öğrencilerin kolay erişimi için okunan sözcükler vurgulanır.

Updates for OneNote Class Notebook7

iPad’de daha büyük bir ekranla, fiziksel içerikten erişilebilir dijital içeriğe geçmek şimdi çok daha kolay ve çekici. Ve her zaman olduğu gibi, içerikleri OneNote ve OneDrive’a kolayca kaydedersiniz. Office Lens’i bugün iPad Store’dan alabilirsiniz.

Office Lens’i ücretsiz olarak WindowsiOS veya Android cihazınıza bugün yükleyin!