Windows, elçileriyle buluşmaya devam ediyor!

windows-elcileri

Windows olarak bu yıl heyecan verici bir proje gerçekleştiriyoruz. Kasım ayının ilk günlerinde yaptığımız bir duyuruyla Windows’la daha yakın olmak isteyen sadık takipçilerimizi Windows Elçisi olmaya davet etmiştik. Geçen 3 aylık hareketli dönem etkinlikler, yarışmalar, paylaşımlarla dolu bir serüvene dönüştü. Neler yaptığımızı ve elçilerimizle beraber neler hayata geçirdiğimizi kısaca paylaşmak istedik.

Başlarken…

Takipçilerimizden, neden Windows Elçisi olmak istediklerini kısa bir video ile anlatarak sosyal medya üzerinden #SadeceBilgisayarla etiketiyle paylaşmalarını istedik. Bu süre boyunca 800’den fazla kişi Windows Elçisi olmak için başvurdu. Katılımcılar, Windows’un kendileri için ne ifade ettiğini birbirinden yaratıcı yollarla bizlerle paylaştı. Windows açılış sesinin hayatımızdaki sarsılmaz anlamından, Windows 10’la gelen özelliklere harika paylaşımlarla karşılaştık. Zorlu bir seçim süreci sonunda katılımcılar arasından 125 Windows Elçisi’ni belirledik ve 24 Aralık’ta Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde 2017 Windows Elçileri Yılbaşı Partisi’ne davet ettik.

Parti zamanı!

Windows Elçileri, yılbaşı partisi etkinliğimiz kapsamında ofisimize geldiler. Hem Windows ekibi hem de elçiler için bu etkinlik tanışıp kaynaşmak ve yeni deneyimler yaşamak açısından eşsiz bir fırsat oldu. Elçiler Xbox’ta Forza ile gerçek bir yarış deneyimi yaşadı. Windows 10 ile çalışan yepyeni 26 cihazı test etme imkânı da yakalayan elçilerimizle bu partide teknoloji konuştuğumuz, yeni deneyimler yaşadığımız güzel bir atmosfer yakaladık. Bu arada katılımcılar test ettikleri cihazlara dair satış sitelerine yaptıkları yorumlarla cihaz satın alacak olanlara rehberlik de etmiş oldular. Yılbaşı partimiz renkli anlarla doluydu. “Microsoft’u en iyi kim tanıyor?” yarışmamız ile elçiler arasında tatlı bir düelloya sahne olduk. Arada ilginç sorular ve görevlerle kendilerini hem şaşırttık hem eğlendirdik. Yarışmalar ve aktiviteler sonunda pek çok güzel hediye sahibini buldu.

Neden #SadeceBilgisayarla?

Windows Elçileri programımız boyunca yaptığımız iletişimde kullandığımız #SadeceBilgisayarla etiketi amacına ulaşarak sosyal medyada bilgisayarın önemini vurgulama misyonunu yerine getirdi. Windows ekibi olarak bilgisayarın günlük hayatın merkezindeki önemini vurgulamak, vermek istediğimiz ana mesajlardan biriydi. Kullanıcılarla sadece bir bilgisayarla bir şeyler üretebildiklerini ve fark yaratabildiklerini paylaştık. Bilgisayarsız bir hayatta neleri yapamadığımız, en sevilen oyunların hangileri olduğu, gerçek hayatta olmasını dilediğimiz Windows kısayolları gibi eğlenceli soru ve paylaşımlarla bilgisayarın hayatımızdaki vazgeçilmezliğini beraberce dillendirdik. #SadeceBilgisayarla etiketinin şimdiye kadar 6000’den fazla paylaşılması ve Twitter’da 2 kez trending topic olması bilgisayar kullanımı bilincini insanlara fark ettirmek açısından ciddi önem taşıyor.

Bu serüvende bizimle yola devam tüm elçilerimize teşekkür ederiz.