Microsoft StaffHub geldi!

Tüm dünyada satış mağazaları, otel, restoran, üretim ve diğer hizmet sektörlerinin ön saflarında çalışarak müşterilere hizmet veren personel sayısının 500 milyon kişi civarı olduğu tahmin edilmekte. Bu çalışanların ise genellikle kendilerine ait bir ofisleri, masa veya bilgisayarları bulunmuyor. Bu da iş günü içinde gereken önemli bilgilere erişimlerini zorlaştırmaktadır. Bu kişiler, çoğu zaman kâğıt üzerinde zahmetle hazırlanan zaman çizelgeleri, notlarla kaplı duvar panoları, vardiyaları planlamak için yapılan yoğun telefon ve yazılı mesaj trafikleri gibi manüel araçlar kullanmak durumundadır. Microsoft StaffHub artık bu süreçleri dijitalleştirmenizi ve vardiyalı/masasız çalışanlarınız için de dijital kaynaklara erişimi ve iletişimi sağlayacak!

Kadrolu çalışanların; zamanlama yönetimi, bilgi paylaşımı ve iş günlerini yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla Office 365 için geliştirilen yeni bir uygulama olan Microsoft StaffHub’ın dünya genelinde kullanılabilirliğini duyurmaktan mutluyuz.

İş çizelgelerini yönetin

Microsoft StaffHub, yöneticilerin ekiplerine ait iş çizelgelerini oluşturmalarını, güncellemelerini ve yönetmelerini kolaylaştırır; bugüne kadar genellikle kağıt üzerinde işleyen ve uzaktan erişime çok kısıtlı olan olan bu süreci basitleştirir.

Çalışanlar, vardiya bilgilerine internete bağlı herhangi bir cihaz üzerinden erişebilir, üstelik, doğrudan Microsoft StaffHub mobil uygulamasından vardiyalarını başkalarıyla değiştirebilirler. Artık bu tip işlemleri yapmak için işte olmaları gerekmez, acil durumlarda evden ya da yoldan da bu işlemleri yapabilir.

Microsoft StaffHub is here1

Yöneticiler, ekipleri için iş çizelgelerini oluşturur, günceller ve yayınlarlar.

 

Microsoft StaffHub is here2

Çalışanlar, planlanan vardiyalarını mobil cihazlarında bir bakışta görebilir, vardiyalarını başka bir ekip arkadaşlarıyla değiştirmek için istek gönderebilirler.

Uygulamanın ana ekranında gelecek vardiyaların özeti ve önemli notlar gösterilir. Çalışanlar o gün başka kimlerin çalışacağını da görebilirler; vardiya değişikliği yapmak istediklerinde kimlerle birlikte çalışacaklarını görmek oldukça kullanışlıdır.

İş çizelgelerinde çakışma olduğunda, Microsoft StaffHub vardiyalarını değiştirmeyi veya o zaman dilimini bir başkasına önermeyi kolaylaştırır. Gönderilen istekler her zaman onay için önce yöneticiye iletilir; güncelleme ve bildirimler ekip üyelerine otomatik olarak gönderilir.

Bilgi paylaşın

Microsoft StaffHub ile yöneticiler, belgeleri, haber bültenleri ya da video gibi önemli bilgileri ekipleri arasında kolayca dağıtabilirler. Yöneticiler ayrıca ekip üyelerine kısa mesajlarını hızlı ve güvenilir yollarla gönderirler. Örneğin, bir çalışana “bir makinede arıza çıktığının” veya “bölge genel müdürünün 20 dakika sonra geleceğinin” haberini vermek için yalnızca çalışanın adına dokunup mesajı yazmaları yeterlidir. Çalışanlar da birbirlerine veya tüm çalışma grubuna birden mesaj gönderebilirler.

Yöneticiler, ekiplerine göndermek istedikleri içeriği seçerler.

Yöneticiler, ekiplerine göndermek istedikleri içeriği seçerler.

Çalışanlar, dosyaları mobil uygulamalarından görebilirler.

Çalışanlar, dosyaları mobil uygulamalarından görebilirler.

Diğer uygulama ve kaynaklara bağlanın

Şirketler çoğunlukla iş ekiplerinin yönetiminde birden fazla sistem ve araç kullanır; biz de Microsoft StaffHub’ın mevcut bu sistemlere kolayca bağlanmasını sağlamak istiyoruz. StaffHub’ın, işgücü yönetimi ve insan sermayesi yönetimi bulut çözümlerinde lider sağlayıcı Kronos’a bağlantıyı desteklediğini açıklamaktan ayrıca mutluyuz. Başlangıç olarak bu entegrasyon, yöneticilerin bireysel ve ekip iş çizelgesi bilgilerini Kronos’un Merkez İşgücü platformundan doğrudan Microsoft StaffHub’a aktarmalarını sağlayacak. Bu işlev, Office 365 ve Kronos müşterilerinden oluşan küçük bir gruba özel bir önizleme olarak sunulacak. Daha fazlası için bizi takip edin!

Microsoft StaffHub, admin’lerin, çalışanlar için mobil uygulamalarında görebilecekleri özelleştirilmiş bağlantılar tanımlama yeteneğini de desteklemektedir. Bu bağlantılarla kullanıcılar, izinli zamanların raporlanmasına yönelik İK sistemleri gibi önemli kaynak ya da sitelere veya Microsoft PowerApps gibi araçlarla geliştirilen özelleştirilmiş uygulamalara yönlendirilebilir. Yöneticiler ayrıca, başka sistemlerde kullanmak amacıyla ekip iş çizelgesi bilgilerini .csv dosyası olarak dışa aktarabilirler.

Sonraki adımlar

Microsoft StaffHub bugün K1, E1, E3 ya da E5 planlarını kullanan Office 365 müşterileri için etkinleştirildi. Ekip yöneticileri staffhub.ms adresinde oturum açabilir, çalışanlar uygulamayı iOS veya Android için indirebilirler.

Microsoft StaffHub’a daha derin bir bakış için bu videoyu izleyebilirsiniz:

Sıkça Sorulan Sorular

Microsoft StaffHub hangi Office 365 planlarına dâhil?

StaffHub, Office 365 K1, E1, E3, E5 planlarının (Eğitim sürümleri de dâhil olmak üzere) bir parçası olarak sunulmaktadır.

Microsoft StaffHub’a nasıl erişebilirim?

Microsoft StaffHub başlangıç olarak web üzerinde ve iOS, Android uygulamaları olarak sunulmaktadır. Şu anda, Basitleştirilmiş Çince, İngilizce (ABD), İspanyolca, Rusça, Japonca, Fransızca, Brezilya Portekizcesi, Almanca, Korece, Geleneksel Çince, Hollandaca, İsveççe ve Danca dillerinde kullanılabilmektedir.

Microsoft StaffHub kullanmak için her ekip üyesinin bir Office 365 hesabı olması gerekir mi?

Evet, Microsoft StaffHub kullanacak her ekip üyesi ve yöneticinin Office 365 hesabı olmalıdır.

Şirketim için Microsoft StaffHub’ı kapatabilir miyim?

Microsoft StaffHub varsayılan olarak açıktır; BT adminleri staffhub.ms/admin sayfasına gidip, Enable Microsoft StaffHub ayarını Off’a değiştirerek herhangi bir anda kapatabilirler.