Office 365’in en son yenilikleri

Birlikte çalışmayı çok daha kolay hale getirecek olan birkaç yeni güncellemeyi sizlerle paylaşmanın heyecanı içindeyim.

  •  PowerPoint’te gerçek zamanlı birlikte yazma,
  • Outlook ile e-posta ile göndereceğiniz ekleri doğrudan buluta yükleme

Gerçek zamanlı birlikte yazma PowerPoint’e de geldi

Geçtiğimiz yıl Office 2016’yı yayınladığımızda gerçek zamanlı birlikte yazma işlevini Windows masaüstü için Word uygulamasının yanında diğer Office uygulamalarında da sunacağımızı söylemiştik. Şimdi gerçek zamanlı birlikte yazma işlevinin PowerPoint’un Windows masaüstü sürümünde de kullanılabileceğini, bir başkası belli bir slayt üzerine yazdığı sırada yazılanları izleyebileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

new-to-office-365_1

Gerçek zamanlı birlikte yazma şimdi PowerPoint Windows masaüstü sürümünde kullanılabiliyor. Kullanılabilirlik: Şu anda Windows’lu tabletlerde PowerPoint Mobile ile kullanılabilen gerçek zamanlı birlikte yazma şimdi de Office Insider programında Office 365 abonelerine PowerPoint Windows masaüstü sürümünde sunulmaktadır.

E-posta eklerini buluta taşımak ve başkalarıyla paylaşmak için Outlook kullanın

Bir dosyanın tek bir sürümünü kullanarak başkalarıyla birlikte çalışmanıza yardımcı olmak için Outlook’ta e-postalara bulut tabanlı belgeler eklemeniz zaten mümkündü. Şimdi de cihazınızda yer alan bir dosyayı, doğrudan Outlook içinden, bir bulut dosyasına kolayca dönüştürebilirsiniz. Outlook içindeki yeni mesaj gönderme sayfasında dosyayı kendi OneDrive’ınıza veya belge kitaplığı olarak bir Office 365 Grubuna otomatik olarak yükleyin ve e-posta alıcıları için paylaşım izinlerini belirleyin. Birkaç kolay adımda bulut ekleriyle nasıl çalışacağınızı öğrenin.

new-to-office-365_2

Outlook’un mesaj gönderme ekranındayken bir eki bir bulut dosyasına kolayca dönüştürün. Kullanılabilirlik: Şu anda web üzerinde Outlook ile kullanılabilen buluta ek yükleme şimdi de tüm Office 365 abonelerine Outlook Windows masaüstü sürümünde sunulmaktadır.

Mobil bildirimlerle belgeler üzerinde yapılan değişiklikleri izleyin

Bundan böyle, bulutta paylaştığınız Word, Excel ve PowerPoint belgeleri üzerindeki etkinlikleri mobil cihazınıza haber veren bildirimler alabilirsiniz. Bu bildirimler, siz belgenin uzağındayken bir değişiklik yapılıyorsa sizi bilgilendirir. Bu sayede her zaman dosyalarınızla bağlantıda kalır, ne zaman nasıl bir eylemde bulunmanız gerektiğini bilirsiniz. Kurumsal müşterilerimiz ve bireysel kullanıcılar, belgeleri başkalarıyla paylaşıldığında bildirim alırken, bireysel kullanıcılar ayrıca belgeleri üzerinde düzenleme yapıldığında da bildirim alır. İleride, paylaşılan belgelerde yapılan etkinliklere ilişkin daha fazla bilgi ve şeffaflık sağlamak amacıyla bildirimleri geliştirmeyi sürdüreceğiz.

new-to-office-365-in-november-3

Mobil bildirimler, paylaştığınız belgeler üzerindeki değişiklikler konusunda sizi uyarır. Kullanılabilirlik: Paylaşım ve düzenleme bildirimleri şu anda Word, Excel ve PowerPoint ile Android kullanan bireysel kullanıcılara ve Office Insider abonelerine Windows Mobile ile sunulmaktadır. Paylaşım ve düzenleme bildirimleri iOS kullanan tüketicilere gelecek ay yayınlanacak güncellemelerle sağlanacaktır. Paylaşım bildirimleri, tüm Office mobil uygulamalarında kurumsal müşterilere önümüzdeki aylarda tüm platformlarda sunulacaktır.

Sizinle paylaşılan dosyaları daha kolay bulun

Word, Excel ve PowerPoint’e Benimle Paylaşılanlar sekmesi ekledik. Bu görünüm, OneDrive’da olduğu gibi, başkalarının sizinle paylaştığı belgeleri, çalıştığınız uygulamadan çıkmadan bulup açmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, En Son sekmesine, dosyalarınızı bulmak veya kaydetmek için istediğiniz doğru konuma gitmenizi kolaylaştıran bir Son Kullanılanlar listesi ekledik.

new-to-office-365-in-november-4

Benimle Paylaşılanlar sekmesi belgeleri daha kolay bulmanıza ve açmanıza yardımcıdır. Kullanılabilirlik: Benimle Paylaşılanlar sekmesi şu anda Word, Excel, PowerPoint’un Windows masaüstü sürümünde ve Mac’lerde tüm Office 365 abonelerine ve iOS ile Android’lerde sunulmaktadır. Yakında Windows Mobile için yayınlanacaktır. Son Kullanılanlar listesi şu anda, Office 365 abonelerine Office Insider programında Windows masaüstü sürümü için Word, Excel ve PowerPoint’ta sunulmaktadır.

Bu ayın diğer Office 365 güncellemeleri

Bu ay birkaç güncellememiz daha var. Aşağıdaki bağlantılarda bunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz:

Bu ay Office 365 abonelerine sunulan yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için: Office 2016 | Mac için Office | Windows için Office Mobile | iPhone ve iPad için Office | Android için Office. Office 365 Ev ya da Bireysel müşterisiyseniz, en yeni, en iyi Office verimlilik araçlarını ilk kullananlar arasında olmak için Office Insider programına mutlaka kaydınızı yapın. Hem Current Channel hem Deferred Channel’daki ticari müşteriler tam destek sağlayan İlk Sürüm‘e erken erişim kazanabilirler. Bu sitede, burada duyurduğumuz özellikleri almayı ne zaman bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.